Neaiškiai pasiųstas žinias Rusija vertina kaip silpnumo ir savo pergalės ženklą, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ir pabrėžia, kad aiškios pozicijos gali būti suformuluotos tik realiai vertinant esamą situaciją.
Linas Linkevičius
© DELFI / Šarūnas Mažeika

ES ambasadoriui Rusijoje Vygaudui Ušackui interviu „Lietuvos žinioms“ pareiškus, kad, Lietuvai nuolatos sugrėsminant Rusiją šalies saugumas nedidėja, L. Linkevičius sako, kad saugumo krizės kartojasi dėl praeityje neišmoktų pamokų.

„Tik vertinant situaciją, kokia ji yra iš tikrųjų, galima nusiųsti aiškią žinią. Ne kartą esame įsitikinę, kad jei žinia yra neaiški, arba per silpna, ji priimama kaip silpnumo požymis“, – penktadienį žurnalistams sakė ministras.

Ministro teigimu, Europos Komisijos vadovo Jeano-Claude'o Junckerio vizitas į Sankt Peterburgą rusiškoje žiniasklaidoje buvo pristatytas kaip Maskvos diplomatinė pergalė ir Briuselio noras grįžti prie įprastinių santykių.

„Aš nežinau, ar čia ta žinia, kuri šiandien turėtų būti. Ir nežinau, kas yra deeskalacija, jeigu mes užsidėsime rožinius akinius ir nevadinsime daiktų tikraisiais vardais – ar tikrai tai bus teisingas kelias“, – kalbėjo L. Linkevičius.

Savo ruožtu J. C. Junckeris Rusijoje Maskvai dar kartą priminė, kad santykių normalizavimas įmanomas tik visiškai įgyvendinus Minsko susitarimus dėl Ukrainos, ir ES pozicija šiuo požiūriu yra vieninga.

EK pirmininko vizitas Rusijoje interpretuojamas valdžios naudai

„Po EK vadovo J. C. Junckerio vizito Peterburge peržvelgiau Rusijos spaudą, kur kalbama apie Rusijos diplomatijos pergalę – dar negalutinę, kadangi sankcijos dar galioja, tačiau apie sustiprėjusias sankcijų oponentų gretas ir panašius samprotavimus. Nežinau, ar čia ta žinia, kuri šiandien turėtų būti, ir nežinau, kas yra deeskalacija. Jeigu mes užsidėsime rožinius akinius ir nevadinsime daiktų tikrais vardais, ar tikrai tai bus teisingas kelias? Tai kas yra solidumas – ar vadovautis iliuzijomis, ar vis dėlto vertinti situaciją, kokia ji yra iš tikrųjų“, – žurnalistams Vilniuje penktadienį sakė ministras.

Anot jo, J. C. Junckerio Rusijoje išsakyta pozicija „sukuria ne tas žinias, kurių norėtume, todėl susitikimai vardan susitikimų, kaip dūmų uždanga tęsiant toliau praktikoje tą politiką, kuri ne visada pasiteisina, tai vargu ar tas kelias, kuriuo turėtume eiti“.

„Tik vertinant situaciją, kokia jinai yra iš tikrųjų, galima nusiųsti aiškią žinią. Ne kartą esame įsitikinę, kad jei žinia yra neaiški arba kokia nors per silpna, ji priimama kaip silpnumo požymis, ir ta politika tęsiasi. Čia galime turbūt ilgai ginčytis tuo klausimu ir, matyt, tą ir darysime, ką ir iki šiol darėme“, – sakė L. Linkevičius.

Europos Sąjungos (ES) ambasadorius Maskvoje Vygaudas Ušackas savo ruožtu BNS penktadienį sakė, kad J. C. Junckeris per vizitą priminė Rusijos įsipareigojimus pasirašant Minsko susitarimus.

„Europos Komisijos prezidentas čia atvyko perduoti aiškią nuomonę, kurią jis išsakė savo kalboje būtent Rusijos ir tarptautinio verslo bei politikos elito atstovams. Jis apie daug ką kalbėjo: kalbėjo, kad reikia palaikyti dialogą ir įtampos metu, bet sankcijos bus atšauktos tada, kai bus visiškai įgyvendinti Minsko susitarimai“, – tvirtino V. Ušackas.

Anot jo, ES ir Rusijos santykiai tebėra pakirsti Rusijos veiksmų: Krymo aneksijos ir destabilizacijos Ukrainoje, tačiau santykiai su Rusija nesibaigia tik Ukrainos reikalais.

Tuo metu per J.C.Junckerio susitikimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, anot V.Ušacko, įvyko „dalykiškas ir konstruktyvus pokalbis“.

„Jie sutarė toliau palaikyti ryšį“, -– teigė ambasadorius.

J. C. Junkerio vizitą į Rusiją šią savaitę gynė ir eurokomisaras Vytenis Andriukaitis.

„Diskusijos yra vienintelis tiesus ir teisingas kelias bet kurioms krizėms išspręsti, bet kurioms pozicijoms pristatyti, bet kurioms nuomonėms išsakyti, mėginti ieškoti būdų spręsti problemas“, – Žinių radijuje ketvirtadienį pabrėžė eurokomisaras.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (84)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (99)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis (12)

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (64)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (150)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (109)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

A. Bagatskis mėgavosi lietuvių komplimentu Latvijos rinktinei

Latvijos nacionalinė komanda laimėjo didelį susidomėjimą kėlusias draugiškas rungtynes Rygoje...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (72)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Siekiama patikslinti Tarybų Sąjungos Lietuvai padarytą žalą (165)

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos centras neranda mokslininko, kuris už vidutinį centro...

Priežastys, kodėl apsilankius tualete vargina nemalonūs pojūčiai (2)

Deginimo pojūtis šlapinimosi metu yra vienas nemaloniausių dalykų. Štai kodėl svetainė...