Latvija nustatė naujas prekių įvežimo normas

Muito mokesčio įstatymo pakeitimus vasario 17 dieną priėmė Latvijos parlamentas, o kovo 8 dieną pataisas pasirašė prezidentė Vaira Vykė - Freiberga.

Kaip pranešė Muitinės departamentas, pasikeitė Muito mokesčio įstatymo tekstas, ir visi jo priedai.

Vienam fiziniam asmeniui be muito į Latviją leidžiama įvežti ne daugiau kaip tris vienetus to paties pavadinimo maisto produktų, kurių bendra vertė ne didesnė kaip 15 latų (100 litų).

Matavimo vienetas nustatomas remiantis šalies harmonizuotąja sistema ir kombinuotąja nomenklatūra.

Be apmokestinimo leidžiama įsivežti ne daugiau kaip 2 litrus vynuogių vyno, iki 2 litrų tarpinių produktų (pastiprintų vynuogių vynų, vermutų ir kitų aromatintų vynų, taip pat fermentuotų gėrimų, tokių kaip sidras, midus, fermentuotų gėrimų mišiniai), fermentuotų gėrimų (iš uogų ir vaisių pagaminti alkoholiniai gėrimai) ir putojančio vyno, iki 1 litro kitų alkoholinių gėrimų.

Kavos be muito galima įvežti ne daugiau kaip 1 kilogramą, nealkoholinių gėrimų - 12 litrų, alaus - 5 litrus, cigarečių - 200 vienetų, cigarų ir cigarilių - 20 vienetų, rūkomojo tabako - 200 gramų.

Prieduose greta prekės kodo, pavadinimo ir matavimo vieneto pateikiami du muito tarifo dydžiai - pagrindinis ir toms šalims, su kuriomis Latvija yra pasirašiusi galiojančias sutartis dėl didžiausio palankumo prekyboje statuso.

Trečiajame priede pastarasis tarifas išdėstytas pagal metus mažėjančia tvarka (2000 - 2008 metai).

Antrajame priede nurodyta, kad išvežimo muito mokestis taikomas antikvariniams leidiniams ir meno kūriniams, senesniems kaip 50 metų, bei juodųjų metalų laužui.

Kituose, naujuose prieduose išvardijamos prekės, atleistos nuo muito mokesčio (dokumentai, blankai, kai kurie spaudos leidiniai, prekės tranzitui ir prekybai skatinti).

Priedai, kuriuose svarbiausia - prekių kodai ir tarifų dydžiai, latvių kalba išspausdinti leidinio "Latvijas Vestnesis" kovo 8 dienos numeryje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Siūloma leisti kartu gauti dvi pensijas

Siūloma senatvės pensijas mokėti kartu su netekto darbingumo (invalidumo) ir kitomis pensijomis.

Emigracijos mastai kelia grėsmę: kas valandą iš Lietuvos išvyksta 4-5 žmonės (3)

Dirbančių ir mokesčius mokančių asmenų skaičius Lietuvoje kasmet sparčiai mažėja, traukiasi rinka, mažėja vartotojų, nyksta verslai, ypač - atokesniuose regionuose, ir kyla realios grėsmės Lietuvos ekonomikai.

A. Butkevičius sako, kad premjerai užsienyje domisi jo pašlijusiais santykiais su D. Grybauskaite (41)

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius sako, kad užsienio šalių premjerai jo teiraujasi apie pašlijusius santykius su prezidente Dalia Grybauskaite.

#KąVeikti, kai turi nedarbingumo pažymėjimą: ministro R. Sinkevičiaus pavyzdys (65)

Pirmadienį Vyriausybės posėdyje paprašęs atidėti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus atleidimo iš pareigų svarstymą, nes nesąs susipažinęs su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pažyma apie korupcija įtariamą valdininką, socialdemokratų deleguotas susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius pasėjo abejonių, ar nurodydamas savo prašymo priežastį elgėsi sąžiningai ir sakė tiesą.

Socialdemokratai: susitikimai su premjeru vyksta D. Grybauskaitės iniciatyva (11)

Viešojoje erdvėje pasirodžiusi informacija apie tai, kokios partijos ir kieno vadovaujamos po rinkimų galėtų formuoti vyriausybę, demonstruoja nuomonę, neva, politinius procesus gali lemti prezidentės norai bei apžvalgininkų, politologų ar sociologų nuomonės.