LDDP kaltina kliudant demokratiškiems rinkimams

LDDP atstovai kaltina konservatorius šiurkščiai pažeidinėjant savivaldybių rinkimų įstatymą bei darant spaudimą Vyriausiajai rinkimų komisijai.
Spaudos konferencijoje trečiadienį Seimo LDDP frakcijos nariai Gediminas Kirkilas ir Juozas Bernatonis teigė surinkę daug faktų, kad konservatoriai pažeidinėja savivaldybių rinkimų įstatymą.

G. Kirkilas perskaitė LDDP frakcijos pareiškimą, kuriame teigiama, kad nesitikėdama sėkmės demokratiškose savivaldos rinkimų varžybose, valdančioji konservatorių partija daugelyje Lietuvos miestų bei rajonų mėgina naudotis tarnybine padėtimi, visokiais būdais varžo opozicinių partijų galimybes reklamuotis.

LDDP frakcija kreipiasi į konservatorių vadovus bei premjerą, ragindama sudrausminti savo partijos narius ir nedaryti kliūčių sąžiningiems ir demokratiškiems rinkimams. G. Kirkilas teigė, kad daugiausia pažeidimų yra Kauno rajono 16-je rinkimų apygardoje - būtent ten, kur į Seimą išrinktas konservatorių lyderis Vytautas Landsbergis.

LDDP ypač piktinasi tuo, kad šios apygardos rinkimų biuletenio partijų sąraše nenurodyta, kokios partijos sudaro koaliciją "Už tikrąją savivaldą", o prie kitų koalicijų išvardintos visos jas sudarančios partijos.

Koaliciją "Už tikrąją savivaldą" sudarė LDDP, Naujosios sąjungos ir Naujosios demokratijos (moterų) partijos.

G. Kirkilas mano, kad tokiu būdu "mėginama visokiais būdais sumažinti žmonių pasirinkimo galimybes".

LDDP frakcijos narys Juozas Bernatonis teigė, kad tai yra "pats šiurkščiausias pažeidimas, perpildęs mūsų kantrybę".

J. Bernatonis informavo, kad LDDP antradienį kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją, prašydama perspausdinti biuletenius, tačiau VRK šį skundą atmetė.

LDDP dėl to ketina kreiptis į teismą, tačiau tam kol kas nėra galimybių, nes VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas išvykęs ir LDDP negali gauti VRK posėdžio protokolo, kurį būtina įteikti teismui.

LDDP prognozuoja, kad pagal dabartinius partijų reitingus konservatoriai savivaldybių tarybose turėtų gauti apie 70-80 vietų, tačiau jei balsavimo rezultatai bus falsifikuojami, konservatoriai gaus net 200 vietų.

Per 1997 metų savivaldybių rinkimus konservatoriai buvo laimėję 493 mandatus, o LDDP - 212.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Emigracija: buvo išsigelbėjimas, tapo tragedija (207)

Per dešimtmetį mūsų padaugės iki 3,5 mln. Tokiais nerealiais tikslais ir bendromis frazėmis grįsta politikų kol kas tik popierinė kova su didžiausiu mūsų valstybės iššūkiu – demografiniu nuosmukiu.

Tokių stebuklų dar nėra buvę: kuo gali virsti karinė slėptuvė (123)

Pajūrio regioniniame parke – nemažai įvairių „stebuklų“, kai draustiniuose visais būdais stengiamasi įrodyti buvusios sodybos faktą ir pasinaudoti vienintele galimybe ten statyti namus. Pavyzdžiui, oficialiai kaip rūsį bandoma įregistruoti ir buvusius karinius įtvirtinimus arba slėptuvę.

Vilniuje atnaujinamos gyventojų perspėjimo sirenos (16)

Vilniaus savivaldybė sostinėje ketina atnaujinti dar 13 perspėjimo sirenų.

Oro gynybos sistemoms Lietuva planuoja išleisti per 100 mln. eurų (220)

Vidutinio nuotolio norvegiškoms ir amerikietiškoms oro gynybos sistemoms NASAMS Lietuva planuoja išleisti daugiau nei 100 mln. eurų.

Valstybės tarnybos rojus: iš kuklaus atlyginimo – butas centre ir tūkstančiai sąskaitoje (269)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba – gana keista valstybinė institucija, pažvelgus į tarnybos darbuotojų ar net vadovų atlyginimus, atrodo, kad darbas valstybės tarnyboje tikrai nėra rojus, tačiau visai kitoks požiūris apima pasižiūrėjus į šios įstaigos vadovų turto deklaracijas. Štai, buvusi ilgametė įstaigos direktorė Vida Augulienė šioje tarnyboje sugebėjo ir praturtėti, kaip pati sako, iš kuklaus atlyginimo sukaupė beveik milijono litų turtą.