„Kurier Wilenski“ skundžia Lietuvą EŽTT

 (89)
Lietuvos lenkų dienraštis „Kurier Wilenski“ apskundė Lietuvą Strasbūre esančiam Europos Žmogaus Teisių Teismui (EŽTT). Leidinys Strasbūre mėgins užginčyti sau nepalankų žurnalistų etikos sargų sprendimą.
„Kurier Wilenski“ skundžia Lietuvą EŽTT
© Reuters/Scanpix

Taip „Kurier Wilenski“ į tarptautinę areną kelia konfliktą su Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija (LŽLEK). Ji dar prieš keletą metų konstatavo, kad leidinys nusižengė etikai publikuodamas tautinę nesantaiką skatinantį straipsnį.

LŽLEK neigiamai įvertino 2006 m. lapkritį „Kurier Wilenski“ pasirodžiusį Lenkijos mokslininko Krzysztofo Buchowskio straipsnį „Kaip lenkas matė lietuvį tarpukario laikotarpiu“. Etikos sargai 2007 m. kovą nustatė, kad lenkų laikraštis nusižengė etikai, mat šia publikacija esą buvo skatinama tautinė nesantaika.

Dienraščio redakcija tokį verdiktą skundė Lietuvos teismams, pabrėždama, kad LŽLEK sprendimas „Kurier Wilenski“ ne tik bara, bet ir užkerta leidiniui kelią iki Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo lėšų. Tačiau keletą metų trukęs bylinėjimasis baigėsi „Kurier Wilenski“ pralaimėjimu – Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nustatė, kad LŽLEK sprendimas įstatymų nepažeidžia. Šis teismo sprendimas – galutinis ir neskundžiamas. Tačiau „Kurier Wilenski“ pasinaudojo savo teise kreiptis į EŽTT.

Dienraščio redakcija skelbia mananti, kad LŽLEK sprendimas yra absurdiškas, o komisija tokiu verdiktu suteršė „Kurier Wilenski“ reputaciją.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

V. Gedvilas: NATO naikintuvų Lietuvoje pakaks

Seimo Pirmininkės pavaduotojas Vydas Gedvilas sako, kad, dvigubai sumažinus NATO oro policijos pajėgumus Baltijos šalyse, lėktuvų skaičiaus vis tiek užteks užtikrinti Lietuvos, Latvijos ir Estijos oro erdvės kontrolę.

Darbo partija svarsto keturis kandidatus į kultūros viceministrus (4)

Seimo Pirmininkės pirmasis pavaduotojas Vydas Gedvilas teigia, kad antradienį posėdžiavusi Darbo partijos valdyba išrinko keturis naujus kandidatus, kurie bus siūlomi į kultūros viceministrus.

Pasidomėjo, kur slypi socialdemokratų paslaptis: ką gali „savų ponų“ korta (60)

Socialdemokratų partija – bene vienintelė parlamentinė partija Lietuvoje, kuri, būdama valdžioje, taip ilgai išlaiko aukštus reitingus. Pasak LRT.lt kalbintų pašnekovų, šiai partijai palankus „savų ponų įvaizdis, populiarus lyderis ir pats laikmetis“.

Miestas, kuris atgyja naktį: tai, kas liko iš Lietuvos Čikagos (88)

Mažąja Lietuvos Čikaga kadaise vadintame Panevėžyje gyvenimas šiuo metu niūrus. Nors vietiniai džiaugiasi, kad „visi treninginiai išvažiavo į užsienį“, saugiu miesto iki šiol nevadina.

Orai: tropiniai karščiai tiesiog įsisiautės (46)

Įpusėjus savaitei alinantys karščiai nesitrauks, priešingai, tik stiprės.