LDDP ir socialdemokratų sąjungos teks palaukti

Koaliciją sudariusios kairiosios LDDP ir Lietuvos socialdemokratų (LSDP) partijos dar negalvoja apie partijų susijungimą.
Spaudos konferencijoje pirmadienį LDDP lyderis teigė, kad iki LSDP ir LDDP partijų susijungimo turės būti žengtas "ne vienas žingsnis, nes tai yra pernelyg rimtas dalykas ir mūsų partijoms, ir Lietuvai".

Su Č. Juršėno nuomone sutiko ir LSDP vadovas Vytenis Andriukaitis, teigdamas, kad "tai negali būti skubūs dalykai".

"Tai diskusijų, aptarimų ir daugelio žingsnių reikalas. Tai yra ateities klausimai", pažymėjo jis.

Be to, V. Andriukaitis neigė, kad sudarydama tokią koaliciją, LSDP "išlošė pavadinimą ir pralošė partiją".

"Visos ironijos atšoka kaip žirniai nuo sienos, nes ši rimta politinė koalicija gali pateikti rimtą komandą, programą ir perspektyvas bei paskatinti Lietuvos visuomenėje socialdemokratinį sąjūdį", teigė jis.

LSDP lyderio vertinimu, sudarydami šią koaliciją, abi kairiosios partijos žengė "naują žingsnį" ir sudarė prielaidas "naujai politikai".

"Naują politiką mes suprantame kaip paritetinį, konstruktyvų, vienas kitą gerbiantį ir principų derinimo mechanizmą numatantį bendradarbiavimą. Mūsų koalicija nebus valdžios koalicija, nebus koalicija "bet kaip", nebus koalicija "bet kam", nebus "grupės draugų" koalicija, o bus koalicija pagal programas", kalbėjo V. Andriukaitis.

Šeštadienį posėdžiavusios partijų tarybos nutarė sudaryti rinkimų koaliciją, bendrą rinkimų štabą, pasiūlyti parengti bendrą rinkimų programą bei įpareigoti Seimo LDDP ir Socialdemokratų frakcijas sudaryti koalicijas.

LSDP rinkimų konferencija vyks liepos 7, o LDDP suvažiavimas - liepos 8 dieną.

Eiliniai Seimo rinkimai vyks spalio 8 dieną.

Kovą per savivaldybių rinkimus LDDP ir socialdemokratai užėmė penktą ir septintą vietas, atitinkamai gavę 172 ir 104 mandatus. Lietuvos rajonuose darbiečiams atstovauja 11, socialdemokratams - 4 merai.

Pasak partijų lyderių, dabar LDDP turi apie 9 tūkst., LSDP - beveik 4,5 tūkst. narių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Tabore sutiktos narkomanės išpažintis: per vieną kartą duriuosi 7 dozes, todėl per dieną man reikia 300 eurų (1)

Šią savaitę Vilniaus tabore buvo pjaunami medžiai, trukdantys taborą stebėti vaizdo kamera, šienaujama žolė, mat narkotikų prekeiviai ir narkomanai per policijos patikras joje slepia narkotikus.

Rusijoje nepageidaujamas britų žurnalistas: nepalaikau Lietuvos sprendimų riboti Kremliaus žiniasklaidą (86)

Rusijoje ketverius metus dirbęs ir į ją nebeįleistas britų leidinio „The Guardian“ žurnalistas Luke'as Hardingas sako nepalaikantis Lietuvos sprendimų Kremliaus politinei linijai atstovaujančius žurnalistus paskelbti nepageidaujamais, taip pat blokuoti kai kuriuos Maskvos kontroliuojamus televizijos kanalus.

Lietuvoje vyksta rinkimai: kas juos laimės? (477)

Sekmadienį vyksta antrasis Seimo rinkimų turas, kuriame parlamentarai renkami vienmandatėse rinkimų apygardose. Iš viso per antrąjį turą paaiškės 68 nauji Seimo nariai.

A. Jokubaitis. F. Nietzsche tik juokiasi (119)

Norint suprasti dabartines Europos Sąjungos politinės krizės priežastis, reikia suprasti šios politinės organizacijos istoriją. Europos Sąjunga turi du skirtingus savo istorijos etapus.

Išankstinis balsavimas praėjo sklandžiai (8)

Išankstinis balsavimas Seimo rinkimų antrajame ture praėjo sklandžiai, skundų apie rimtus pažeidimus negauta, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė.