Seime vykstančios Europos Sąjungos (ES) parlamentų pirmininkų konferencijos trečiasis posėdis buvo skirtas tarpparlamentiniam bendradarbiavimui su Rytų partnerystės šalimis. Seimo Pirmininkės Loretos Graužinienės kvietimu, posėdžio metu tylos minute buvo pagerbti žuvusieji Maidane, Kijeve.
© DELFI / Tomas Vinickas

Posėdis prasidėjo Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininko, laikinai einančio prezidento pareigas Oleksandro Turčynovo vaizdo sveikinimu iš Kijevo. Laikinasis Ukrainos vadovas pažymėjo, kad 2014 m. kovo 21 d. pasirašyta Ukrainos ir ES Asociacijos sutarties politinė dalis tapo istorine gaire plečiant Ukrainos ir ES santykius, patvirtino ukrainiečių tautos pasirinkimą europietiškų vertybių naudai.

Seimo vadovė L. Graužinienė pasmerkė Rusijos Federacijos agresiją.

„Šiandien, dvidešimt pirmame amžiuje, agresija ir prievarta Europoje vėl tapo realybe, o mūsų kaimynystėje vėl sklando karo šešėlis. Rusijos Federacijos veiksmus Kryme vertiname kaip pažeidžiančius Ukrainos suverenumą, teritorijos vientisumą ir keliančius rimtą grėsmę taikiam ir demokratiškam regiono vystymuisi bei Europos saugumui ir stabilumui“.

Seimo pirmininkė pakvietė ES valstybes nares ir visą tarptautinę bendruomenę sujungti savo pastangas ir suteikti Ukrainai, Gruzijai ir Moldovai visą įmanomą politinę ir ekonominę paramą kelyje į ES.

„Tiems, kurie teigia, kad Rusijos veiksmai - tai reakcija į ES Rytų partnerystės politiką, mūsų atsakas tegali būti vienas - šią politiką būtina toliau stiprinti ir užtikrinti mūsų kaimynėms teisę pačioms pasirinkti vertybinės, politinės, ekonominės integracijos kryptį“.

Perduodama žodį Latvijos Respublikos Saeimos pirmininkei Solvitai Aboltiniai L. Graužinienė džiaugėsi, kad kaimynė Latvija Rytų partnerystę įvardijo savo pirmininkavimo ES Tarybai prioritetu.

Pasak S. Aboltinios, Europai nereikia naujo šaltojo karo, nereikia statyti naujų sienų, tačiau negalime likti nerūpestingi.

„Revizionistinė Rusijos politika ir požiūris į tarptautinę teisę ir saugumą reikalauja mūsų reakcijos. Nepriimtina naudoti švelnias diplomatines priemones, mes pernelyg priklausomi nuo energetinių išteklių, kurie dažnai išnaudojami politiniais motyvais, pavyzdžiui, Moldova yra išnaudojama kaip Rusijos energijos šaltinių tiekimo įkaitė, Rusija taiko abejotinus draudimus Moldovos ir Gruzijos vynui, o Lietuvos - pieno produktų importui“.

Latvijos Saeimos Pirmininkės teigimu, jos šalis remia ES ir Rytų partnerystės valstybių santykių stiprinimą, atsižvelgiant į kiekvienos šalies ypatumus.

„Privalome pripažinti, kad politinė situacija Rytų partnerystės valstybėse yra skirtinga, todėl kiekvienai valstybei reikia taikyti skirtingas politines priemones, bet remtis tomis pačiomis vertybėms“.

S. Aboltinia pažymėjo, kad vienas svarbiausių žingsnių šiuo metu yra ES ir Ukrainos Asociacijos sutarties pasirašymas, ne mažiau svarbu ir, kad ES aktyviai siektų asociacijos sutarties įgyvendinimo su Gruzija ir Moldova.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (33)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (21)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (29)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (80)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (85)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1122)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (52)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (83)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (4)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...