Kultūros ministrė Liana Ruokytė - Jonsson ragina neskubėti vertinti numatomo kultūros srities finansavimo, nes galutiniai skaičiai paaiškės tik tuomet, kai bus parengtas kitų metų biudžetas.
Liana Ruokytė - Jonsson
© DELFI / Domantas Pipas

„Neskubėčiau skelbti paskutinio rezultato. Dar tik įvykusios derybos, bet biudžeto patvirtino mes dar niekas nematėme. Aš linkusi palaukti paskutinio momento, o tada trimituoti, ar kultūra buvo nuskriausta ar jai daugiau atseikėta. (...) Esu optimistė ir netikiu, kad turint kultūrą tarp penkių prioritetų Vyriausybės programoje, kad kultūra bus nuskriausta. Palauksiu kantriai rudens ir kai pamatysiu skaičius galėsiu pasakyti savo nuomonę“, - interviu Žinių radijui antradienį kalbėjo kultūros ministrė.

L.Ruokytės - Jonsson teigimu, viešai paskleista žinia apie tariamus ketinimus Kultūros ministerijai kitų metų biudžetą susimažinti beveik 18 mln. eurų perduodant juos į vadinamąjį pokyčių krepšelį yra absurdiška dezinformacija.

„Ačiū Dievui, tai neįvyko“, - teigė ministrė, tačiau pridūrė, jog kultūros sričiai būtina skirti didesnes investicijas.

Pasibaigus diskusijoms dėl lėšų paskirstymo, vadinamojo pokyčių krepšelio, Finansų ministerija pirmadienį pranešė, kad kultūros finansavimas kitąmet nemažės. Anksčiau politikai skelbė, kad į „pokyčių krepšelį“ Kultūros ministerijai gali tekti įnešti 18 mln. eurų.

Pasak L.Ruokytės - Jonsson, per pastaruosius 26 metus „kultūros sektorius buvo tiek nuniokotas, kad realiai lyginant su kitomis sritimis mes esame nulinėje pozicijoje“, daugelis politikų neturėjo jokio santykio su kultūros sritimi.

„Kultūrininkai labai mažai uždirba, ir tai mažiausiai apmokama sritis ir tai yra skandalas“,- kalbėjo ministrė.

Tai, jog kitąmet finansavimas kultūros sričiai nemažės prieš kelias savaites yra sakęs ir Valstiečių ir žaiųjų sąjungos vadovas Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

Anot jo, pasiūlymas Kultūros ministerijai kitų metų biudžetą susimažinti beveik 18 mln. eurų ir atiduoti juos į vadinamąjį pokyčių krepšelį tėra kalbos, o ne sprendimas.

„Šiandien renkamas „permainų krepšelis“, 18 mln. eurų buvo mechaniškai išdėstyta Kultūros ministerijai, kaip ir kitoms ministerijoms, bet ketinimas yra toks, kad tai yra tik derybų objektas. Mes norime mažinti Lietuvoje valdininkų skaičių iki 25 proc., tą būtina padaryti, ir atitinkamai ministerijoms vienas iš tokių stimuliavimo šito veikimo kryptimi yra būtent siūlymas mažintis lėšas tose srityse, kur galima rasti rezervų. Bet Kultūros ministerija rezervų neturi, šitoje situacijoje reikėtų pasakyti, kad tai, kas yra koks nors kalbėjimas, nėra nutarimai“, – birželio pabaigoje kalbėjo R.Karbauskis.

Jis taip pat pabrėžė, kad surinkus „pokyčių krepšelį“ dalis jo lėšos bus skirtos kultūrai.

Finansų ministerija pirmadienį pranešė, kad ministerijoms į „pokyčių krepšelį“ pavyks sutaupyti 259 mln. eurų. Kitąmet finansavimas turėtų augti Krašto apsaugos ministerijai ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

Kaip ir Kultūros ministerijos, Švietimo ir mokslo ministerijos finansavimas kitąmet neturėtų keistis.

Daugiausiai sutaupyti kitąmet pasiryžusios Finansų ir Žemės ūkio ministerijos – atitinkamai beveik 58 mln. eurų ir 25 mln. eurų. Taip pat kiek daugiau nei 8 mln. turės sutaupyti Teisingumo ministerija, 6 mln. eurų – Ūkio ministerija.

Vadinamasis pokyčių krepšelis – tai Vyriausybės prioritetiniams darbams ir anksčiau įstatymais prisiimtiems įsipareigojimams vykdyti reikalingos lėšos. Iš viso kitąmet jis sieks 617,5 mln. eurų, kurių didžiąją dalį sudarys šiemet ministerijų baigiamų vykdyti programų, priemonių ir investicinių projektų lėšos, kitos ministerijų veiklos efektyvumo didinimo priemonės, taip pat lėšos iš numatomo 2018 metų pajamų prieaugio.

Galutinis Vyriausybės siūlomas valstybės biudžeto projektas Seimui bus teikiamas ne vėliau kaip šių metų spalio 17 dieną.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Šiurpą kelianti istorija: dingusios švedų žurnalistės kūnas rastas smarkiai sudarkytas (1)

Jūroje netoli Kopenhagos rasti moters palaikai priklauso Švedijos žurnalistei Kim Wall, praeitą...

Kaip „Brexit“ sužlugdė sėkmingą verslą (50)

Kente bankrutavus dešimtmečius gyvavusiai žemės ūkio bendrovei, be darbo palikusiai pustrečio...

Įsiutino dukart pabrangusi draudimo poliso įmoka: ar visi jau uždirba didesnius atlyginimus?

Kosminiu greičiu augančios kainos ir jausmas, kad tu, žmogau, esi tiesiog įkaitas – tai ir...

Musulmonų dvasininkas atskleidė, kuo „Islamo valstybė“ vilioja jaunus Europos musulmonus (133)

Europoje surengti trys nauji teroristiniai išpuoliai. Praėjus kelioms valandoms po to, kai per...

Specialistai stebėjo greitkelį ties Kaunu: apstulbino vairuotojų įžūlumas (83)

Pastaruoju metu greitkelyje A1 ties Kaunu buvo vykdyti didelio masto tyrimai. Buvo ne tik...

Naujas pažintinis takas lankytojus pasitinka stendu apie marozus (28)

Pažintinis takas per Kamšos botaninį-zoologinį draustinį, esantį pakaunėje, yra bene...

Milžiniška rizika: iki mirties – tik viena klaida (12)

Kone 200 kilometrų per valandą greičiu motociklu Palangos plentu skriejęs Tomas įkliuvo...

Sukčiavimo schemų TOP 10 (12)

Nuo trumposios žinutės iki netikrų sąskaitų, nuo apgaulingų investicijų iki tapatybės...

Orai: vasara pasiduoda (42)

Artimiausiomis dienomis vasara nepažers jokių staigmenų: dangumi vis plauks debesų virtinės, tad...