LDDP nusitaikė į K. Platelį ir prokurorus

Kaip trečiadienį spaudos konferencijoje pranešė parlamentarai Justinas Karosas ir Gediminas Kirkilas, LDDP frakcija nusprendė inicijuoti interpeliaciją švietimo ir mokslo ministrui K. Plateliui.

Pasak J. Karoso, pagrindinis interpeliacijos motyvas - ministras K. Platelis negynęs švietimo ir mokslo reikalų, formuojant valstybės biudžetą, o "pasyviai ėjęs iš paskos, imdamas tai, ką paliko kitos sferos".

G. Kirkilo teigimu, K. Platelio buvimo ministro pareigose metu "nerealizuota nė viena reforma".

"Jis priderindavo švietimo sistemos poreikius prie likučių, nė karto nemėgino apginti švietimo sistemą", sakė G. Kirkilas.

Jis teigė, kad "ministras daro gėdą Vyriausybei, jis atsilikęs nuo gyvenimo".

Norint inicijuoti interpeliaciją pareigūnui, Seime būtina surinkti 28 parlamentarų parašus.

Pernai ir užpernai LDDP ir socialdemokratai inicijavo interpeliacijas tuometiniams ūkio ir finansų ministrams Vincui Babiliui ir Algirdui Šemetai, tačiau valdančioji dauguma jas atmetė.

LDDP parlamentarai spaudos konferencijoje taip pat teigė, kad pagarsėjusios ekspremjero Adolfo Šleževičiaus, verslininko Arvydo Stašaičio bylos, "prokuroro Virginijaus Sabučio istorija" rodo, jog prokuratūra yra politizuota.

J. Karosas ir G. Kirkilas teigė, kad A. Šleževičiaus bylą kuravę prokurorai Kęstutis Betingis ir Algimantas Kliunka "įrodė savo nekompetentingumą", "dirbo pagal politinį užsakymą" ir yra "politiškai užsiangažavę".

LDDP parlamentarai siūlo abu šiuos prokurorus "pažeminti iki eilinių prokurorų" ir teigė, jog priešingu atveju LDDP parems generalinio prokuroro Kazio Pėdnyčios atstatydinimą.

To siekia taip pat opozicijoje esantys socialdemokratai, anksčiau pareiškę nepasitikėjimą K. Pėdnyčios veikla.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: prasidės rudeninis lietaus ir vėjo šėlsmas (1)

Savaitei įpusėjus daug kur nušniokš lietus. Paskutinėmis darbo dienomis vyraus šiltesnis oras, tačiau bus vėjuota. Danguje numatoma tikra sumaištis: saulę keis debesys ir atvirškčiai, o protarpiais dar ir lietus pasipils.

Seimo rinkimuose jau balsuoja užsienyje gyvenantys lietuviai (61)

Nuo antradienio Lietuvos ambasadose užsienyje jau galima balsuoti Seimo rinkimuose. Savo valią tautiečiai gali išreikšti ambasadose, konsulatuose arba internetu. Jei balsuos 35 000 užsienyje gyvenančių lietuvių, jie galės turėti savo rinkimų apygardą ir rinkti savo kandidatą į Seimą.

Kauno meras – „išrinktųjų“ koziris rinkimų kampanijoje (162)

Kaip ir visuose žaidimuose, kozirius turi ne visi. Panašiai ir su Seimo rinkimais Kaune. Kai kurie kandidatai iš reklaminių plakatų žvelgia vieniši ar su su partijos kolegomis.

Kariuomenė: sutartys su „Nota Bene“ buvo pildomos (14)

Kariuomenė patvirtina, kad atsarginės lauko virtuvės įrangos pirkimo sutartys buvo papildytos jau po to, kai „Nota Bene“ pristatė prekes, tačiau tikina, kad nebuvo keičiamos ar išbraukiamos jokios nuostatos, susijusios su prekių techninėmis specifikacijomis.

Siūloma leisti kartu gauti dvi pensijas (90)

Siūloma senatvės pensijas mokėti kartu su netekto darbingumo (invalidumo) ir kitomis pensijomis.