Kuršių nerija taikosi į vertybių sąrašą

 (2)
Gali būti, kad Kuršių nerijos nacionalinis parkas bus įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros ir gamtos paveldo sąrašą.
Tai paaiškės po to, kai savo išvadas pateiks visą savaitę padėtį Kuršių nerijoje tyrusi tarptautinė ekspertų komisija.

UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąraše jau yra Vilniaus senamiestis.

Prieš metus Nidoje viešėjęs UNESCO pasaulio paveldo centro direktorius Berndas von Droste pritarė aplinkosaugininkų siekiams pripažinti Kuršių neriją pasaulio vertybe.

Lietuvos ir Rusijos Kuršių nerijos nacionalinių parkų darbuotojams jis siūlė pirma suderinti plėtros programas, skirtingus aplinkosaugos įstatymus.

Lietuva ir Rusija pernai pateikė UNESCO bendrą paraišką dėl Kuršių nerijos kaip vientisos teritorijos įtraukimo į pasaulio paveldo sąrašą.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

G. Landsbergis: koalicijos formavimas gali prasidėti jau šį vakarą (74)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako, kad būsimos koalicijos formavimas gali prasidėti jau sekmadienio vakarą, ir teigia, kad mato galimybių, jog nauja valdžia būtų stabili.

A. Butkevičiaus pasidalino prognozėmis (82)

Valdančiųjų socialdemokratų lyderis premjeras Algirdas Butkevičius žada artimiausiu metu pasakyti savo ateities planus partijoje ir prognozuoja, kad socialdemokratai naujajame Seime dirbs opozicijoje.

Tabore sutikta narkomanė: per vieną kartą duriuosi 7 dozes, tai per dieną man reikia 300 eurų (111)

Šią savaitę Vilniaus tabore buvo pjaunami medžiai, trukdantys taborą stebėti vaizdo kamera, šienaujama žolė, mat narkotikų prekeiviai ir narkomanai per policijos patikras joje slepia narkotikus.

Rusijoje nepageidaujamas britų žurnalistas: nepalaikau Lietuvos sprendimų riboti Kremliaus žiniasklaidą (191)

Rusijoje ketverius metus dirbęs ir į ją nebeįleistas britų leidinio „The Guardian“ žurnalistas Luke'as Hardingas sako nepalaikantis Lietuvos sprendimų Kremliaus politinei linijai atstovaujančius žurnalistus paskelbti nepageidaujamais, taip pat blokuoti kai kuriuos Maskvos kontroliuojamus televizijos kanalus.

Lietuvoje vyksta rinkimai: kas juos laimės? (745)

Sekmadienį vyksta antrasis Seimo rinkimų turas, kuriame parlamentarai renkami vienmandatėse rinkimų apygardose. Iš viso per antrąjį turą paaiškės 68 nauji Seimo nariai.