Krizė lietuvius iš tėvynės gena į Ameriką

 (19)
JAV ambasadoje Vilniuje - apgultis. Jau iki gruodžio sudarytas sąrašas, pagal kurį kviečiami pokalbio pageidaujantys gauti įvažiavimo vizą į Ameriką.
Per savaitę šios šalies ambasados konsulinio skyriaus darbuotojai priima per 600 žmonių.

Maždaug trečdalis atvykusių į JAV lietuvių nelegaliai lieka šioje šalyje ilgam laikui.

Tokią proporciją pripažino ir M.Boyle'as: "Iš neformalių šaltinių Lietuvoje žinome, kad apie 30 procentų žmonių, išvykstančių į JAV su turistinėmis vizomis, nelegaliai pasilieka ilgesniam laikui, negu buvo leista".

Ar tai jau galima laikyti dar viena lietuvių emigracijos į Jungtines Valstijas banga - po XIX amžiaus pabaigos, trečiojo dešimtmečio pabaigos ir po Antrojo pasaulinio karo vykusių panašių procesų?

JAV ambasados spaudos ir kultūros atašė tai neigė.

M.Boyle'as aiškino, jog šis reiškinys netraktuojamas kaip nauja imigracijos į JAV banga: "Ambasada neišduoda vizų piliečių imigracijai - tik turistines ir darbo vizas".

Tačiau skaičiai kalba emigracijos naudai.

Iš 600 kas savaitę gaunamų prašymų suteikti vizą JAV ambasada atmeta maždaug trečdalį. Tai patvirtino ir M.Boyle'as.

Diplomatas dar pažymėjo, kad pastaruoju metu daugėja atvejų, kai apgaulės būdu siekiama gauti vizas.

Kadangi maždaug trečdalis laimingųjų lieka JAV, galima spėti, jog dabar kas savaitę JAV vizas gauna maždaug po 120 būsimų nelegalų.

Jei norinčiųjų patekti į JAV nesumažės, per metus į šią šalį iš Lietuvos gali emigruoti apie 5-6 tūkst. žmonių.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

NATO ministrai peržiūrės tarptautinių batalionų Baltijos šalyse kūrimo procesą

NATO gynybos ministrai trečiadienį susitiks Briuselyje, kur peržiūrės tarptautinių batalionų Baltijos šalyse ir Lenkijoje kūrimo procesą.

Šių veidų Seime nebematysime (66)

Sekmadienį rinkėjai duris užvėrė dar vienam būriui politikos senbuvių – dužo viltys tų, kurie dar turėjo galimybių išsaugoti Seimo nario mandatą. Neperrinktų parlamentarų nuotaikos įvairios – vieni džiaugsis pasiilgta laime, kiti – ieškosis darbo ir pildys artimųjų svajones.

Orai: bus vos geriau, bet labai trumpai (1)

Savaitei įpusėjus gūsingas vėjas dangumi vis gins debesis, tačiau kritulių jau bus mažiau. Šiek tiek sausesniu oru pasimėgauti galėsime tik iki penktadienio. Tądien vėl pasipils gausus lietus, dar labiau sustiprės vėjas.

K. Smirnovas apie pergalę prieš A. Butkevičių: kovojau taktiškai, taktiškai ir laimėjau (202)

Laidoje „Dėmesio centre“ – pokalbis su išrinktu Seimo nariu Kęstučiu Smirnovu, laimėjusiu prieš premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio apygardoje.

Klimatologas žada itin bjaurią žiemą (67)

Kai kuriuose Lietuvos regionuose jau pasirodė pirmosios snaigės bei šlapdriba. Tačiau klimatologų bei sinoptikų teigimu, gausaus sniego tikėtis dar negalima, o ir žiema vėl prognozuojama šiltesnė nei įprastai su daugiau šlapdribos, taip pat permainingomis temperatūromis.