Konservatorių lyderis ragina ekspremjerą neskaldyti partijos

Spaudos konferencijoje pirmadienį Seimo pirmininkas V. Landsbergis komentavo žiniasklaidos pranešimus, neva praėjusią savaitę narystę konservatorių partijoje sustabdęs G. Vagnorius ketina steigti savo partiją.

"Aš nematau jokių perspektyvų tokiam žingsniui", sakė V. Landsbergis.

Pasak jo, "jeigu kas nors turi vilčių skaldyti Tėvynės sąjungą (konservatorius), tai tokie veiksmai būtų labai žalingi pačiai valstybei".

"Atsakingi žmonės turėtų to nedaryti, dar ir kaip brangios būtų jų pozicijos kokios nors partijėlės viršūnėje", sakė V. Landsbergis.

"Nereikia skaldyti Tėvynės sąjungos. Būtų labai pasviręs laivas į kairę pusę", sakė konservatorių lyderis.

V. Landsbergis vylėsi, kad "gal ir G. Vagnorius supranta tai bent iš dalies". Pasak konservatorių lyderio, G. Vagnorius turi jausti "didesnę atsakomybę negu už savo paties karjerą".

Šeštadienį dienraštis "Lietuvos rytas", remdamasis vienu "apie partijos dalybas galvojančiu konservatoriumi", pranešė, kad naują partiją manoma kurti po kovo 19 dieną vyksiančių rinkimų, siekiant išvengti kaltinimų, jog per rinkimus norima pakenkti konservatoriams.

Praėjusią savaitę G. Vagnorius teigė žengęs politinį žingsnį, pasitraukdamas nuo partijos vadovybės. Ekspremjero teigimu, tai sudarys geresnes galimybes teikti siūlymus ir daryti didesnį poveikį, keičiant netinkamą politiką.

Pastarąjį pusmetį G. Vagnorius ir jo bendraminčių saujelė Seime nuolat kritikavo buvusios Rolando Pakso Vyriausybės "iškreiptą liberalųjį požiūrį" į ekonominę ir finansų politiką bei kritikavo Andriaus Kubiliaus kabinetą netolus nuo 1996 metais konservatorių rinkėjams duotų pažadų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Valstybės tarnybos rojus: iš kuklaus atlyginimo – butas centre ir tūkstančiai sąskaitoje (1)

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba – gana keista valstybinė institucija, pažvelgus į tarnybos darbuotojų ar net vadovų atlyginimus, atrodo, kad darbas valstybės tarnyboje tikrai nėra rojus, tačiau visai kitoks požiūris apima pasižiūrėjus į šios įstaigos vadovų turto deklaracijas. Štai, buvusi ilgametė įstaigos direktorė Vida Auglienė šioje tarnyboje sugebėjo ir praturtėti, kaip pati sako, iš kuklaus atlyginimo sukaupė beveik milijono litų turtą.

Opozicija kritikuoja Lietuvos Užsienio reikalų ministeriją dėl santykių su Kuba (5)

Lietuvos diplomatijos siekis plėtoti glaudesnius santykius su komunistine Kuba sulaukė opozicijos kritikos - buvęs užsienio reikalų ministras konservatorius Audronius Ažubalis teigia, kad Užsienio reikalų ministerija demonstruoja dvigubus standartus ir rodo esanti nenuoširdi kalbose apie demokratijos vertybes.

Mėgstantiems išgerti – perspėjimas: bauda grės, net jei nesėsite prie vairo (613)

Siekiama didinti baudas už alkoholio vartojimą viešose vietose ar neblaivaus asmens pasirodymą viešai, įžeidžiant žmogaus orumą ir visuomeninę dorovę.

Kandidatų į Seimą piniginių paslaptys: skolos, turtai ir prabangios moterų dovanos (392)

Kandidatų į Seimą turto deklaracijos užminė ne vieną mįslę. Kai kurie kandidatai per metus turėjo itin daug neapmokestinamų pajamų ir nuo savo gautos pajamų sumos sumokėjo gana mažai mokesčių. Vienas iš tokių politikų – krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

A. Nikžentaitis – apie Lietuvos kaimynę, kurios vertinti be emocijų neįmanoma: keista situacija (294)

Profesorius, habilituotas daktaras Alvydas Nikžentaitis sako, kad į visiško tarpusavio supratimo laikus Lietuva ir Lenkija veikiausiai niekada nebesugrįš, tačiau palikti dvišalius santykius tokioje kalno papėdėje, į kokią jie yra nusiritę šiandien, būtų mažiausiai neišmintinga.