LDDP ir LSDP sudaro savo frakcijų koaliciją

 (3)
Opozicinės Lietuvos demokratinė darbo ir Socialdemokratų partijos skelbia formuojančios savo frakcijų Seime koaliciją.
Kaip sakoma antradienį išplatintame LDDP ir LSDP frakcijų seniūnų pavaduotojų Juozo Bernatonio ir Juozo Oleko pranešime, abi frakcijos "nusprendžia pateikti stiprią alternatyvą dešiniajai Seimo daugumai" ir sudaro "socialdemokratinių opozicinių frakcijų koaliciją".

LDDP frakcija turi 13, o Socialdemokratų frakcija - 7 narius.

Anot pareiškimo, abi opozicinės frakcijos "savo veikloje remsis Socialistų Internacionalo principais ir svarbiausiomis vertybėmis laikys laisvę, socialinį teisingumą ir solidarumą".

J. Bernatonio ir J. Oleko teigimu, sudariusios koaliciją, abi frakcijos derins požiūrius svarbiausiais Seime svarstomai klausimais, rengs įstatymų ir kitų teisės aktų projektus.

Frakcijos kartu organizuos opozicines darbotvarkes, susitikimus su rinkėjais, spaudos konferencijas, bendromis pastangomis vykdys valdžios parlamentinę kontrolę.

LDDP ir LSDP frakcijos laikysis savo programinių nuostatų ir bendrus sprendimus priims pariteto pagrindais.

Kaip BNS sakė J. Olekas, pareiškimą ketinama perskaityti antradienį Seimo plenarinio posėdžio pabaigoje. Pagal Seimo Statutą apie naujų frakcijų ir jų koalicijų sudarymą Seimo pirmininkui raštu pranešama ne vėliau kaip kitą darbo dieną, o parlamento vadovas tai paskelbia artimiausiame Seimo posėdyje.

Balandžio pabaigoje LDDP ir LSDP tarybų posėdžiuose buvo nutarta sudaryti parlamentinę koaliciją bei Seimo rinkimų koaliciją.

Dviejų ideologiškai giminingų partijų suartėjimą sveikino kadenciją baigęs prezidentas Algirdas Brazauskas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

G. Landsbergis: koalicijos formavimas gali prasidėti jau šį vakarą (83)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako, kad būsimos koalicijos formavimas gali prasidėti jau sekmadienio vakarą, ir teigia, kad mato galimybių, jog nauja valdžia būtų stabili.

A. Butkevičiaus pasidalino prognozėmis (84)

Valdančiųjų socialdemokratų lyderis premjeras Algirdas Butkevičius žada artimiausiu metu pasakyti savo ateities planus partijoje ir prognozuoja, kad socialdemokratai naujajame Seime dirbs opozicijoje.

Tabore sutikta narkomanė: per vieną kartą duriuosi 7 dozes, tai per dieną man reikia 300 eurų (113)

Šią savaitę Vilniaus tabore buvo pjaunami medžiai, trukdantys taborą stebėti vaizdo kamera, šienaujama žolė, mat narkotikų prekeiviai ir narkomanai per policijos patikras joje slepia narkotikus.

Rusijoje nepageidaujamas britų žurnalistas: nepalaikau Lietuvos sprendimų riboti Kremliaus žiniasklaidą (192)

Rusijoje ketverius metus dirbęs ir į ją nebeįleistas britų leidinio „The Guardian“ žurnalistas Luke'as Hardingas sako nepalaikantis Lietuvos sprendimų Kremliaus politinei linijai atstovaujančius žurnalistus paskelbti nepageidaujamais, taip pat blokuoti kai kuriuos Maskvos kontroliuojamus televizijos kanalus.

Lietuvoje vyksta rinkimai: kas juos laimės? (751)

Sekmadienį vyksta antrasis Seimo rinkimų turas, kuriame parlamentarai renkami vienmandatėse rinkimų apygardose. Iš viso per antrąjį turą paaiškės 68 nauji Seimo nariai.