„Kurier Wilenski“ skundžia Lietuvą EŽTT

 (89)
Lietuvos lenkų dienraštis „Kurier Wilenski“ apskundė Lietuvą Strasbūre esančiam Europos Žmogaus Teisių Teismui (EŽTT). Leidinys Strasbūre mėgins užginčyti sau nepalankų žurnalistų etikos sargų sprendimą.
„Kurier Wilenski“ skundžia Lietuvą EŽTT
© Reuters/Scanpix

Taip „Kurier Wilenski“ į tarptautinę areną kelia konfliktą su Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija (LŽLEK). Ji dar prieš keletą metų konstatavo, kad leidinys nusižengė etikai publikuodamas tautinę nesantaiką skatinantį straipsnį.

LŽLEK neigiamai įvertino 2006 m. lapkritį „Kurier Wilenski“ pasirodžiusį Lenkijos mokslininko Krzysztofo Buchowskio straipsnį „Kaip lenkas matė lietuvį tarpukario laikotarpiu“. Etikos sargai 2007 m. kovą nustatė, kad lenkų laikraštis nusižengė etikai, mat šia publikacija esą buvo skatinama tautinė nesantaika.

Dienraščio redakcija tokį verdiktą skundė Lietuvos teismams, pabrėždama, kad LŽLEK sprendimas „Kurier Wilenski“ ne tik bara, bet ir užkerta leidiniui kelią iki Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo lėšų. Tačiau keletą metų trukęs bylinėjimasis baigėsi „Kurier Wilenski“ pralaimėjimu – Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nustatė, kad LŽLEK sprendimas įstatymų nepažeidžia. Šis teismo sprendimas – galutinis ir neskundžiamas. Tačiau „Kurier Wilenski“ pasinaudojo savo teise kreiptis į EŽTT.

Dienraščio redakcija skelbia mananti, kad LŽLEK sprendimas yra absurdiškas, o komisija tokiu verdiktu suteršė „Kurier Wilenski“ reputaciją.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Premjeras ragina iš naujo svarstyti premijos skyrimą V. Landsbergiui (94)

Premjeras valdančiųjų socialdemokratų vadovas Algirdas Butkevičius dar kartą paragino iš naujo svarstyti Laisvės premijos skyrimą buvusiam pirmajam faktiniam atkurtos nepriklausomos Lietuvos vadovui europarlamentarui Vytautui Landsbergiui.

A. Butkevičius apie L. Graužinienės planus: ryšininko darbo nedirbsiu (39)

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia neketinąs būti ryšininku tarp Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės ir vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio. Pasak jo, pati Seimo vadovė turėtų paaiškinti, ką turi omeny sakydama, kad nuo šiol bendraus su ministru per premjerą.

R. Vaisbrodas: sankcijos Rusijai galios, kol bus įgyvendinti Minsko susitarimai (18)

Europos Sąjungos (ES) įvestos sankcijos Rusijai liks galioti tol, kol bus visiškai įgyvendintas Minsko susitarimas, sako Prezidentės vyriausiasis patarėjas užsienio politikos klausimais Renaldas Vaisbrodas.

Nemato konstruktyvių Rusijos veiksmų kovojant su „Islamo valstybe“ (30)

Konstruktyvūs Rusijos veiksmai kovojant su grupuote „Islamo valstybė“ kol kas nėra matomi, sako prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas užsienio politikos klausimais Renaldas Vaisbrodas.

Prezidentūra: Turkija turi visas teises ginti savo oro erdvę (78)

Prezidentės vyriausiasis patarėjas užsienio politikos klausimais Renaldas Vaisbrodas teigia, kad Turkija turėjo teisę numušti Rusijos karinį orlaivį, kuris pažeidė jos oro erdvę.