Latvijos UR ministras užsipuolė NATO ir Lietuvą

 (2)
Mokslinėje konferencijoje Latvijos universitete I. Berzinis penktadienį pažymėjo, kad kelios NATO šalys vienareikšmiškai išdėstė savo požiūrį į aljanso plėtrą, tačiau dvišaliuose santykiuose su Rusija atskirų šalių nuomonės "ne tokios vieningos".

I. Berzinis pabrėžė, kad formuojant ilgalaikę politiką, ji turi būti sąžininga, o "sąžininga politika yra tokia, kai sakai partneriui, ko iš tikrųjų nori". Latvijos UR ministras taip pat užsipuolė Lietuvos siekius įstoti į NATO anksčiau už kitas Baltijos kaimynes. Pasak I. Berzinio, tokia Lietuvos politika yra neproduktyvi ir pavojinga regiono saugumui.

Ministro nuomone, Lietuvos norai tapti NATO favorite Latvijai ir Estijai kelia izoliacijos pavojų, jei jų narystė bus atidėta. Jei NATO plėsis į Baltijos regioną, neapimdama visų trijų valstybių, Rusija tai gali interpretuoti savaip. "Nekritikuočiau Lietuvos, jei tai būtų tik Baltijos vienybės reikalas. Tačiau tai visiškai skirtingas, bendros saugumo politikos regione klausimas", sakė I. Berzinis akademinei visuomenei.

Pernai Vašingtone viršūnių pasitarime Latvija, Lietuva ir Estija buvo įvardytos kaip šalys kandidatės į NATO.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Mėgstantiems išgerti – perspėjimas: bauda grės, net jei nesėsite prie vairo (298)

Siekiama didinti baudas už alkoholio vartojimą viešose vietose ar neblaivaus asmens pasirodymą viešai, įžeidžiant žmogaus orumą ir visuomeninę dorovę.

Kandidatų į Seimą piniginių paslaptys: skolos, turtai ir prabangios moterų dovanos (325)

Kandidatų į Seimą turto deklaracijos užminė ne vieną mįslę. Kai kurie kandidatai per metus turėjo itin daug neapmokestinamų pajamų ir nuo savo gautos pajamų sumos sumokėjo gana mažai mokesčių. Vienas iš tokių politikų – krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

A. Nikžentaitis – apie Lietuvos kaimynę, kurios vertinti be emocijų neįmanoma: keista situacija (277)

Profesorius, habilituotas daktaras Alvydas Nikžentaitis sako, kad į visiško tarpusavio supratimo laikus Lietuva ir Lenkija veikiausiai niekada nebesugrįš, tačiau palikti dvišalius santykius tokioje kalno papėdėje, į kokią jie yra nusiritę šiandien, būtų mažiausiai neišmintinga.

Kaunas baigia spręsti darželių problemą (17)

Spręsdama opią vaikų darželių trūkumo problemą, Kauno rajono savivaldybė tikisi šiemet pasiekti lūžį. Pirmadienį bus atidarytos naujos patalpos Noreikiškių lopšelio-darželio „Ąžuolėlis“ filiale Akademijos miestelyje – čia įkurdinta daugiau kaip 200 darželinukų.

Baltijos šalys smarkiai išsiskiria pagal rusų kalbos mokymąsi (105)

Anglų kalbos mokymasis tarp Lietuvos moksleivių paplitęs tiek pat, kiek vidutiniškai Europos Sąjungoje (ES). Pagal rusų kalbos mokymąsi Baltijos šalys smarkiai lenkia kitas Europos valstybes.