Latvių žaliuosius finansavo Latvijos naftos verslas

Būtent taip Latvijos žaliųjų veiksmus pernai aiškino ir oficialūs Lietuvos asmenys.

Dienraštis "Jauna avize", remdamasis Latvijos Žaliosios partijos praėjusių metų finansų ataskaita, rašo, kad didžiausią iš privačių asmenų aukų žaliesiems skyrė įmonės "Ventspils Tirdzniecibas Serviss" generalinio direktoriaus pavaduotojas Raimondas Kisielis.

Ši bendrovė yra naftos eksporto iš Rusijos per Ventspilio uostą tarpininkė.

Kaip žinoma, Būtingės terminalas yra Ventspilio konkurentas naftos ir jos produktų perkrovimo versle.

Straipsnio, kurį "Jauna avize" paskelbė vasario 29 dieną, vertimą trečiadienį Vyriausybės rūmuose žurnalistams išdalino premjero atstovas spaudai.

Praėjusiais metais Latvijos žalieji rengė įvairias protesto akcijas prieš Būtingės terminalą Baltijos pasienyje, teigdami, kad jis kelia ekologinę grėsmę pajūriui.

Protestai pasiekė kulminaciją, kai keletas žaliųjų nelegaliai perplaukė Lietuvos jūros sieną ir antrankiais prisirakino prie terminalo plūduro Baltijos jūroje.

"Jauna avize" taip pat rašo, kad vadinamajai "Būtingės programai" tikslinę 1000 JAV dolerių vertės labdarą skyrė šiukšlių surinkimo bendrovė "Hoetica-ATU", ir šie pinigai buvo skirti Lenkijos naftos kompanijos "Petrobaltic" suteiktoms paslaugoms apmokėti.

Pasak žaliųjų atstovų, bendrovei "Petrobaltic" sumokėta už galimybę nuplaukti laivu prie šios bendrovės plūduro jūroje.

Žalieji sakė laikraščiui, kad minėtoji išvyka buvo suorganizuota, norint gauti informacijos apie naftos krovos darbus jūroje prieš rengiant protesto akcijas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: prasidės rudeninis lietaus ir vėjo šėlsmas (1)

Savaitei įpusėjus daug kur nušniokš lietus. Paskutinėmis darbo dienomis vyraus šiltesnis oras, tačiau bus vėjuota. Danguje numatoma tikra sumaištis: saulę keis debesys ir atvirškčiai, o protarpiais dar ir lietus pasipils.

Seimo rinkimuose jau balsuoja užsienyje gyvenantys lietuviai (65)

Nuo antradienio Lietuvos ambasadose užsienyje jau galima balsuoti Seimo rinkimuose. Savo valią tautiečiai gali išreikšti ambasadose, konsulatuose arba internetu. Jei balsuos 35 000 užsienyje gyvenančių lietuvių, jie galės turėti savo rinkimų apygardą ir rinkti savo kandidatą į Seimą.

Kauno meras – „išrinktųjų“ koziris rinkimų kampanijoje (174)

Kaip ir visuose žaidimuose, kozirius turi ne visi. Panašiai ir su Seimo rinkimais Kaune. Kai kurie kandidatai iš reklaminių plakatų žvelgia vieniši ar su su partijos kolegomis.

Kariuomenė: sutartys su „Nota Bene“ buvo pildomos (14)

Kariuomenė patvirtina, kad atsarginės lauko virtuvės įrangos pirkimo sutartys buvo papildytos jau po to, kai „Nota Bene“ pristatė prekes, tačiau tikina, kad nebuvo keičiamos ar išbraukiamos jokios nuostatos, susijusios su prekių techninėmis specifikacijomis.

Siūloma leisti kartu gauti dvi pensijas (97)

Siūloma senatvės pensijas mokėti kartu su netekto darbingumo (invalidumo) ir kitomis pensijomis.