Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko pavaduotoja, Seimo vicepirmininkė Rima Baškienė BNS sakė, kad jeigu sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis neturi, ko slėpti, jis turėjo jau ketvirtadienį išdėstyti susitikimo su Greta Kildišiene aplinkybes.
Rima Baškienė
© DELFI / Domantas Pipas

„Aš manau, kad niekada nereikia nuo nieko slapstytis, nes visada bet koks vengimas tiesiai atsakyti į klausimus sukelia abejonių, ir tos abejonės yra galbūt kitokio atspalvio negu yra iš tikrųjų. Mano manymu, ir kaip aš elgčiausi tokiose situacijose – bet kokiu atveju, jeigu tavęs paklausia, jeigu atvyko žiniasklaidos atstovai, reikia imti ir paaiškinti. Jeigu tu nieko neslepi, esi atviras žmogus, tai tu sakai viską, kas yra“, – teigė politikė.

Parlamentarė taip pat tvirtino, kad ją „tiesiog apstulbino“ renginys praėjusią savaitę vykusiame „Naisių vasaros“ festivalyje, kai G. Kildišienės knyga buvo platinama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos palapinėje.

„Palapinė, partijos simbolika – ir G. Kildišienės knyga, kuri visiškai nesusijusi su mūsų partija. (G. Kildišienė) tebėra partijos narė, mes nuo jos atsiriboti negalime, bet vis tiek festivalis, kaip ir skelbta, skirtas visai šeimai, vaikams“, – kalbėjo R. Baškienė.

„Juo labiau buvo ką tik įvykusi Valstybės diena. Knygos apie karalių Mindaugą, karalienę Mortą, kokius nors valstybės žymius akcentus būtų tikusios, net knygos vaikams, jų R.Karbauskis labai daug yra parėmęs ir padaręs nepaprastai daug gerų darbų išleisdamas. G. Kildišienės knyga iš tikrųjų iškrenta iš to konteksto“, – pridūrė R. Baškienė.

Politikė tvirtino, kad G. Kildišienės sprendimas išleisti knygą buvo klaida.

„Manau, kad knygos išleidimas yra pačios G. Kildišienės privatus reikalas, nors kaip politikė, kuri tikrai ir metais politikoje, ir amžiumi esu jau sena, tikrai tokios klaidos nedaryčiau“, – sakė R. Baškienė.

Nepanorę būti įvardytais BNS šaltiniai nurodė, kad ketvirtadienį vykęs R. Karbauskio, G. Kildišienės, viešųjų ryšių ekspertų ir teisininkės Liudvikos Meškauskaitės susitikimas buvo numatytas neseniai išleistos G. Kildišienės biografinės knygos „Atvirai“, taip pat šios knygos viešinimo ir platinimo kampanijai aptarti.


BNS ketvirtadienį atvykus į viešųjų ryšių kompanijos „PR Service / Edelman Affiliate“ patalpas, juos pasitikęs kultūros ministrės patarėjas Linas Kontrimas pasiūlė užeiti į kabinetą. Tai padarius, jis uždarė duris ir kūnu užtvėrė išėjimą. Dėl to žurnalistai negalėjo matyti vaizdo į pagrindinį patalpų koridorių.

Žurnalistams paprašius išleisti iš kabineto bei pabandžius atidaryti duris L. Kontrimas prispaudė jas koja. R. Baškienė pareiškė, kad toks L. Kontrimo elgesys neatitinka jo pareigų.

„Teigiama, kad tai nebuvo vien privatūs dalykai, tai galima buvo pasakyti ir elgtis labai pagarbiai su žiniasklaidos atstovais. Jeigu, kaip rašoma, kad kultūros ministrės patarėjas užremia kojomis duris, tai mažų mažiausiai neatitinka jo, kaip kultūros ministrės patarėjo, lygmens“, – sakė politikė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Akibrokštas: valstybinė įmonė savo patalpose atidarė paslaptingą viešbutį (86)

Palangos girininkijoje dirba ne vien tik miškininkai. Kaip išsiaiškino DELFI, jų ten mažuma....

Kaimynų prekybos tinklas ruošiasi galingam spurtui Lietuvoje (86)

Latvijos statybinių medžiagų ir buities prekių parduotuvių tinklo „ Depo “ prekybos tinklas...

Automobilių gamyboje – nauja aukso kasykla (1)

Autonomiški automobiliai gali drastiškai sumažinti aukų keliuose skaičių, apkarpyti suvartojamų...

Turkijoje turistus įbaugino siaučiantis virusas (10)

Viešumoje paniką sukėlė informacija apie Turkijoje siaučiantį Koksaki virusą ir jo sukeltos...

Kino seansas po atvirumi dangumi virto chaosu: pirkę bilietus žiūrovai neįleisti (3)

Trečiadienio vakare į Valdovų rūmų kiemelyje rodytą filmą norėję patekti kino mėgėjai liko...

Pasižvalgė po azijietiško restorano užkulisius: retas europietis išdrįstų paragauti vietinių pasididžiavimu laikomų patiekalų (2)

Keliaudamas po Pietryčių Aziją sutikau tikrą azijietiškos virtuvės guru Josefą Sagemüllerį....

Šnekos apie emigraciją – tik žodžiai: likę Lietuvoje šie specialistai gauna ir 2 tūkst. eurų (81)

Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) duomenimis, visuomenėje plačiai paplitusi...

K. Girnius. Ar reikėtų „perkrauti“ santykius su Baltarusija? (100)

Pastarosiomis dienomis vis labiau rašoma apie Baltarusiją . Michailas Saakašvilis pasakė...

Archeologai patvirtino: pajūryje iš tiesų rastas kuršių piliakalnis (4)

Archeologiniai tyrimai patvirtina, kad praėjusią vasarą Pajūrio regioniniame parke, vos už kelių...

Sumaištis Olandijoje: radijo stoties pastate buvo laikomi įkaitai atnaujinta 11.07 (19)

Olandų radijo stotyje 3FM keli žmonės buvo paimti įkaitais. Apie tai ketvirtadienį pranešė...