Kovos su Grūto parku estafetę perima konservatoriai

 (32)
Seimo konservatorių frakcija kreipėsi į premjerą Andrių Kubilių, prašydama pripažinti negaliojančiais nutarimus dėl sovietmečio skulptūrų parko Varėnos rajone kūrimo.
Ketvirtadienio popietę Seimo Tėvynės sąjungos frakcija išplatino pranešimą apie kreipimąsi į ministrą pirmininką.

Anot kreipimosi, kurį pasirašė frakcijos seniūno pavaduotojas Rimvydas Survila, 1998 metų gruodžio 31 d. buvusios Gedimino Vagnoriaus Vyriausybės nutarimas Nr. 1532 neatitinka Lietuvos teisės aktų reikalavimų.

Tėvynės sąjungos frakcija siūlo šį nutarimą pripažinti netekusiu galios.

Kaip žinoma, verslininkas Viliumas Malinauskas privačioje valdoje Grūto miške prie Druskininkų savo lėšomis kuria sovietmečio paminklinių skulptūrų parką.

Iš visos Lietuvos susivežęs bronzinius leninus, kapsukus ir melnikaites, verslininkas tikisi pagyvinti turizmą regione ir sukurti papildomų darbo vietų.

Parko kūrimui prieštarauja keliolikos smulkių ultrapatriotinių visuomeninių organizacijų atstovai, kurie teigia, kad G. Vagnoriaus kabineto sprendimas perduoti panaudai V. Malinauskui savivaldybėms priklausantį turtą buvo neteisėtas ir amoralus.

Anot parko priešininkų, "budelių ir jų parankinių šlovinimas Grūte išniekina partizanų krauju gausiai palietą Dzūkijos žemelę".

Pernai konservatorius Juozas Galdikas buvo pateikęs kelis Seimo nutarimo projektus, kuriuose buvo reikalaujama panaikinti kuriamą parką. Tačiau šie projektai buvo "numarinti".

Ketvirtadienį taip pat buvo išplatintas dešiniosios ideologijos išpažinėjų Konservatizmo klubo pareiškimas, kuriame siūloma valstybinį lietuvių tautos genocido muziejų kurti buvusiuose KGB rūmuose, "kurie buvo vienas pagrindinių tautos pavergimo, žeminimo ir kankinimo centrų".

Anot konservatizmo išpažinėjų, okupacinio laikotarpio ideologų ir jų parankinių skulptūros šalia kankinimo kamerų būtų puiki vaizdinė medžiaga, sustiprinanti įspūdį apie nusikalstamą sovietinio režimo esmę.

Ultrapatriotai taip pat siūlo dalį skulptūrų pergabenti į Vilniuje esančių buvusių KGB rūmų kiemą, o kitas parduoti užsienio kolekcininkams.

"Mirtį sėjusių žinomų veikėjų atvaizdai negali tarnauti priemone, pritraukiančia lankytojus į poilsio ir pasilinksminimo vietas, negali tapti pasipelnymo šaltiniu", sakoma Konservatizmo klubo pareiškime.

Anot pareiškimo, "vargu ar kuriame nors civilizuoto pasaulio parke galima išvysti besipuikuojančius Hitlerio ar Musolinio stabus".

Italijos sostinėje, aikštėje greta olimpinio stadiono bei netoli nuo URM pastato, yra išlikęs raito fašistinio diktatoriaus Benito Mussolinio paminklas. Įsiutę italai 1945 metais nužudė bandžiusį pabėgti diktatorių, o jo lavoną pakabino aikštėje žemyn galva.

Už kelių dešimčių kilometrų nuo Kopenhagos vietos socialistai yra pastatę socrealizmo stiliaus paminklą Rusijos 1917 metų spalio perversmo vadui Vladimirui Uljanovui-Leninui.

Įvairūs socrealizmo muziejai veikia ir kitose šalyse.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

G. Landsbergis: Mes paprastai tokias partijas... Žinote, kaip vadiname (153)

Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovams konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis linki išminties ir suvokti ant jų pečių krentančią atsakomybę.

A.Butkevičius neskuba skelbti apie pasitraukimą iš partijos pirmininko pareigų (3)

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas premjeras Algirdas Butkevičius žada pirmadienį paskelbti, kiek dar vadovaus partijai. Savo galimais įpėdiniais jis įvardija Vilniaus vicemerą Gintautą Palucką, Jonavos merą Mindaugą Sinkevičių.

Konservatoriai išlaikė pozicijas Vilniuje, bet žlugo Kaune (34)

Konservatoriai per šiuos Seimo rinkimus išlaikė pozicijas Vilniuje, užsitikrinę pergalę septyniose iš vienuolikos apygardų, tačiau triuškinamai pralaimėjo savo citadelėje Kaune, nugalėti „valstiečių“.

Rinkimus į Seimą didele persvara laimėjo „valstiečiai" (22)

Seimo rinkimus laimėjo Ramūno Karbauskio vadovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LŽVS), pirminiais duomenimis, iš viso parlamente užsitikrinusi 54 mandatus.

G. Landsbergis neatmeta galimybės dirbti opozicijoje atnaujinta (182)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis neatmeta galimybės, kad pirmiausia Valstiečių ir žaliųjų sąjunga dėl koalicijos derėsis su socialdemokratais.