Kritinės padėties kaltininkai - Valiutos fondas ir Pasaulio bankas

 (3)
Prezidentūros atstovai, atsiliepdami į Lietuvos darbininkų sąjungos (LDS) prašymą, su LDS atstovais aptarė skolų grąžinimo ūkininkams reikalus.
Penktadienį LDS, reikalaudama atsiskaityti su ūkininkais, surengė nesankcionuotą piketą prie Prezidentūros ir Vyriausybės rūmų.

Prezidento referentas kaimo plėtros klausimais Raimundas Dužinskas sakė BNS, kad penktadienį susitiko su LDS prezidente Aldona Balsiene.

Pokalbyje Prezidentūros atstovas sakė pažymėjęs, jog spręsti skolų grąžinimo klausimus yra ne prezidento, o Vyriausybės ir ministerijų kompetencija.

Susitikime su Prezidentūros atstovais A. Balsienė kaltino Tarptautinį valiutos fondą ir Pasaulio banką, kurie "Lietuvos Vyriausybei kelia per didelius reikalavimus, dėl ko susidarė tokia situacija".

"Reikėtų daryti spaudimą tokioms institucijoms kaip Tarptautinis valiutos fondas ir Pasaulio bankas, protestuojant prieš jų daromą spaudimą mūsų Vyriausybei vykdyti Lietuvos žmonių skurdinimo politiką", BNS sakė A. Balsienė.

LDS ketvirtadienį kreipėsi į prezidentą, prašydama susitikti su jų atstovais ir aptarti problemas dėl skolų grąžinimo.

Lietuvos darbininkų sąjungai priklauso ir Joniškio ūkininkų profesinė sąjunga.

LDS teigia, jog ūkininkai negali pradėti sėjos, nes Vyriausybė neatsiskaito su jais už parduotą produkciją.

LDS prašo Vyriausybės ir Prezidento inicijuoti įstatymų pakeitimus ir imtis kitų priemonių savitarpio skolų užskaitymui, kad "dėl nesavalaikio atsiskaitymo už pateiktą produkciją kreditorių reikalavimai būtų nukreipiami toms organizacijoms, kurios skolingos ūkininkams".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

V. Adamkus įvertino Seimo rinkimų rezultatus

Nauji veidai parlamente ir Vyriausybėje yra teigiamas dalykas, sako kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus, vertindamas Seimo rinkimų rezultatus.

Naujasis Seimas susirinks iki lapkričio vidurio (1)

Naujasis Seimas susirinks iki lapkričio vidurio, o vėliausiai per mėnesį paaiškės premjero kandidatūra. Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad rinkimus laimėjusios partijos turi pačios susitarti ir prisiimti atsakomybę už valstybės valdymą.

Nepamirškite: netrukus suksime laikrodžius (37)

Jau šio mėnesio pabaigoje, paskutinį spalio sekmadienį, Lietuvoje bus įvedamas žiemos laikas. Laikrodžio rodykles tądien turėsime pasukti valanda atgal.

Lietuvos teismai teiks nemokamas konsultacijas teisiniais klausimais (4)

Antradienį minint Europos teisės dieną Lietuvos teismuose bus galima nemokamai konsultuotis testamentų, žemės dalybų, skyrybų ir kitais teisiniais klausimais.

Prezidentūra: žmonės balsavo prieš politinį elitą (78)

80 Seimo narių neperrinkimas rodo, kad ypač antrame rinkimų ture piliečiai balsavo prieš dabartinį politinį elitą, sako Prezidentės vyriausiasis patarėjas vidaus politikai Mindaugas Lingė.