K.Skrebys: prieš rinkimus Vyriausybė nori chaoso

 (4)
Nuosaikiųjų konservatorių frakcijos narys Kęstutis Skrebys ketinimą pertvarkyti Vyriausybei pavaldžias institucijas vertina kaip nepagrįstą ir žalingą iniciatyvą.
Vyriausybė trečiadienį pritarė "saulėlydžio" (biurokratijos mažinimo) komisijos siūlymui pertvarkyti Vyriausybei pavaldžias institucijas, kai kurias jų apskritai likviduojant, o dalį funkcijų perduoti kitoms institucijoms.

Prie Vyriausybės veikia 13 departamentų ir įvairių įstaigų. "Niekas nenori paneigti, kad administravimo reforma yra būtina ir ją reikia daryti, tačiau ar ją reikia daryti tokiu būdu?", spaudos konferencijoje ketvirtadienį retoriškai klausė K. Skrebys.

Jis ypač nepritaria Kūno kultūros ir sporto departamento perdavimui Švietimo ir mokslo ministerijai bei Statistikos departamento perdavimui Vidaus reikalų ministerijai. "Ar iš tikrųjų sportas nėra tokia svarbi sritis mūsų valstybėje, kad ją būtų galima "nustumti" po viena ministerijų ir sumažinti tiek paties departamento, tiek sporto vadovų įtaką", kalbėjo K. Skrebys.

Komentuodamas numatomą Statistikos departamento prijungimą prie VRM, jis teigė, kad "čia, ko gero, yra juodasis jumoras, nes VRM yra pati uždariausia ministerija mūsų valstybėje".

"Matyt, nuo šiol mūsų šalies statistiką tvarkys žmonės su antpečiais", sakė nuosaikusis konservatorius.

K. Skrebys abejoja Vyriausybės tvirtinimais, kad vykdant šią reorganizaciją, bus sutaupyta nemažai lėšų.

"Jeigu bus taupymas algų sąskaita, tai bus sumažintas arba darbuotojų skaičius, arba sumažintas atlyginimų koeficientas, bet tą galima padaryti nekeičiant institucijų pavaldumo", tvirtino jis.

Šią institucijų reorganizaciją ketinama užbaigti iki rugsėjo 20 dienos, todėl K. Skrebys mano, kad Vyriausybė šiais sprendimais "nori sukurti chaosą prieš rinkimus valstybėje".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Seimo komitetas nori Vyriausybės išvados dėl kompensacijų mirusių pensininkų paveldėtojams

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas prašo Vyriausybės išvados dėl kompensacijų iki 2014 metų gegužės mirusių pensininkų paveldėtojams - joms reikėtų beveik 30 mln. eurų.

Konservatoriai išsakė sąlygas deryboms su valstiečiais žaliaisiais (76)

Konservatoriai išsakė nuostatą, kad koalicijoje su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, jei tokia būtų suformuota, turėtų dalyvauti ir Liberalų sąjūdis. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai taip pat kategoriškai atsisako derėtis su socialdemokratais.

S. Skvernelis: Prezidentė „valstiečiams“ neminėjo galimų koalicijos partnerių (2)

Pirmadienio pokalbyje su prezidente galimi koalicijos partneriai minimi nebuvo, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis.

R. Karbauskio kandidatas į premjerus išvardino, dėl kurių ministerijų net nesiderės (110)

Pergalę rinkimuose šventusi Valstiečių ir žaliųjų sąjunga pastaruoju metu kalba apie galimybę užimti du svarbiausius postus valstybėje – Seimo pirmininko ir premjero. Tokiu atveju, pasak Ramūno Karbauskio, Seimo pirmininku taptų Saulius Skvernelis, premjeru – europarlamentaras, buvęs ilgametis Ignalinos rajono meras Bronis Ropė.

Įmokas už studijas atgaus daugiau nei 5000 studentų

Antradienį vykusiame Valstybinio studijų fondo (VSF) Valdybos posėdyje nuspręsta skirti papildomus 1,2 mln. eurų geriausiai besimokiusių, tačiau už studijas mokėjusių bakalauro ir vientisųjų studentų studijų studentams. Iš viso kompensavimui už studijas skirta 4,7 mln. eurų. Įmokas už studijas atgaus daugiau nei 5000 studentų.