Kovotojai prieš sovietmečio stabus nepasiduoda

 (3)
Kaip BNS pranešė nuolatinis "komunistinės ideologijos propagandinių monstrų" eksponavimo priešininkas, Vilniaus miesto Sąjūdžio grupių susivienijimo "Labora" pirmininkas Leonas Kerosierius, konferencijos dalyviai "bandys įrodyti, kad Vyriausybė, leidusi kurti parką, pasielgė nenuosekliai, nekorektiškai, neteisėtai ir amoraliai".

Tarp pakviestųjų į konferenciją - Prezidentūros, Vyriausybės, Kultūros, Švietimo ir mokslo ministerijų, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro atstovai.

Taip pat dalyvaus sąjūdininkai, iniciatyvinės grupės Grūto problemai spręsti nariai.

Dalies visuomenės pasipiktinimas kilo, kai pernai verslininkas Viliumas Malinauskas privačioje valdoje prie Druskininkų ėmė kurti sovietmečio paminklinių skulptūrų parką.

Parko priešininkai pareiškė, kad "budelių ir jų kolaborantų" paminklų eksponavimas "gausiai partizanų krauju palietoje Dzūkijos žemelėje" išniekina žuvusių ir represuotų rezistentų atminimą.

Parko priešininkai, remiami kelių dešimčių Seimo narių, reikalauja, kad stabų parko kūrimas būtų sustabdytas, o Vyriausybė pripažintu neteisėtais savo nutarimus ir konkursą, kuriais remiantis leninų, kapsukų ir melnikaičių skulptūros buvo perduotos V. Malinauskui.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Mėgstantiems išgerti – perspėjimas: bauda grės, net jei nesėsite prie vairo (54)

Siekiama didinti baudas už alkoholio vartojimą viešose vietose ar neblaivaus asmens pasirodymą viešai, įžeidžiant žmogaus orumą ir visuomeninę dorovę.

Kandidatų į Seimą piniginių paslaptys: skolos, turtai ir prabangios moterų dovanos (282)

Kandidatų į Seimą turto deklaracijos užminė ne vieną mįslę. Kai kurie kandidatai per metus turėjo itin daug neapmokestinamų pajamų ir nuo savo gautos pajamų sumos sumokėjo gana mažai mokesčių. Vienas iš tokių politikų – krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

A. Nikžentaitis – apie Lietuvos kaimynę, kurios vertinti be emocijų neįmanoma: keista situacija (268)

Profesorius, habilituotas daktaras Alvydas Nikžentaitis sako, kad į visiško tarpusavio supratimo laikus Lietuva ir Lenkija veikiausiai niekada nebesugrįš, tačiau palikti dvišalius santykius tokioje kalno papėdėje, į kokią jie yra nusiritę šiandien, būtų mažiausiai neišmintinga.

Kaunas baigia spręsti darželių problemą (15)

Spręsdama opią vaikų darželių trūkumo problemą, Kauno rajono savivaldybė tikisi šiemet pasiekti lūžį. Pirmadienį bus atidarytos naujos patalpos Noreikiškių lopšelio-darželio „Ąžuolėlis“ filiale Akademijos miestelyje – čia įkurdinta daugiau kaip 200 darželinukų.

Baltijos šalys smarkiai išsiskiria pagal rusų kalbos mokymąsi (87)

Anglų kalbos mokymasis tarp Lietuvos moksleivių paplitęs tiek pat, kiek vidutiniškai Europos Sąjungoje (ES). Pagal rusų kalbos mokymąsi Baltijos šalys smarkiai lenkia kitas Europos valstybes.