„Manau, kad gali būti svarstoma. Turėtume, mūsų nuomone, svarstyti visokią įmanomą pagalbą ukrainiečiams, nes ta krizė, kurią jie išgyvena, yra ir ekonominė, ir karinė, ir politinė, todėl ten, kur įmanoma, turime suteikti pagalbą. Ką galime, darome ir nacionaliniu lygiu, bet reikia tartis, kad ir tarptautinės organizacijos aktyviau pasireikštų šiuo požiūriu“, - trečiadienį Seime žurnalistams sakė ministras.

Suteikti karinę pagalbą Europos Sąjungos šalių prašė Ukrainos vadovai.

Parlamento Užsienio ir Europos reikalų komitetai trečiadienį svarstė Lietuvos poziciją per savaitgalį vyksiančią Europos Vadovų Tarybą (EVT).

„Mūsų pozicija aiški ir nuosekli. Sieksime, kad kolegos taip pat principingai ir aiškiai vertintų tą situaciją, kuri dabar vyksta Ukrainoje. Pastarieji įvykiai turėjo ir agresijos elementų. Kalbame apie vadinamąjį humanitarinį konvojų, kuris buvo gana keistas, nesuderintas nei su Ukrainos valdžia, nei su Raudonuoju kryžiumi, pažeidė tarptautines normas. Mes penktadienį inicijavome Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos posėdį tuo klausimu. Dabar prieš pat Minsko įvykius buvo ir daugiau nerimą keliančių faktų - tai šarvuotos technikos prasiveržimas, parašiutininkų invazija“, - teigė L.Linkevičius.

„Manau, kad mūsų tikslas visose diskusijose - principingai įvertinti situaciją ir imtis tolesnių veiksmų, tolesnio suderinto aiškaus spaudimo“, - pridūrė jis.

Pasak ministro, Europos Vadovų Taryboje taip pat bus pratęsta diskusija dėl kandidatų į Europos Sąjungos prezidento ir įgaliotinės užsienio politikai postus.

Paklaustas, už ką galėtų būtų atsakingas Lietuvos eurokomisaras, L. Linkevičius tvirtino, jog apie tai dar anksti kalbėti.

„Yra prielaidos, bet kadangi dabar vyksta derinimas, aiškus tik pirmininkas, o visi kiti atstovai paaiškės artimiausiu metu“, - sakė ministras.