„Kurier Wilenski“ skundžia Lietuvą EŽTT

 (89)
Lietuvos lenkų dienraštis „Kurier Wilenski“ apskundė Lietuvą Strasbūre esančiam Europos Žmogaus Teisių Teismui (EŽTT). Leidinys Strasbūre mėgins užginčyti sau nepalankų žurnalistų etikos sargų sprendimą.
„Kurier Wilenski“ skundžia Lietuvą EŽTT
© Reuters/Scanpix

Taip „Kurier Wilenski“ į tarptautinę areną kelia konfliktą su Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija (LŽLEK). Ji dar prieš keletą metų konstatavo, kad leidinys nusižengė etikai publikuodamas tautinę nesantaiką skatinantį straipsnį.

LŽLEK neigiamai įvertino 2006 m. lapkritį „Kurier Wilenski“ pasirodžiusį Lenkijos mokslininko Krzysztofo Buchowskio straipsnį „Kaip lenkas matė lietuvį tarpukario laikotarpiu“. Etikos sargai 2007 m. kovą nustatė, kad lenkų laikraštis nusižengė etikai, mat šia publikacija esą buvo skatinama tautinė nesantaika.

Dienraščio redakcija tokį verdiktą skundė Lietuvos teismams, pabrėždama, kad LŽLEK sprendimas „Kurier Wilenski“ ne tik bara, bet ir užkerta leidiniui kelią iki Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo lėšų. Tačiau keletą metų trukęs bylinėjimasis baigėsi „Kurier Wilenski“ pralaimėjimu – Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nustatė, kad LŽLEK sprendimas įstatymų nepažeidžia. Šis teismo sprendimas – galutinis ir neskundžiamas. Tačiau „Kurier Wilenski“ pasinaudojo savo teise kreiptis į EŽTT.

Dienraščio redakcija skelbia mananti, kad LŽLEK sprendimas yra absurdiškas, o komisija tokiu verdiktu suteršė „Kurier Wilenski“ reputaciją.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (89)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Įspėja dėl stipraus vėjo (29)

Sekmadienį dalis gyventojų į savo mobiliuosius telefonus gavo įspėjimus apie artėjančius stipraus vėjo gūsius.

L. Linkevičius: būtina skirti daugiau dėmesio migraciją skatinančių konfliktų sureguliavimui (40)

Europos Sąjunga (ES), siekdama užkirsti kelią naujoms su migrantais susijusioms tragedijoms, turi daugiau dėmesio skirti migraciją skatinančių konfliktų priežasčių šalinimui, teigia Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius,.

Aiškėja pirmieji konservatorių lyderio rinkimų rezultatai nuolat atnaujinama (1426)

Sekmadienį baigėsi balsavimas Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos lyderio rinkimuose, po kurių paaiškės, ar konservatoriai turės naują vedlį pirmajame ture, ar jo pavardė išaiškės per antrąjį turą.

VRM nori, kad policijos vadovą ir toliau skirtų prezidentas (14)

Vidaus reikalų ministerija (VRM) mano, kad policijos generalinį komisarą ir toliau turėtų skirti prezidentas.

Išslydo žemė iš po kojų: vyras pareikalavo ištirti vaikų DNR (1002)

Linai šeima šventas dalykas, todėl nurijo nuoskaudą, kai vyras pareikalavo DNR tyrimais patvirtinti, kad ilgai laukti vaikai – jo.