Krikdemas užsimojo išnaikinti partijas

Seimas nusprendė svarstyti krikščionio demokrato Petro Gražulio pateiktą pataisą, kuri įpareigotų partijas persiregistruoti prieš kiekvienus Seimo rinkimus.
Tai jau antrasis per porą mėnesių P. Gražulio inicijuotas projektas, kuris, oponentų vertinimu, gali būti itin pavojingas mažoms ir neįtakingoms partijoms.

Seimas po pateikimo ketvirtadienį pritarė Politinių partijų ir politinių organizacijų įstatymo pakeitimų įgyvendinimo projektui, kuriuo remiantis, politinės partijos ir organizacijos privalės iki 2001 m. sausio 1 dienos persiregistruoti Teisingumo ministerijoje.

Anot projekto, vėliau partijos ir politinės organizacijos privalės persiregistruoti kas ketverius metus.

Kaip BNS sakė P. Gražulis, kitaip tariant, jeigu įstatymo pataisos būtų priimtos, visos dabar įregistruotos veikiančios partijos dar galėtų dalyvauti per šį rudenį įvyksiančius Seimo rinkimus.

Gegužę Seimas po pateikimo pritarė kitam P. Gražulio inicijuotam projektui. Šios Politinių partijų ir organizacijų įstatymo pataisos nurodo, kad norint įsteigti naują partiją, būtų privaloma turėti ne mažiau 2000 steigėjų. Dabar tam reikia 400 steigėjų.

Anot P. Gražulio, jeigu būtų priimtos šios nuostatos, kad naujos partijos nebūtų diskriminuojamos seniau veikiančiųjų atžvilgiu, bus reikalinga ir jo siūloma persiregistravimo tvarka.

Seimo Teisės departamentas pateikė daug pastabų dėl projekto teisinių aspektų.

Vienas aktyviausių pataisų oponentų, negausios Lietuvos demokratų partijos lyderis Saulius Pečeliūnas BNS korespondentui sakė, kad P. Gražulio projektas yra "teisinis nonsensas".

Anot S. Pečeliūno, projektu gali būti suintersuotos didelės partijos, nes projekte "viskas veda į tai, kad mechaniškai būtų naikinamos partijos".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Vatikanas uždraudė katalikams barstyti mirusiųjų pelenus (43)

Vatikanas uždraudė katalikams barstyti mirusiųjų pelenus. Taip norima užtikrinti, kad juos pasieks maldos ir geriau bus išsaugotas jų atminimas, praneša agentūra AFP.

L. Graužinienė valstiečių siūlymus vadina keistais (131)

Kadenciją baigiančio Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė teigia, kad jos postą turėtų perimti parlamente jau dirbęs ir patirties turintis asmuo.

B. Vėsaitė: socialdemokratai pralaimėjo, nes atsisakė savų vertybių (73)

Į Seimą neišrinkta buvusi ūkio ministrė socialdemokratė Birutė Vėsaitė įsitikinusi, kad socialdemokratų pralaimėjimą šiuose rinkimuose lėmė tai, kad partija atsisakė socialdemokratinių vertybių.

Užsienio reikalų ministras dalyvaus Varšuvos saugumo forume (17)

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius trečiadienį išvyksta į Lenkiją, kur dalyvaus kasmetiniame Varšuvos saugumo forume - diskusijoje apie naujus iššūkius regioniniam bendradarbiavimui saugumo srityje.

Į Lietuvą atvyksta Estijos Prezidentė (22)

Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu trečiadienį į Lietuvą darbo vizito atvyksta Estijos Prezidentė Kersti Kaljulaid.