Latvijos savivaldybės įspėja dėl Būtingės

 (1)
Kaip BNS pranešė dūmos Aplinkos priežiūros skyriaus vadovė Ilga Zimiecė, laiške išdėstyti faktai, patvirtinantys nesaugią padėtį terminale, ir priežastys, kodėl Kuržemės pajūrio savivaldybės nerimauja dėl jos.

Dokumento autoriai ragina Baltijos jūros šalių vyriausybes palaipsniui spręsti Būtingės problemą ir stiprinti terminalo saugumą.

Jie taip pat nurodo, jog būtina pasirašyti žalos, kuri gali būti padaryta Būtingės terminale išsiliejus naftai, atlyginimo sutartį.

"Mes atkreipiame kitų šalių dėmesį, nes esant didelei taršai, ji gali pasiekti ne tik Latviją, bet ir Estiją, Suomiją bei Švediją, faktiškai grėsmė iškilo visoms aplink Baltijos jūrą esančioms šalims", sakė I. Zilniecė.

Laišką pasirašė Ventspilio miesto ir rajono, Liepojos miesto ir rajono, taip pat Talsų rajono savivaldybės. Manoma, kad prie jų prisijungs Tukumo miesto ir rajono savivaldybės.

Kai laišką pasirašys ir kitos savivaldybės, jis bus išsiųstas visų Baltijos jūros regiono šalių vyriausybėms.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Seimo rinkimuose jau balsuoja užsienyje gyvenantys lietuviai (31)

Nuo antradienio Lietuvos ambasadose užsienyje jau galima balsuoti Seimo rinkimuose. Savo valią tautiečiai gali išreikšti ambasadose, konsulatuose arba internetu. Jei balsuos 35 000 užsienyje gyvenančių lietuvių, jie galės turėti savo rinkimų apygardą ir rinkti savo kandidatą į Seimą.

Kauno meras – „išrinktųjų“ koziris rinkimų kampanijoje (73)

Kaip ir visuose žaidimuose, kozirius turi ne visi. Panašiai ir su Seimo rinkimais Kaune. Kai kurie kandidatai iš reklaminių plakatų žvelgia vieniši ar su su partijos kolegomis.

Kariuomenė: sutartys su „Nota Bene“ buvo pildomos (11)

Kariuomenė patvirtina, kad atsarginės lauko virtuvės įrangos pirkimo sutartys buvo papildytos jau po to, kai „Nota Bene“ pristatė prekes, tačiau tikina, kad nebuvo keičiamos ar išbraukiamos jokios nuostatos, susijusios su prekių techninėmis specifikacijomis.

Siūloma leisti kartu gauti dvi pensijas (69)

Siūloma senatvės pensijas mokėti kartu su netekto darbingumo (invalidumo) ir kitomis pensijomis.

Emigracijos mastai kelia grėsmę: kas valandą iš Lietuvos išvyksta 4-5 žmonės (217)

Dirbančių ir mokesčius mokančių asmenų skaičius Lietuvoje kasmet sparčiai mažėja, traukiasi rinka, mažėja vartotojų, nyksta verslai, ypač - atokesniuose regionuose, ir kyla realios grėsmės Lietuvos ekonomikai.