„Kremlinai“ šėlsta: siūlo keisti valstybės vadovą

 (1118)
Socialiniuose tinkluose ir toliau šėlsta prorusiškų pažiūrų veikėjai. Jų aktyvumo spektras plečiasi – pasiektas jau toks lygis, kai rublis vadinamas „mūsų valiuta“, o tariami aktyvistai siūlo referendumą dėl valstybės vadovų keitimo.
© DELFI

Vis akivaizdžiau, kad socialiniame tinkle „Facebook“ sukasi tas pats aktyviausių „kremlinų“ būrelis, tik periodiškai keičiantis formas ir kuriantis vis naujas „iniciatyvas“.

Tikri ar fiktyvūs „Facebook“ vartotojai dalijasi paveikslėliais, kur Kovo 11-oji vadinama „pribaltikos vergų atgimimo“ diena, o sovietiniai rubliai – „mūsų pinigais“.

„Kremlinai“ šėlsta: siūlo keisti valstybės vadovą
© DELFI
„Kremlinai“ šėlsta: siūlo keisti valstybės vadovą
© DELFI / Artūras Morozovas

O vienas naujausių „kremlinų“ projektų – it ant mielių „augantis“ „Facebook“ puslapis „Referendumas dėl prezidentės nušalinimo“. Tik šį mėnesį įsteigto puslapio auditorija auga akyse. Pirmadienį jo „gerbėjų“ buvo kiek daugiau nei 3 tūkst. dabar – jau apie 5 tūkst. Kokia dalis šios auditorijos yra tikri žmonės, o kokia – apgaule „like“ paspaudę interneto vartotojai ar paprasčiausi „negyvų sielų“ profiliai „Facebook“, nustatyti neįmanoma. Bet turbūt neabejotina, kad tokiais tempais augantis populiarumas – dar vienas „kremlinų“ triukas.

Tariamo referendumo puslapio auditorija auga akivaizdžiai išpūstais tempais
Tariamo referendumo puslapio auditorija auga akivaizdžiai išpūstais tempais
© DELFI

Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (TSPMI) dėstytojas Nerijus Maliukevičius DELFI teigė, jog tokie išsišokimai atspindi bendrą Rusijos propagandos, nukreiptos prieš Lietuvą, tendenciją.

„Lietuva ir, atitinkamai, jos lyderiai tapo Rusijos propagandos taikiniu dėl aiškios ir viešos pozicijos konflikto Ukrainoje atžvilgiu. Todėl pastaruoju metu matome Rusijos diplomatų bandymus apkaltinti Lietuvą neva tiekiant ginklus Ukrainai, o Lietuvos vadovė jau kurį laiką yra tapusi tokių projektų kaip RuBaltic taikiniu“, - kalbėjo N. Maliukevičius.

Pasak jo, pastarasis projektas šiek tiek išskirtinis, mat Maskvos lojalistai imituoja demokratinį procesą.

Nerijus Maliukevičius
Nerijus Maliukevičius
© DELFI / Kiril Čachovskij

Manipuliavimas „referendumo“ teise jau kurį laiką buvo Kremliaus „įrankių dėžėje“. Pavyzdžiui, referendumo dėl rusų kalbos Latvijoje idėja. (…) Tokiais veiksmais yra simuliuojama viešoji opinija ar politinis aktyvizmas“, - teigė N. Maliukevičius.

TSPMI dėstytojas įsitikinęs, kad tūkstantinė auditorija – paprasčiausia skaitmeninė klastotė. Esą jeigu „kremlinai“ sugebėjo „nulaužti“ balsavimą dėl Rusijos TV3 puslapyje, sukurti aibę fiktyvių „Facebook“ vartotojų ar apgaule pritraukti nieko nenutuokiančius žmones – vieni juokai.

„Tokie antisisteminiai tinklaveikos projektai palaiko ir perkuria vienas kitą – neabejoju, kad didelė dalis like'ų yra botai (fiktyūs profiliai – DELFI). Kita dalis, matyt, yra „subėgusi“ iš kitų grupių, kurios palaiko ir daugina viena kitą. Kitas klausimas – kiek čia „lietuviškų“ vartotojų ar botų, o kiek – iš išorės. Šitame kontekste labai vertinga prisiminti TV3 apklausos atvejį“, - priminė N. Maliukevičius.

Anot jo, tokių projektų kūrėjai pirmiausiai siekia dėmesio. „Tokios virtualizuotos socialinių tinklų iniciatyvos ir atakos prieš Lietuvą ir jos vadovus yra tik tiek efektyvios, kiek svarbos ir viešumo mes jiems suteikiame“, - reziumavo N. Maliukevičius.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Į Vilnių atvežamas T. Matulionio sarkofagas (12)

Šeštadienio vakarą Vilniaus arkikatedroje bus iškilmingai sutinkamos Teofiliaus Matulionio, kurį rengiamasi skelbti palaimintuoju, relikvijos – sarkofagas su jo palaikais.

Neringoje rengiama didžiausia vestuvių ceremonija (3)

Šeštadienį per Jonines Neringoje rengiama didžiausia vestuvių ceremonija pagal XIX amžiaus Mažosios Lietuvos tradicijas.

Orai: po gaivesnio savaitgalio – vasaros dovanėlė (24)

Visiems mėgstantiems gaivesnį orą savaitgalį turi puikią progą juo pasimėgauti, nes jau kitą savaitę, tikėtina, sulauksime įspūdingo karščio. Tiek šeštadienį, tiek sekmadienį per šalį keliaus lietaus debesys, tad daug kur tai gausiau, tai kukliau palis, bus vidutiniškai šilta ir vėjuota. Ateinančią savaitę, panašu, kad vasara ruošia mums itin karštą dovanėlę.

Pratybų „Geležinis vilkas 2017” gynybos operacijos akimirkos (10)

Penktadienį oficialiai baigėsi didžiausios šių metų tarptautinės pratybos Lietuvoje „Geležinis vilkas 2017“. Uždarymo ceremonijos vyko Gaižiūnų ir generolo Silvestro Žukausko poligonuose.

Atvirai išsakė viską apie Palangos poilsiautojus: išgeria bokalą alaus ir tuoj plešia marškinius (153)

Palangos verslininkai trina rankomis – atostogų sostine vadinamas miestas penktadienio popietę pildosi žmonėmis, pasirengusiais čia švęsti Jonines.