Kritikuojamos Tabako kontrolės įstatymo pataisos

"Įvedant tabako gaminių reklamos draudimus žiniasklaidoje net Europos Sąjungos tabako direktyva numato kelių metų pereinamąjį laikotarpį, tačiau nedrąsūs Vyriausybės pasiūlymai šia linkme darbščiosios Seimo daugumo buvo atmesti", rašoma Lietuvos radijo ir televizijos asociacijos (LRTA) pareiškime.
Pagal dabar galiojantį įstatymą jau nuo gegužės pirmosios turėtų pradėti veikti bet kokios tabako gaminių reklamos ir komercinės komunikacijos, susijusios su tabako gaminiais, draudimas.

Vyriausybė praėjusią savaitę pasiūlė Seimui pačiam apsispręsti dėl tabako reklamos draudimo.

Seimo svarstytose įstatymo pataisose siūloma tabako reklamos uždraudimą išorinėms priemonėms atidėti iki 2001 metų liepos 30 dienos. Tabako reklama žiniasklaidoje būtų uždrausta kaip ir planuota, nuo šių metų gegužės 1 dienos.

Šiuo metu tabako gaminiai reklamuojami tūkstančiuose reklaminių skydų ir plakatų miestų gatvėse, transporto stotelėse, parduotuvėse.

LRTA mano, kad šis įstatymas visų pirma nukreiptas prieš žiniasklaidą.

Asociacija pareiškime kaltina konservatorius pamiršus pažadus apie verslo skatinimą ir norą pralenkti ES, deja, ne ekonominiais pasiekimais.

Asociacijos vardu pareiškimą išplatinęs LRTA viceprezidentas Gintaras Songaila pastebi, kad ketvirtadienį, svarstant šias įstatymo pataisas, Seimo plenariniam posėdyje dalyvavo labai mažai parlamentarų ir kreipiasi į tuos Seimo narius, kurie "mažiau atitrūkę nuo gyvenimo ir dar išsaugojo blaivų požiūrį", tikėdamas, kad po švenčių susirinkę į Seimą skubiai ištaisys kolegų padarytas klaidas.

Pagal 1995 metais priimtą Tabako kontrolės įstatymą nuo šių metų sausio 1 dienos turėjo būti uždrausta tabako reklama.

Seimas įstatymo pataisomis šį terminą atidėjo iki 2000 metų gegužės mėnesio ir pavedė Vyriausybei parengti šio įstatymo pataisas.

Tabako kontrolės įstatymo pataisų projektas gegužės 4 dieną bus toliau svarstomas Seimo plenariniame posėdyje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

S. Skvernelis: matau galimybę koalicijoje dirbti su visomis partijomis (878)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis sako vis dar matantis galimybę dirbti koalicijoje su visomis politinėmis jėgomis, taip pat ir su liberalais.

G. Landsbergis: koalicijos formavimas gali prasidėti jau šį vakarą (586)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis sako, kad būsimos koalicijos formavimas gali prasidėti jau sekmadienio vakarą, ir teigia, kad mato galimybių, jog nauja valdžia būtų stabili.

A. Butkevičius pasidalino prognozėmis (148)

Valdančiųjų socialdemokratų lyderis premjeras Algirdas Butkevičius žada artimiausiu metu pasakyti savo ateities planus partijoje ir prognozuoja, kad socialdemokratai naujajame Seime dirbs opozicijoje.

Tabore sutikta narkomanė: per vieną kartą duriuosi 7 dozes, tai per dieną man reikia 300 eurų (222)

Šią savaitę Vilniaus tabore buvo pjaunami medžiai, trukdantys taborą stebėti vaizdo kamera, šienaujama žolė, mat narkotikų prekeiviai ir narkomanai per policijos patikras joje slepia narkotikus.

Rusijoje nepageidaujamas britų žurnalistas: nepalaikau Lietuvos sprendimų riboti Kremliaus žiniasklaidą (256)

Rusijoje ketverius metus dirbęs ir į ją nebeįleistas britų leidinio „The Guardian“ žurnalistas Luke'as Hardingas sako nepalaikantis Lietuvos sprendimų Kremliaus politinei linijai atstovaujančius žurnalistus paskelbti nepageidaujamais, taip pat blokuoti kai kuriuos Maskvos kontroliuojamus televizijos kanalus.