Konstitucinis Teismas pradėjo nagrinėti A. Butkevičiaus apkaltos aplinkybes

Į teismą su tokiu prašymu dar 1998 metais kreipėsi 36 Seimo nariai, daugiausia - iš Centro ir LDDP frakcijų.

Sprendimą Konstitucinis Teismas paskelbs vėliau.

Pareiškėjams atstovavęs LDDP frakcijos narys Juozas Bernatonis teisme sakė, jog 1998 metų spalio pradžioje nepriimdamas nutarimo sudaryti specialią tyrimo komisiją ir priimdamas nutarimą, neleidžiantį inicijuoti apkaltos kalinamam parlamentarui Audriui Butkevičiui, Seimas pažeidė Konstitucijos nuostatas ir Seimo statuto normas.

Jis teigė, jog pagal Seimo statutą inicijuojant apkaltos procesą, privalėjo būti sudaryta speciali komisija, kuri ir turėjo nuspręsti, ar pradėti apkaltos procesą.

1998 metų spalį Seimas valdančiosios daugumos balsais nutarė nepradėti apkaltos procedūros kalinamam parlamentarui A. Butkevičiui.

Seimo Teisės departamento konsultantė Audronė Ožiūnienė teismui sakė, kad tokie samprotavimai yra teisiškai nepagrįsti. Jos teigimu, tuo metu A. Butkevičiaus byla buvo nagrinėjama teisme, o praėjus apkaltos procesą, šie tyrimai vienas kitam trukdytų.

A. Butkevičiaus apkalta buvo surengta pernai birželį, prieš tai priėmus Statuto pataisas dėl apkaltos procedūros. Tačiau balsavime dėl apkaltos pritrūko 15 balsų, kad iš A. Butkevičiaus būtų atimtas parlamentaro mandatas. Už apkaltą balsavo konservatoriai ir krikščionys demokratai, jos neparėmė Centro, LDDP ir Socialdemokratų frakcijų nariai.

1998 metų lapkritį A. Butkevičius buvo nuteistas kalėti pusšeštų metų už pasikėsinimą sukčiauti stambiu mastu.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Milijonai iš valstybės – už sarginį šunį be dantų (62)

Visuomenę purtantys nelegalių statybų skandalai priverčia atsigręžti ir įdėmiau pasižiūrėti į instituciją, kurios rankose statybų kontrolė – Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją (VTPSI). Pastaruoju metu peršasi mintis, kad ši inspekcija labiau stengiasi sugalvoti būdų, kaip įteisinti nelegalias statybas, o ne su jomis kovoti.

Mirė asmeninis V. Adamkaus gydytojas R. Nargėla papildyta V. Adamkaus komentaru (87)

Rugsėjo 30 dieną, eidamas 75-uosius metus, netikėtai mirė žymus Lietuvos pulmonologas, asmeninis prezidento Valdo Adamkaus gydytojas Remigijus Valdemaras Nargėla.

Ko dabartiniai diplomatai gali pasimokyti iš 1918 m. Lietuvos? (10)

Sąjunga su Saksonija, bendra valstybė su Kuršu, Britanijos protektoratas, bendra Lenkijos ir Lietuvos valstybė ar atkurta Didžioji kunigaikštystė kartu su Baltarusija – visi šie Lietuvos ateities variantai buvo svarstomi 1918–1920 metais. Pasakojimų ciklą apie tai, kaip galėjo susiklostyti Lietuvos likimas, pradeda LRT TELEVIZIJOS laida „Istorijos detektyvai“.

Apklausa: du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja (142)

Kaip ir prieš mėnesį bei tuo pačiu metu prieš metus, du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja. Tiesa, šįkart tokių gyventojų yra kiek mažiau nei prieš praėjusius Seimo rinkimus, po ekonominės krizės.

Prieš šiuos Seimo rinkimus gyventojai optimistiškesni dėl demokratijos veikimo (36)

Nors nepatenkintų demokratijos veikimu gyventojų dalis išlieka šiek tiek aukštesnė nei manančių priešingai ir neturinčių nuomonės šiuo klausimu, prieš šiuos Seimo rinkimus nepatenkintų tuo yra 10 procentinių punktų mažiau nei prieš praėjusiuosius – 2012 metų rugsėjį.