„Kurier Wilenski“ skundžia Lietuvą EŽTT

 (89)
Lietuvos lenkų dienraštis „Kurier Wilenski“ apskundė Lietuvą Strasbūre esančiam Europos Žmogaus Teisių Teismui (EŽTT). Leidinys Strasbūre mėgins užginčyti sau nepalankų žurnalistų etikos sargų sprendimą.
„Kurier Wilenski“ skundžia Lietuvą EŽTT
© Reuters/Scanpix

Taip „Kurier Wilenski“ į tarptautinę areną kelia konfliktą su Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija (LŽLEK). Ji dar prieš keletą metų konstatavo, kad leidinys nusižengė etikai publikuodamas tautinę nesantaiką skatinantį straipsnį.

LŽLEK neigiamai įvertino 2006 m. lapkritį „Kurier Wilenski“ pasirodžiusį Lenkijos mokslininko Krzysztofo Buchowskio straipsnį „Kaip lenkas matė lietuvį tarpukario laikotarpiu“. Etikos sargai 2007 m. kovą nustatė, kad lenkų laikraštis nusižengė etikai, mat šia publikacija esą buvo skatinama tautinė nesantaika.

Dienraščio redakcija tokį verdiktą skundė Lietuvos teismams, pabrėždama, kad LŽLEK sprendimas „Kurier Wilenski“ ne tik bara, bet ir užkerta leidiniui kelią iki Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo lėšų. Tačiau keletą metų trukęs bylinėjimasis baigėsi „Kurier Wilenski“ pralaimėjimu – Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nustatė, kad LŽLEK sprendimas įstatymų nepažeidžia. Šis teismo sprendimas – galutinis ir neskundžiamas. Tačiau „Kurier Wilenski“ pasinaudojo savo teise kreiptis į EŽTT.

Dienraščio redakcija skelbia mananti, kad LŽLEK sprendimas yra absurdiškas, o komisija tokiu verdiktu suteršė „Kurier Wilenski“ reputaciją.

www.DELFI.lt
Savaitės naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

„Tvarkiečių“ frakcijoje – karštos dienos (1)

„Pavasariniai saulės smūgiai šiandien jaučiami visur – ir Seime, ir vyriausybėje, ir kitose institucijose. Bet pas mus viskas – stabilu“, – tvirtina partijos „Tvarka ir teisingumas“ vadovas, europarlamentaras Rolandas Paksas, komentuodamas neramumus partijos frakcijoje Seime.

Praėjus 30 m. po Černobylio avarijos – kankinančios ligos (1)

Praėjus trims dešimtmečiams po avarijos Černobylio atominėje elektrinėje, Ukrainoje, ją likvidavusius Lietuvos piliečius kankina skydliaukės susirgimai, kraujo ligos, teigia labdaros fondo „Mūsų krantas“ viceprezidentas medikas Gediminas Rimdeika.

Socialdemokratų siūlymą dėl PVM sieja su artėjančiais rinkimais (1)

Socialdemokratų siūlymą mažinti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą politologas Ramūnas Vilpišauskas sieja su artėjančiais Seimo rinkimais.

„Maxima“ neištvėrė: dėl puolimo kreipiasi į VSD gali prisidėti asociacija  (796)

Didžiausią mažmeninės prekybos tinklą valdanti bendrovė „Maxima“ ketina kreiptis į valstybės institucijas, kad šios ištirtų, ar nesibaigiančios diskusijos apie brangstančias prekes nėra Kremliui palankių jėgų darbas.

Atgailaujantis R. Paksas: ilgai kalbėjausi su žmona (229)

Po incidento, kada Paksų vokiečių aviganis Lordas apkandžiojo kaimynę, specialistė mini dažniausiai daromas klaidas. Dauguma blogai šunis auklėjančių žmonių, kaip ir Laima Paksienė, ramina žodžiais „nebijokit, nekanda“, tačiau su šunimis nedirba ir nesikreipia į specialistus.