Laukiama padidėjusio miškų gaisrų pavojaus

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie kitos savaitės pradžioje padidėsiantį miškų gaisringumo pavojų.
Kaip pranešė Hidrometeorologijos tarnyba, pirmadienį bei antradienį daugiau negu trečdalyje Lietuvos teritorijos numatomas penktos klasės gaisringumas.

Ypač palankios sąlygos miškų gaisrams kilti bus Varėnos, Vilniaus, Lazdijų, Raseinių, Kauno, Ukmergės, Vilkaviškio, vėliau ir Biržų rajonuose.

Miškų gaisringumas skirstomas į klases. 4 ir 5 yra aukščiausios miškų gaisringumo klasės, kai pavojus gaisrams kilti yra labai didelis.

Pastaruoju metu, anot Generalinės miškų urėdijos vyriausiojo miškų apsaugos specialisto Rimanto Prakapavičiaus, praktiškai visoje Lietuvoje buvo 4-ta gaisringumo klasė. 3-čia gaisringumo klasė buvo tik pamaryje ir Panevėžio, Kėdainių rajonuose.

Lietuvoje nuo šių metų kovo 27 dienos iki gegužės 18 dienos jau išdegė daugiau nei 2 tūkst. ha žolės, daugiau nei 335 ha miškų bei apie 576 ha durpynų.

Šiemet didžiausias gaisras kilo Radviliškio miškų urėdijoje, Šaukoto girininkijoje esančiame zoologiniame draustinyje. Ugnis apėmė apie 200 ha ploto, daugiausia išdegė pelkė, o nuniokoto miško plotai dar tikslinami.

Gegužės pradžioje didesni gaisrai kilo Šalčininkų miškų urėdijoje, kur išdegė 2,6 ha, bei Tytuvėnų miškų urėdijoje - 3,7 hektarai.

Daugiausia gaisrų - 60 proc. sukelia neatsargūs poilsiautojai, 23 proc. visų gaisrų kyla dėl žolės deginimo.

Miškams stebėti Lietuvoje pastatyti 124 bokštai, kurie aprūpinti stebėjimo bei ryšio priemonėmis, juose budima visą padidėjusios gaisrų grėsmės metą. Miškų urėdijose bei girininkijose organizuoti budėjimai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Laiminti rinkimus kalba

Tai pirmi rinkimai, kuriuose politikai prisipažino, kad gramatika tapo valstybinės reikšmės klausimu, nulėmusiu ne vieno kandidato likimą, tad mums, kalbos žmonėms, bent jau šiuo klausimu rinkimai buvo sėkmingi – laimėjo kalba.

S. Skvernelis Vyriausybėje susitiko su A. Butkevičiumi (53)

Seimo rinkimus laimėjusių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis trečiadienio popietę Vyriausybėje susitiko su premjeru, socialdemokratų vadovu Algirdu Butkevičiumi.

NATO patvirtina apie du rusų karo laivus, įplaukusius į Baltijos jūrą (199)

Į Baltijos jūrą neseniai įplaukė du Rusijos kariniai laivai, trečiadienį patvirtino NATO.

V. Landsbergis: nežinau, ar partijos lyderis nebus verčiamas daryti kitaip, negu jis galvoja (692)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų gretose galimai koalicijai su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga priešinasi šios partijos patriarchas Vytautas Landsbergis, neoficialiai teigia partijos politikai.

P. Urbšys: dalis konservatorių siekia į intrigas įtraukti D. Grybauskaitę (112)

Dalis konservatorių, nenorintys dalyvauti koalicijoje su „valstiečiais“, su pažymų iš Valstybės saugumo departamento (VSD) reikalavimu bando į politines intrigas įtraukti specialiąsias tarnybas bei šalies vadovę, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) derybininkas Povilas Urbšys.