Laikraštį „Kurier Wilenski“ gelbės Lenkijos URM

 (83)
Laikraštį „Kurier Wilenski“ gelbės Lenkijos URM
© Reuters/Scanpix

Vienintelis lenkiškas laikraštis Lietuvoje „Kurier Wilenski“ ir toliau liks dienraščiu – Lenkijos Užsienio reikalų ministras Radoslavas Sikorskis pažadėjo iki šių metų pabaigos užtikrinti finansavimą, - rašo lenkų dienraščio „Rzeczpospolita“ portalas Rp.pl.

Portalo duomenimis, Lenkijos URM laikraščiui perduos 100 tūkst. zlotų. Dienraštis 2011 metais jau gavo 323 tūkst. zlotų, kai pagal leidėjo skaičiavimus, laikraščiui išleisti reikėtų mažiausiai 800 tūkst. zlotų.
„Tai labai gera naujiena, labai džiaugiamės“, - Rp.lt pasakė Zygmunt Klonowski, vienas iš laikraščio savininkų.

Rp.pl rašo, kad „Kurier Wilenski“ problema yra tokia pati, kaip ir visų lenkiškų leidinių, leidžiamų buvusiose SSRS šalyse, - jie neturi galimybių gauti vietinės valdžios paramą.

„Mes, kaip URM, esame atsakingi už lenkiškos politikos realizavimą, tačiau paramą užtikrina kažkas kitas“, - pasakė R. Sikorski, užtikrindamas, kad laikraščiui „Kurier Wilenski“ skyrė tiek, kiek galėjo.

www.DELFI.lt
 
83
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Lietuvoje

Seimo nariai susiėmę už galvų: tai nežmoniškos kainos (29)

2014 rugsėjo mėn. 23 d. 17:01
Seimo nariai susiėmę už galvų: tai nežmoniškos kainos
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Planą apmokestinti į ligonines savu transportu atvykstančius pacientus ir net darbuotojus Seimo sveikatos reikalų komitete vadintas pasibjaurėtinu. Sveikatos apsaugos ministrė abejoja, ar realu sustabdyti, kas pradėta.

Medininkuose sulaikytas Baltarusijos pareigūnas? (1)

2014 rugsėjo mėn. 23 d. 16:58
Generalinė prokuratūra pirmadienį išplatino, iš pirmo žvilgsnio, pernelyg neišsiskiriančią informaciją apie pasienyje sulaikytus Baltarusijos piliečius.

Japonai Lietuvoje: šokiruoja deginimosi mada, maudynės ir erdvės (7)

2014 rugsėjo mėn. 23 d. 15:38
Tokijas
AP/Scanpix
Jau 10 metų japonų grupes lydintis gidas Vitalijus Milkovas sako, kad didžiausią įspūdį japonams daro mūsų gamta, ypač - erdvūs horizontai.

Paaiškėjo, už ką balsuoja pesimistai (28)

2014 rugsėjo mėn. 23 d. 13:51
Rugpjūčio mėnesio pabaigoje du iš trijų - 65 proc. - suaugusių šalies gyventojų atsakė maną, kad pastaruoju metu reikalai Lietuvoje iš esmės krypsta į blogąją pusę, o trečdalis - 34 proc. - manė, kad reikalai šalyje gerėja. 1 proc. respondentų neturėjo nuomonės šiuo klausimu.

D. Ulbinaitė: pirmą kartą gyvenime susidūriau su tokiu persekiojimu (118)

2014 rugsėjo mėn. 23 d. 13:49
Baudžiamąją bylą dėl valstybės paslapties nutekinimo, kurioje kaltinimai yra pateikti buvusiai prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausiajai patarėjai Daivai Ulbinaitei, nagrinės ir nuosprendį priims trys teisėjai.