L.Andrikienės nuogąstavimai - R.Ozolui į ausį

 (2)
Centro sąjungos pirmininkas Romualdas Ozolas linkęs įsiklausyti į parlamentarės liaudininkės Laimos Andrikienės įspėjimą, kad Vakaruose blanksta entuziazmas dėl NATO plėtros antrosios bangos.
"Aš nedramatizuoju, bet žiūriu rimtai", spaudos konferencijoje antradienį sakė centristų lyderis.

Jis citavo senovės graikų patarlę "dievais tikėk, bet savimi visų pirma pasitikėk" ir sakė, kad Lietuvos ateitį Šiaurės Atlanto aljanse nulems pirmiausia jos pačios sugebėjimai apsiginti nuo išorės grėsmių.

Praėjusią savaitę Tėvynės liaudies partijos pirmininkė, Seimo narė Laima Andrikienė po vizito JAV pareiškė, kad įtakingų Amerikos politikos veikėjų požiūris į NATO plėtros antrąjį ratą yra skeptiškas, o jeigu Senate ir Atstovų rūmuose dėl Lenkijos, Čekijos ir Vengrijos būtų balsuojama iš naujo, neįvyktų ir pirmoji aljanso plėtros banga.

"Dėmesingai vertinu ženklus, kurie gali mums įkvėpti naujo nepriklausomybiškumo, o ne priklausomybiškumo supratimo", sakė R. Ozolas.

"Mes turime sugebėti apsiginti, tada bus ir padedančiųjų", samprotavo R. Ozolas.

Centristų lyderis teigė esąs susižavėjęs Kauno technologijos universiteto Gynybos technologijų instituto sukurtais unikaliais lazeriniais šaulių treniruokliais LT-1 ir LT-2 bei stebėjimo ir ginklo nutaikymo į taikinį riboto matomumo sąlygomis įtaisu "Apuokas".

Jis taip pat pareiškė pamėginsiąs gauti krašto apsaugos ministro leidimą kelias diena kariuomenės bazėje Rukloje stebėti karių gyvenimą "nuo ryto iki vakaro ir nuo vakaro iki ryto".

Pasak R. Ozolo, jis buvo "netgi sutaręs išplaukti į laivyno šaudymus", tačiau kažkas nepavykę.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Šimašius: visur liberalai pirmauja didesniu ar mažesniu skirtumu

Liberalų sąjūdžio lyderis Remigijus Šimašius užsidarius balsavimo apylinkėms DELFI teigė kol kad nevertinantis valstiečių ir žaliųjų retorikos, kad liberalų valdančiojoje koalicijoje nebus.

A. Paulauskas: palikdami žvalgybą apverktinoje būklėje, demonstruojame savo nesupratimą

Jau 2017 metais Lietuvoje bus dislokuotas tarptautinis sąjungininkų batalionas, gali būti atgabentos ir ilgojo nuotolio priešlėktuvinės gynybos sistemos „Patriot“, kurios gali numušti orlaivius ar balistines raketas. Į Rusijos ir Vakarų konfrontaciją reaguojančių Lietuvos ir Latvijos biudžetai gynybai jau dvejus metus auga greičiausiai pasaulyje, tačiau ir galingiausia karinė technika gali likti nepanaudota, jei valstybė neturės stiprios žvalgybos. Tačiau finansų ministerija kitų metų biudžeto projekte žvalgybai lėšas sumažino. Valstybės saugumo departamentas (VSD), ekspertai ir opozicija kritikuoja tokį užmojį, o finansų ministrė ir premjeras tyli.

Partijos renkasi į štabus laukti rezultatų (6)

20 val. uždarius rinkimų apygardas partijos pradėjo rinktis į štabus laukti rinkimų į Seimą rezultatų.

Lemtingas Naujosios Vilnios sprendimas: žodžiai po balsavimo šokiruoja (132)

Naujosios Vilnios apygarda tapo šių Seimo rinkimų „vinimi“, nes šioje apygardoje į antrą turą išėjo ne tik konservatorė Monika Navickienė, bet ir buvęs Socialistinio liaudies fronto vadovas, Georgijaus juostelių nešiotojas, daugumą Lietuvos piliečių papiktinusio termino, kad Sausio 13-ąją „savi šaudė į savus“, autorius Algirdas Paleckis.

R. Karbauskis įvardijo klausimus, kuriais nenusileis derybose dėl koalicijos atnaujinta (28)

Balsavimui pasibaigus Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigė, kad šią naktį koalicija tikrai nebus formuojama, ji bus formuojama daug vėliau.