Konservatorių partijos vadovybė pareiškė nepasitenkinimą,

Konservatorių partijos vadovybė pareiškė nepasitenkinimą, kad ekspremjeras Gediminas Vagnorius suskaldė Seimo frakciją, tačiau išreiškė atsargią viltį, kad bendradarbiavimas tebėra įmanomas.
Tai sakoma penktadienį išplatintame partijos prezidiumo pareiškime, kurį pasirašė konservatorių lyderis, Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis.

"Prezidiumas numato, kad grupės Seimo narių atskilimas į "Vagnoriaus partiją" ne ką daugiau paveiks Tėvynės sąjungos (TS) branduolį ir struktūras, negu "Andrikienės partijos" įsteigimas, o bendradarbiavimas vardan strateginių dalykų ir valstybės idealų liks visada atvira galimybė", teigiama pareiškime.

Prezidiumo nuomone, G. Vagnoriaus pareiškimai, 13 Seimo narių frakcijos paskelbimas bei 3 parlamentarių išpuolis prieš Seimo pirmininką ir Vyriausybę rodo, kad visi raginimai nesilpninti konservatorių partijos, neblaškyti jos narių energijos "dabartiniu išmėginimo laikotarpiu atšoka kaip žirniai nuo sienos".

Ketvirtadienį 13-ka Seimo narių "vagnorininkų" atskilo nuo Konservatorių frakcijos ir susibūrė į Nuosaikiųjų (konservatorių) frakciją.

Idėjinis frakcijos lyderis yra G. Vagnorius, pernai pasitraukęs iš Vyriausybės vadovo bei konservatorių partijos valdybos pirmininko pareigų. Vėliau jis sustabdė savo narystę partijoje.

Tą patį ketvirtadienį trys naujosios frakcijos narės Elvyra Kunevičienė, Jadvyga Dunauskaitė bei Nijolė Oželytė viešame laiške kritikavo Seimo pirmininką dėl sprendimo atleisti Lietuvos taupomojo banko valdybą ir jos pirmininką Romualdą Visokavičių.

Seimo narės teigė, jog banko valdyba buvo pakeista dėl politinių motyvų ir atsižvelgiant į neskaidriu banko privatizavimu suinteresuotų finansinių grupuočių interesus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Televizorių ir skalbimo mašiną dovanojusiam kandidatui leista tęsti kovą rinkimuose (2)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) leido toliau kandidatuoti į Seimą save Radviliškio vienmandatėje apygardoje išsikėlusiam kandidatui, kuris rinkėjams dovanojo televizorių ir skalbimo mašiną.

VRK atleido iš pareigų Alytaus apygardos komisijos narę už politinę agitaciją (1)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) nusprendė pašalinti iš pareigų Alytaus apygardos rinkimų komisijos narę, kuri socialiniame tinkle „Facebook“ dalijosi kandidatų į Seimą politine reklama.

Viešųjų pirkimų tarnybos vadovė D.Vilytė: premjeras sako netikslią informaciją (18)

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius sako netikslią informaciją kalbėdamas apie tai, kada Viešųjų pirkimų tarnyba sužinojo apie sutartį dėl „auksinių šaukštų“, sako tarnybos vadovė Diana Vilytė.

Vieno žiauriausių žudikų Lietuvos istorijoje žmonai – nemalonumai (31)

Šilutės rajone, Svencelės telmologiniame draustinyje, stūkso žiauriausio vakarų Lietuvos žudiko, nuteisto iki gyvos galvos Sigito Gaidjurgio sodyba, kurioje dabar gyvena jo žmona. DELFI paviešinus informaciją apie dešimtmečiais iš baimės institucijų aplenkiamą objektą, sodyboje buvo atlikti patikrinimai ir nustatyti pirmieji pažeidimai.

Seimas svarstys siūlymą nuo kitos kadencijos sumažinti parlamentarų išeitines (11)

Seimas svarstys Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės inicijuojamą statuto pataisą, kuri nuo kitos kadencijos sumažinų išeitines neperrinktiems Seimo nariams.