LDDP narys Justinas Karosas teigia,

 (5)
LDDP narys Justinas Karosas teigia, jog konservatoriai, sutelkdami savo kritiką į Naująją sąjungą (NS, socialliberalus), tuo pačiu daro šiai partijai nemokamą reklamą ir didina jos galimybes laimėti Seimo rinkimus.
"Konservatoriai yra seni politikos vilkai. Kodėl jie taip daro?", ketvirtadienį spaudos konferencijoje klausė J. Karosas.

Pats atsakydamas į savo klausimą, J. Karosas sakė, kad konservatoriai taip elgiasi, suvokdami, jog kitame Seime bus opozicijoje ir todėl nori turėti sau parankų kritikos taikinį, kokiu gali tapti socialliberalai.

Parlamentaro nuomone, socialliberai kaip nauja partija yra parankiausias taikinys konservatoriams. "Naujajai sąjungai atsidūrus valdžioje, konservatoriai vėl galės gąsdinti "Maskvos baubu", "tempimu į Rytus", KGB", pažymėjo J. Karosas. Jis pridūrė, kad "s eniau egzistuojančios partijos jau yra konservatorių vėtytos ir mėtytos".

Be to, LDDP nario teigimu, socialliberalai laikui bėgant patirs vis daugiau vidinių prieštaravimų. Kaip pavyzdį, J. Karosas nurodė faktą, jog iš NS gretų jau pasitraukė antras meras, išrinktas pagal NS sąrašą.

Šią savaitę NS paliko Lazdijų meras Jonas Matulevičius, nesutikdamas su partijos sprendimu neleisti merams ir vicemerams kandidatuoti į Seimą. J. Matulevičius kandidatuos į Seimą kaip nepriklausomas kandidatas, remiamas Valstiečių partijos.

Anksčiau iš NS pasitraukė Šilutės rajono meras Algirdas Balčytis, atsisakęs paklusti NS reikalavimui palikti mero postą.

J. Karosas konservatorių "reklamą" socialliberalams palygino su Seimo nario Juozo Galdiko kritika sovietinių skulptūrų parkui Grūto miške, kuris dėl tokios kritikos ir dėmesio tapo žinomas visame pasaulyje. "Ne veltui parke atsirado į J. Galdiką panaši skulptūrą", ironizavo parlamentaras.

Neseniai Seimo pirmininko pavaduotoja konservatorė Rasa Juknevičienė paragino prezidentą Valdą Adamkų atsiriboti nuo paramos NS, paskui kurią, pasak jos, "ateina fašistuojančios jėgos".

Kalbėdama apie "fašistuojančias jėgas", R. Juknevičienė nurodė NS bendradarbiavimą su Kauno meru Vytautu Šustausku, pagarsėjusiu antisemitiniais pareiškimais, bei Šiaulių merės socialliberalės Vidos Stasiūnaitės dalyvavimą oficialiai neregistruotos nacionalsocialistų partijos mitinge Šiauliuose.

Anksčiau Seimo pirmininkas V. Landsbergis NS siedavo su Rusija ir vadino ją "antrąja kaire".

Dabar NS yra populiariausia Lietuvos politinė partija. Apklausos rodo, kad liepą už ją būtų balsavę beveik 17 proc. rinkėjų. Seimo rinkimai vyks spalio 8 dieną.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

M. Majauskas: beveik devyniais atvejais iš dešimties smurtautojai grąžinami namo

Ikiteisminiuose tyrimuose dėl smurto artimoje aplinkoje dažniausiai taikoma kardomoji priemonė – pasižadėjimas neišvykti, tad smurtautojas tiesiog grąžinamas namo pas auką, piktinasi Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininkas konservatorius Mykolas Majauskas.

Trys konservatoriai siūlo vertinti meninių filmų turinį (19)

Keli Seimo konservatoriai pirmadienį pranešė raginantys ministrą pirmininką Saulių Skvernelį ir kultūros ministrę Lianą Ruokytę - Jonsson įvertinti, ar kino filmų priežiūros negalėtų vykdyti Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK).

Rekordinis būsimų pirmokų skaičius Vilniuje – steigiamos papildomos klasės (13)

Į sostinės mokyklas jau užsiregistravo daugiau kaip 6,8 tūkst. pirmokų, papildomai steigiamos pirmosios klasės 15 mokyklų – šį rudenį pirmąsias klases pradės lankyti apie 400 daugiau vaikų nei pernai.

Lietuvis atskleidė kitą emigracijos pusę: 4 darbuotojai apgyvendinti 6 kv. m. dydžio garažuose (87)

Iš Lietuvos išvykęs Laurynas nori perspėti visus, kurie mano, kad emigrantų gyvenimas lengvesnis ir geresnis.

Įvertino Gedimino kalno tvarkymą: bandoma išsaugoti nesąmones (45)

Gedimino kalnas Lietuvai toks svarbus simbolis, kad valdžia bijo kažką daryti, LRT radijui sako tinklaraštininkas Ričardas Savukynas-Rokiškis Rabinovičius.