LDDP ir Socialdemokratų partijos sudarė koaliciją

 (9)
Didžiausios Lietuvos kairiosios jėgos - LDDP ir Socialdemokratų partijos sudarė rinkimų koaliciją.
Šeštadienį posėdžiavusios partijų tarybos priėmė nutarimus sudaryti rinkimų koaliciją, bendrą rinkimų štabą, pasiūlyti parengti bendrą rinkimų programą bei įpareigoti Seimo LDDP ir Socialdemokratų frakcijas sudaryti koalicijas.

Eiliniai Seimo rinkimai vyks šių metų spalio 8 dieną.

Partijos taip pat sudarė koalicinę tarybą, į kurią delegavo po 25 atstovus. Pirmąjį tarybos posėdį numatoma surengti jau kitą savaitę.

"Manau, nereikia atidėlioti. Mes turime jau šiandien pat užsukti pasiruošimo rinkimams smagratį visų greičiu", spaudos konferencijoje šeštadienį sakė LDDP lyderis Česlovas Juršėnas.

Jo teigimu, koalicija sudaroma, rūpinantis Lietuvos žmonių socialinių ir ekonominių problemų sprendimu, siekiant įtvirtinti socialdemokratines idėjas naujomis politinėmis sąlygomis, priešpastatyti socialdemokratinę alternatyvą pražūtingam dešiniųjų valdymui.

Partijų priimtuose nutarimuose sakoma, kad LDDP ir socialdemokratų koalicija yra atvira ir kitoms socialdemokratines vertybes pripažįstančioms politinėms jėgoms.

LSDP lyderis Vytenis Andriukaitis tikisi, kad į koalicijos partnerių kvietimą kitos politinės jėgos atsilieps jau gegužės pradžioje.

Kovo 19 dieną vykusiuose savivaldybių rinkimuose LDDP ir socialdemokratai užėmė penktą ir septintą vietą, atitinkamai gavusios 172 ir 104 mandatus. Lietuvos rajonuose darbiečiams atstovauja 11 ir socdemams 4 merai.

Pasak partijų lyderių, dabar LDDP vienija apie 9 tūkst. narių, LSDP - beveik 4,5 tūkst.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

L. Graužinienė: Seimo Pirmininke galėtų būti R. Baškienė (3)

Kadenciją baigiančio Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė teigia, kad jos postą turėtų perimti parlamente jau dirbęs ir patirties turintis asmuo.

B. Vėsaitė: socialdemokratai pralaimėjo, nes atsisakė savų vertybių (20)

Į Seimą neišrinkta buvusi ūkio ministrė socialdemokratė Birutė Vėsaitė įsitikinusi, kad socialdemokratų pralaimėjimą šiuose rinkimuose lėmė tai, kad partija atsisakė socialdemokratinių vertybių.

Užsienio reikalų ministras dalyvaus Varšuvos saugumo forume (10)

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius trečiadienį išvyksta į Lenkiją, kur dalyvaus kasmetiniame Varšuvos saugumo forume - diskusijoje apie naujus iššūkius regioniniam bendradarbiavimui saugumo srityje.

Į Lietuvą atvyksta Estijos Prezidentė (7)

Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu trečiadienį į Lietuvą darbo vizito atvyksta Estijos Prezidentė Kersti Kaljulaid.

NATO ministrai peržiūrės tarptautinių batalionų Baltijos šalyse kūrimo procesą (2)

NATO gynybos ministrai trečiadienį susitiks Briuselyje, kur peržiūrės tarptautinių batalionų Baltijos šalyse ir Lenkijoje kūrimo procesą.