Dosniausias prezidento Rolando Pakso rinkimų kampanijos rėmėjas verslininkas Jurijus Borisovas Lietuvos pilietybę įgijo per rekordiškai trumpą laiką.
LR Konstitucinio teismo teisėjai
Tai pasitvirtino Konstitucinio Teismo posėdyje trečiadienį apklausus liudytojus - Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Pilietybės reikalų komisijos pirmininko pavaduotoją - Pilietybės poskyrio vedėją Vidutę Veroniką Rinkevičienę, šios komisijos sekretorę - Pilietybės poskyrio specialistė Dijaną Gintautienę ir komisijos narį - Analizės ir strateginio planavimo skyriaus vyresnįjį specialistą Eugenijų Šimanauską. Šie valdininkai priėmė J.Borisovo priesaiką.

Kaip teismui pasakojo V.V.Rinkevičienė, balandžio 10 dieną paskambino J.Borisovo juriste prisistačiusi moteris ir pasiteiravo, ar yra galimybė prisiekti J.Borisovui.

Pilietybės reikalų komisijos nariai nusprendė, kad J.Borisovas prisiekti gali. Buvo žinoma, kad verslininkas netrukus planuoja vykti į komandiruotę

"Jam buvo pasakyta, kad atvykdamas turi turėti dekretą", - liudijo teismui V.V.Rinkevičienė. Ji pripažino, kad komisijos nariai net nesiaiškino, ar R.Paksas jau yra pasirašęs dekretą dėl pilietybės suteikimo J.Borisovui išimties tvarka.

Pagal galiojančią tvarką prezidento dekretai įsigalioja kitą dieną po to, kai yra paskelbiami "Valstybės žiniose", jei dekrete nėra nurodyta kita įsigaliojimo data.

Dekretas, kuriuo J.Borisovui balandžio 11 dieną buvo suteikta pilietybė išimties tvarka, "Valstybės žiniose" buvo paskelbtas balandžio 16 dieną. Dekretai dėl pilietybės suteikimo įsigalioja po to, kai asmuo duoda priesaiką.

R.Paksas pasirašius dekretą, J.Borisovas iš karto gavo šalies prezidento dekreto nuorašą, tą pačią dieną prisiekė Lietuvos valstybei Vilniaus miesto savivaldybės patalpose, užpildė visus būtinus dokumentus ir gavo Lietuvos piliečio pasą.

Konstituciniam Teismui liudijęs generalinio prokuroro pavaduotojas Vytautas Barkauskas, kuris taip pat yra prezidento sudarytos Pilietybės komisijos narys, teigė, kad prokuratūra jokios informacijos apie pilietybės prašančius komisijai neteikia.

"Tai buvo Valstybės saugumo departamento, o ne prokuratūros kompetencija", - sakė V.Barkauskas. Jis sakė nežinąs, ar dėl J.Borisovo Prezidentūra buvo kreipusis į VSD, ar ne.

Generalinio prokuroro pavaduotojas aiškino, kad jam buvo žinoma, jog anksčiau buvo iškeltos dvi bylos dėl kompanijos "Avia Baltika". Abejonių dėl pilietybės suteikimo J.Borisovui pareigūnui nekilo, nes tos bylos jau buvo nutrauktos.

Konstitucinis Teismas trečiadienį apklausęs visus liudytojus, posėdį tęs kitą antradienį. Jame vyks teisminiai ginčai. Konstitucinis Teismas Seimo prašymu svarsto, ar teisėtas šiemet balandį pasirašytas R.Pakso dekretas, kuriuo Lietuvos pilietybė išimties tvarka suteikta jo prezidentinės rinkimų kampanijos dosniausiam finansuotojui Jurijui Borisovui.

Praėjusį ketvirtadienį teismas apklausė keturiolika kviestų liudytojų. Į klausimus atsakė ir prezidentas. R.Paksas teisme teigė, kad jo dekretas suteikti Lietuvos pilietybę prieš tai jos netekusiam J.Borisovui buvo teisėtas.

Išnagrinėjęs bylą, nutarimą, ar prezidento dekretas atitinka pagrindinį šalies įstatymą - Konstituciją - teismas turi paskelbti per mėnesį.

R.Pakso rinkimų kampanijai 1,2 mln. litų paaukojusio J.Borisovo atžvilgiu Generalinė prokuratūra dabar atlieka du ikiteisminius tyrimus - dėl grasinimų prezidentui ir prekybos sraigtasparnių detalėmis su terorizmą remiančiu Sudanu.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Mama parodė, ką Turkijoje siaučiantis virusas padarė jos vaikui: oda luposi gabalais (56)

Turkij os turizmui – neramios dienos. Nuo liepos vidurio nesiliauja pranešimai apie Koksaki...

D. Adomaitis paskelbė galutinį rinktinės dvyliktuką papildyta trenerio interviu (92)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės trenerių štabas likus kiek daugiau nei savaitei iki Europos...

J. Baronui pavyko pasprukti, nes nuo kojos buvo nuimta apykojė (18)

Po išpuolio sostinės Antakalnio mikrorajone esančioje picerijoje policijos ieškomas tris kartus...

1 euras Odesoje – per dideli pinigai: parodė, ką galima nusipirkti už centus (126)

Pigiau nei Odesoje – sunku surasti. Šiame Ukrainos kurorte už centus galite važinėti viešuoju...

Feisbuke plinta kliedesys apie žiurkių mėsą (5)

Visus melagingos naujienos bruožus turinti nuoroda antradienį pradėjo plisti tarp socialinį...

Beveik 20 metų japonus pažįstantis lietuvis papasakojo, kas jį stebina iki šiol

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Azijos studijų centro (ASC) vadovas dr. Aurelijus Zykas DELFI...

Lenkijos dienraščiui R. Paksas papasakojo painaus sąmokslo teoriją: su manim elgėsi kaip su D. Trumpu (123)

Nušalintasis Lietuvos prezidentas Rolandas Paksas pokalbyje su vienu didžiausiu Lenkijos...

Prekybos centras GO9 turės naujus savininkus (1)

Fondas „East Capital Baltic Property Fund II“ šiandien paskelbė pasirašantis prekybos centro...

Tik keli ingredientai – ir nuostabi morkų sriuba garuos ant jūsų stalo

Ruošiant šią sriubą man labiausiai patinka kepinamo kario kvapas, kuris pasklinda po visus...

Katalonijos teroristų kuopelė: kas žinoma apie jos narius (1)

Keturi įtariami teroro išpuolių Katalonijoje vykdytojai antradienį pirmąkart stos prieš teismą,...