Pasak L.Linkevičiaus, pastaraisiais metais dvišalių santykių komunikacinis laukas susitraukė ir tai yra netoleruotina situacija, kuri turi būti bendromis pastangomis keičiama.

„Siekiame statyti Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo tiltus, neneigiame, kad vis dar turime nepadarytų namų darbų ir pernelyg dažnai įkaliname save stereotipuose“, – ministras cituojamas Užsienio reikalų ministerijos pranešime.

Lietuvos diplomatijos vadovas pabrėžė būtinybę plėtoti strateginę Lietuvos ir Lenkijos partnerystę, nepasiduoti trečiųjų šalių bandymams skaldyti abiejų šalių visuomenes.

„Dabartinių saugumo iššūkių kontekste abipuse pagarba ir pasitikėjimu grįstas Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas yra kritinės svarbos klausimas, tad ir žiniasklaidos vaidmuo šiame procese yra ypatingas. Norime matyti daugiau Lenkijos Lietuvoje ir Lietuvos Lenkijoje. Matome galimybes Lenkijos žiniasklaidai pasiekti lenkų bendruomenę Lietuvoje ir tapti atsvara dabar ypač populiariems Kremliaus kontroliuojamiems televizijos kanalams“, – kalbėjo L.Linkevičius.

Didžiausių Lietuvos ir Lenkijos žiniasklaidos priemonių vadovai ir redaktoriai ketvirtadienį susitiko aptarti galimybių plėtoti bendrus projektus, skirtus didinti Lenkijos matomumą Lietuvoje ir Lietuvos matomumą Lenkijoje, ieškoti bendradarbiavimo kelių priešinantis agresyviai trečiųjų šalių informacinei politikai.

Lietuvos ir Lenkijos santykius pastaruoju metu temdė nesutarimai dėl skirtingai vertinamos tautinių mažumų padėties.

Su Čekijos užsienio reikalų ministru aptarė Ukrainai klausimus

Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius ketvirtadienį taip pat susitiko su Vilniuje viešinčiu Čekijos užsienio reikalų ministru Liubomiru Zaoraleku. Susitikimo metu aptarti aktualiausi saugumo politikos, NATO, Europos Sąjungos ir Rytų partnerystės darbotvarkės klausimai, dvišalis ir regioninis bendradarbiavimas.

Lietuvos diplomatijos vadovas pažymėjo, jog Lietuvą ir Čekiją sieja artima draugystė ir tokie patys saugumo interesai. Ministras padėkojo Čekijai už šios valstybės indėlį į NATO oro policijos misiją.

L. Linkevičius pabrėžė, jog būtina vieningai dirbti kartu įgyvendinant saugumo užtikrinimo priemones, sutartas NATO Velso viršūnių susitikime, ir tęsti glaudų bendradarbiavimą rengiantis NATO viršūnių susitikimui Varšuvoje.

Pasak Užsienio reikalų ministerijos pranešimo, ministrai akcentavo bendros ir koordinuotos ES ir NATO politikos Rusijos atžvilgiu bei ES paramos Ukrainai, Moldovai, Gruzijai svarbą.

„Raginame Ukrainą dėti dar daugiau pastangų vykdant šalies žmonėms reikalingas reformas. Jos vykdomos karo sąlygomis, todėl Vakarai privalo sutelktomis pastangomis toliau remti Ukrainos siekius reformuoti šalį“, – sakė ministras.

Rusija privalo savo veiksmais parodyti, jog yra pasirengusi nutraukti agresiją prieš Ukrainą ir visiškai įgyvendinti Minsko susitarimus. Saugumo atkūrimas rytų Ukrainoje yra pirmaeilis ir svarbiausias uždavinys įgyvendinant Minsko susitarimus“, – sakė ministras.

L. Linkevičius išreiškė susirūpinimą politizuotu teismo procesu prieš Ukrainos pilotę Nadiją Savčenko ir pažymėjo, kad ES turi imtis konkrečių veiksmų siekiant jos išlaisvinimo.

Vizito Lietuvoje metu Čekijos užsienio reikalų ministras taip pat susitiko su Lietuvos Seimo nariais, Vyriausybės kancleriu Alminu Mačiuliu, dalyvavo Užsienio reikalų ministerijos kartu su Europos Komisija organizuotoje Europos humanitarinio universiteto (EHU) donorų konferencijoje.