Konservatorių partija "išvalė" 9 "vagnorininkus"

 (11)
Konservatorių partijos drausmės institucija pirmadienį pašalino iš partijos devynis parlamentarus, kurie neseniai Seime susibūrė į Nuosaikiųjų konservatorių frakciją.
Konservatorių partijos Priežiūros komiteto (PK) sprendimu, Rimantas Pleikys, Jonas Mocartas, Saulius Šaltenis, Elvyra Kunevičienė, Juozas Listavičius, Birutė Visokavičienė, Alfonsas Vaišnoras, Alfonsas Bartkus ir Vytautas Pakalniškis nebelaikomi Tėvynės sąjungos nariais.

Konservatorių partijų skyrių pirmininkai ir sekretoriai įpareigoti per 10 dienų išbraukti išvardintus asmenis iš skyrių narių sąrašų.

Nė vienas minėtųjų parlamentarų pirmadienio popietę neatvyko į PK posėdį, nes tuo pačiu metu Seime buvo surengtas Nuosaikiųjų konservatorių frakcijos posėdis.

Kaip žurnalistams pranešė Priežiūros komiteto pirmininkas Algirdas Katkus, balandžio 3 d. minėtieji parlamentarai buvo paprašyti iki balandžio 15 dienos apsispręsti, ar nori likti naujojoje frakcijoje, tačiau nė vienas nepakeitė savo sprendimo.

"Laikome tai jų apsisprendimu", sakė A. Katkus.

Žurnalistų paklaustas, kaip jaučiasi, pašalindamas žmones, su kuriais kartu kūrė partiją, A. Katkus sakė, kad šis "jausmas nėra geras".

"Man labai sunku, ir kitiems PK nariams. Apsisprendimas nebuvo vienadienis, jis brendo keletą dienų", sakė A. Katkus.

Nuosaikiųjų frakcijos seniūno pavaduotojas Alfonsas Bartkus teigė tik iš žurnalistų sužinojęs apie PK sprendimą, nes teigė užmiršęs apie disciplinos organo posėdį.

Jo teigimu, "partija, kuri nueina nuo politinės arenos, kuri tokiais metodais dirba, iš pradžių šalindama po vieną du narius, o dabar - dešimtimis, politinės perspektyvos neturi".

A. Bartkus nekomentavo, kada nuosaikieji kurs naują partiją, sakydamas, jog "kai tam bus palankus laikas".

Parlamentaro teigimu, PK sprendimas priimtas "dalykiškai neįsigilinus, vykdant kažkieno įsakymą".

Anksčiau iš partijos buvo pašalinti ekspremjeras Gediminas Vagnorius, buvęs jo kabineto valdymo reformų ir savivaldybių ministras Kęstutis Skrebys bei parlamentarė Nijolė Oželytė. Jie kartu su minėtaisiais konservatoriais kovo pabaigoje dalyvavo suformuojant naują frakciją.

Po 12-kos nuosaikiųjų atskilimo "motininė" konservatorių frakcija sumažėjo nuo 61 iki 49 narių.

A. Bartkaus teigimu, į Nuosaikiųjų frakciją ateis dar "vienas kitas" parlamentaras, tačiau frakcija nesiplės virš 15 narių ribos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

L. Graužinienė: Seimo Pirmininke galėtų būti R. Baškienė (4)

Kadenciją baigiančio Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė teigia, kad jos postą turėtų perimti parlamente jau dirbęs ir patirties turintis asmuo.

B. Vėsaitė: socialdemokratai pralaimėjo, nes atsisakė savų vertybių (20)

Į Seimą neišrinkta buvusi ūkio ministrė socialdemokratė Birutė Vėsaitė įsitikinusi, kad socialdemokratų pralaimėjimą šiuose rinkimuose lėmė tai, kad partija atsisakė socialdemokratinių vertybių.

Užsienio reikalų ministras dalyvaus Varšuvos saugumo forume (10)

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius trečiadienį išvyksta į Lenkiją, kur dalyvaus kasmetiniame Varšuvos saugumo forume - diskusijoje apie naujus iššūkius regioniniam bendradarbiavimui saugumo srityje.

Į Lietuvą atvyksta Estijos Prezidentė (7)

Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu trečiadienį į Lietuvą darbo vizito atvyksta Estijos Prezidentė Kersti Kaljulaid.

NATO ministrai peržiūrės tarptautinių batalionų Baltijos šalyse kūrimo procesą (2)

NATO gynybos ministrai trečiadienį susitiks Briuselyje, kur peržiūrės tarptautinių batalionų Baltijos šalyse ir Lenkijoje kūrimo procesą.