Konservatorius pučia dulkes nuo "Šatrijos" bylos

A. Stasiškis taip reagavo į A. Sakalo pareiškimą praėjusios savaitės televizijos laidoje "Spaudos klubas", kad teismas prieš aštuonerius metus pripažino K. Prunskienę bendradarbiavus su KGB "pagal suklastotą dokumentą" ir jam esą žinomi klastotojas ir užsakovas.

Laiške generaliniam prokurorui Kazimierui Pėdnyčiai Seimo narys prašo patikrinti A. Sakalo pareiškimo pagrįstumą ir nuspręsti, "ar yra pagrindas iškelti baudžiamąją bylą dėl dokumentų klastojimo ir teismo apgaudinėjimo".

A. Stasiškis yra Seimo Nacionalinio saugumo komiteto narys bei Pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijų nukentėjusių asmenų teisių ir reikalų komisijos pirmininkas.

Apie kovo 3 dieną išsiųstą raštą generaliniam prokurorui jis žiniasklaidai pranešė ketvirtadienį.

Generalinės prokuratūros atstovas spaudai Vidmantas Putelis BNS patvirtino, kad parlamentaro raštas gautas šios savaitės pradžioje ir dabar su juo "susipažįstama".

A. Sakalas ramiai reagavo į A. Stasiškio prašymą prokuratūrai ištirti jo pareiškimo pagrįstumą, sakydamas, kad jam "sunku vertinti kolegos poelgius".

Drauge interviu BNS A. Sakalas patvirtino abejojąs teismo sprendimo pripažinti K. Prunskienę bendradarbiavus su KGB pagrįstumu.

A. Sakalas sako neturįs dokumentų, galinčių pagrįsti jo abejones, bet jis remiasi pokalbiu su neįvardijamu asmeniu, kuris teigė žinąs, kas, anot jo, "suklastojo " pažymą, liudijančią K. Prunskienės ryšius su sovietų valstybės saugumu.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai bus itin nemalonūs (8)

Antroje savaitės pusėje termometrų stulpeliai fiksuos malonią šilumą, tačiau dėl gūsingo vėjo ir kritulių dienos bus subjurusios ir nemalonios. Kiek gražesnis bus šeštadienis, tačiau sekmadienį oras vės, vėl pasipils lietus.

L. Pernavas: Vilniuje dirba 1 tūkst. 500 policininkų, iš jų tik 40–60 – gatvėse (62)

Pradėta įgyvendinti policijos reforma kelia vis daugiau klausimų. Pradėtą reformą kritikuoja ne tik įvairių politinių pažiūrų politikai, bet ir prezidentė, ir policijos profesinės sąjungos. Apie pertvarkas policijoje – pokalbis laidoje „Dėmesio centre“ su policijos generaliniu komisaru Linu Pernavu, Lietuvos policijos profesinės sąjungos pirmininke Roma Katiniene ir Lietuvos teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininke Loreta Soščekiene.

Seimo rinkimus stebės ESBO atstovai (14)

Spalį Lietuvoje vyksiančius parlamento rinkimus stebės Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) atstovų grupė bei nevyriausybininkai iš Rusijos, Lenkijos, Ukrainos.

Televizorių ir skalbimo mašiną dovanojusiam kandidatui leista tęsti kovą rinkimuose (8)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) leido toliau kandidatuoti į Seimą save Radviliškio vienmandatėje apygardoje išsikėlusiam kandidatui, kuris rinkėjams dovanojo televizorių ir skalbimo mašiną.

VRK atleido iš pareigų Alytaus apygardos komisijos narę už politinę agitaciją (4)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė pašalinti iš pareigų Alytaus apygardos rinkimų komisijos narę, kuri socialiniame tinkle „Facebook“ dalijosi kandidatų į Seimą politine reklama.