Kritikuojama visuotinė liustracija

"Praėjus 10-mečiui po valstybės atkūrimo pradėti persekioti yra didžiulė klaida ir šiurkštus žmogaus teisių pažeidimas", spaudos konferencijoje pirmadienį sakė V. Petkus.

Socialdemokratų garbės pirmininkas Aloyzas Sakalas teigė, kad panašaus pobūdžio įstatymai priimami todėl, kad "baimės didelės akys".

Jis kritikavo praėjusiais metais priimtus teisės aktus dėl užsienio valstybių slaptųjų tarnybų priedangos įmonių ir įstaigų likvidavimo ar jų veiklos nutraukimo bei naująjį liustracijos įstatymą.

Pasak A. Sakalo, Valstybės saugumo departamentas iki šiol nerado nė vienos priedangos įmonės.

Seimo narys sakė, kad informatorių liustracijos įstatymas būtų neblogas, jei jame nebūtų numatytas informacijos paviešinimas apie neprisipažinusius dėl bendradarbiavimo asmenis.

A. Sakalas dokumentą vadino "valstybinio šantažo įstatymu, galinčiu sukelti nesantarvę".

"Abu įstatymai buvo inicijuoti žmonių, kurie niekados tarybiniais laikais ne tik nekentėjo nuo KGB, bet buvo visakeriopai valstybės remiami ir iškeliami aukščiau nei eiliniai Lietuvos žmonės", kalbėjo socialdemokratų garbės pirmininkas, pats buvęs politinis tremtinys.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Aplinkos ministerijos detektyvas: prasikaltęs institucijos vadovas, kurio atleisti negali niekas (13)

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas antradienį lankėsi Seime, Liberalų sąjūdžio frakcijoje. Ministras aiškinosi dėl labai brangių pamokų, kurias Aplinkos ministerija pirko vaikams.

A. Pitrėnienės atsakas dėl „ačių“: pretenzijų neturiu (87)

Švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės rinkiminės kampanijos lankstinukus papuošusi klaida užsuko pašaipų virtinę feisbuke. Tuo metu pati ministrė aiškina, kad klaidų pasitaiko visiems ir sakė pretenzijų dėl leidinyje atsiradusio žodžio „ačių“ neturinti.

Prezidentūra siūlo atsisakyti neskaidrių vidaus sandorių viešuosiuose pirkimuose (15)

Prezidentūra siūlo atsisakyti galimybės bendrovėms pirkti paslaugas iš joms pavaldžių įstaigų be viešojo pirkimo konkursų.

M. Lingė: iki rinkimų sumažinti Seimo narių skaičiaus neįmanoma (18)

Seimo kadencijai einant į pabaigą užregistruota „darbiečių“ iniciatyva mažinti parlamentarų yra rinkiminė ir neįgyvendinama, konstatavo Prezidentės patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė.

M. Mažvydo bibliotekos atstovai: baldai pirkti pagal ekonominio naudingumo kriterijų (8)

Neseniai po rekonstrukcijos duris atvėrusi nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka teigia, kad nestandartinius baldus pirko remiantis ekonominio naudingumo kriterijumi ir tariantis su Viešųjų pirkimų tarnyba.