„Kurier Wilenski“ skundžia Lietuvą EŽTT

 (89)
Lietuvos lenkų dienraštis „Kurier Wilenski“ apskundė Lietuvą Strasbūre esančiam Europos Žmogaus Teisių Teismui (EŽTT). Leidinys Strasbūre mėgins užginčyti sau nepalankų žurnalistų etikos sargų sprendimą.
„Kurier Wilenski“ skundžia Lietuvą EŽTT
© Reuters/Scanpix

Taip „Kurier Wilenski“ į tarptautinę areną kelia konfliktą su Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija (LŽLEK). Ji dar prieš keletą metų konstatavo, kad leidinys nusižengė etikai publikuodamas tautinę nesantaiką skatinantį straipsnį.

LŽLEK neigiamai įvertino 2006 m. lapkritį „Kurier Wilenski“ pasirodžiusį Lenkijos mokslininko Krzysztofo Buchowskio straipsnį „Kaip lenkas matė lietuvį tarpukario laikotarpiu“. Etikos sargai 2007 m. kovą nustatė, kad lenkų laikraštis nusižengė etikai, mat šia publikacija esą buvo skatinama tautinė nesantaika.

Dienraščio redakcija tokį verdiktą skundė Lietuvos teismams, pabrėždama, kad LŽLEK sprendimas „Kurier Wilenski“ ne tik bara, bet ir užkerta leidiniui kelią iki Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo lėšų. Tačiau keletą metų trukęs bylinėjimasis baigėsi „Kurier Wilenski“ pralaimėjimu – Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas nustatė, kad LŽLEK sprendimas įstatymų nepažeidžia. Šis teismo sprendimas – galutinis ir neskundžiamas. Tačiau „Kurier Wilenski“ pasinaudojo savo teise kreiptis į EŽTT.

Dienraščio redakcija skelbia mananti, kad LŽLEK sprendimas yra absurdiškas, o komisija tokiu verdiktu suteršė „Kurier Wilenski“ reputaciją.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (89)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Orai: ateina tropinių karščių banga (10)

Savaitės pradžia bus lėta įžanga į mūsų laukiantį karštį. Nors oras bus pakankamai šiltas į šalį jau ne už kalnų įsiverš dar didesni karščiai.

Kaip atsilaikyti prieš Rusiją: dešimt patarimų naujosioms fronto valstybėms (528)

Branduolinės akistatos Baltijos jūros regione galima išvengti stiprinant įprastas saugumo pajėgas, kurių jau ir dabar pilnai pakaktų susidūrus su Rusija, jei tik jos būtų tinkamai koordinuojamos bei panaudojamos, savo ataskaitoje Europos politikos analizės centrui (CEPA) rašo žinomas britų žurnalistas Edwardas Lucasas.

Lenkijos prezidentui Lietuvos vadovai atsuko nugarą (155)

Lietuvoje antradienį viešėsiantis kadenciją baigiantis Lenkijos prezidentas Bronislawas Komorowskis nebus sutiktas nei vieno šalies vadovo.

Žada įvertinti kanalo „NTV Mir Lietuva“ veiksmus (99)

Lietuvos radijo ir televizijos komisija žada įvertinti „NTV Mir Lietuva“ pažeidimus ir tai, kokių veiksmų kanalas imasi šiuo metu, sako komisijos pirmininkas Edmundas Vaitekūnas.

Festivalis nuskambėjo: medikai gelbsti merginos gyvybę (327)

Savaitgalį Švenčionių rajone vykęs festivalis „Sūpynės“ vienai merginai baigėsi ypač liūdnai – dėl stipraus apsinuodijimo neaiškiomis medžiagomis ji atsidūrė ligoninėje. Medikai apgailestauja – jos būklė labai sunki.