Laikraštį „Kurier Wilenski“ gelbės Lenkijos URM

 (83)
Laikraštį „Kurier Wilenski“ gelbės Lenkijos URM
© Reuters/Scanpix

Vienintelis lenkiškas laikraštis Lietuvoje „Kurier Wilenski“ ir toliau liks dienraščiu – Lenkijos Užsienio reikalų ministras Radoslavas Sikorskis pažadėjo iki šių metų pabaigos užtikrinti finansavimą, - rašo lenkų dienraščio „Rzeczpospolita“ portalas Rp.pl.

Portalo duomenimis, Lenkijos URM laikraščiui perduos 100 tūkst. zlotų. Dienraštis 2011 metais jau gavo 323 tūkst. zlotų, kai pagal leidėjo skaičiavimus, laikraščiui išleisti reikėtų mažiausiai 800 tūkst. zlotų.
„Tai labai gera naujiena, labai džiaugiamės“, - Rp.lt pasakė Zygmunt Klonowski, vienas iš laikraščio savininkų.

Rp.pl rašo, kad „Kurier Wilenski“ problema yra tokia pati, kaip ir visų lenkiškų leidinių, leidžiamų buvusiose SSRS šalyse, - jie neturi galimybių gauti vietinės valdžios paramą.

„Mes, kaip URM, esame atsakingi už lenkiškos politikos realizavimą, tačiau paramą užtikrina kažkas kitas“, - pasakė R. Sikorski, užtikrindamas, kad laikraščiui „Kurier Wilenski“ skyrė tiek, kiek galėjo.

www.DELFI.lt
 
83
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Lietuvoje

Scenarijus, kuriam turi ruoštis Ukraina (5)

2014 spalio mėn. 20 d. 06:51
Aukščiausiąją Radą šią savaitę rinksianti Ukraina greičiausiai neišvengs provokacijų ir protestų.

Parašai už 60 milijonų: išdalijo valstybinę žemę, už kurią sumokėsime visi (89)

2014 spalio mėn. 20 d. 00:01
Parašai už 60 milijonų: išdalijo valstybinę žemę, už kurią sumokėsime visi
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
DELFI toliau aiškinasi, kaip Vilniaus vakarinio aplinkkelio trasa tapo aukso kasykla žemvaldžiams.

Greitojo reagavimo pajėgų likimas – Seimo rankose (57)

2014 spalio mėn. 19 d. 21:16
Garbės sargyba
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Kuriamos greitojo reagavimo pajėgos galės tinkamai veikti tik tuomet, jei Seimas patvirtins KAM parengtas įstatymų pataisas, apibrėžiančias karinės jėgos naudojimą šalies teritorijoje taikos metu. Ar Seimui tam pakaks politinės valios? Precedentų jau turime – eskadrono „Aitvaras“ įteisinimui prireikė net 4 metų. Jeigu taip atsitiks ir su greitojo reagavimo pajėgomis, kariuomenės noras užkirsti kelią naujoms grėsmėms nueis per nieką.

A. Piontkovskis: V. Putinas planuoja žaisti ne šachmatais, o pokerį (40)

2014 spalio mėn. 19 d. 20:15
Rusijos prezidentas ketina Vakarus šantažuoti atominiu ginklu, teigia Rusijos politikos analitikas Andrejus Piontkovskis. Jis mano, kad jei „žali žmogeliukai“ ir Rusijos kariai pasirodytų, pvz., Estijoje, Vladimiras Putinas NATO įspėtų nesikišti, nes tai rusiškojo pasaulio reikalas, ir pagrasintų panaudosiąs atominį ginklą, jei Aljansas prieš juos imsis karinių veiksmų.

Nuramino: atsisakius PVM lengvatos, šildymas brangs labai nedaug ir ne visiems LSDP valdyba pritarė lengvatos naikinimui (352)

2014 spalio mėn. 19 d. 20:03
Lietuvos socialdemokratų partijos valdyba pritarė premjero Algirdo Butkevičiaus ir finansų ministro Rimanto Šadžiaus sumanymui kitais metais atsisakyti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos šildymui.