Konservatoriai stabdo LRT tarybos formavimą

Konservatorių frakcija neapsisprendžia dėl savo atstovų nacionalinio Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) taryboje ir taip stabdo jos suformavimą.
Prezidentui, visuomeninėms organizacijoms ir Seimo opozicijai pasiūlius kandidatus į LRT tarybą, konservatoriai kol kas neskuba apsispręsti, kokius kandidatus siūlyti į ją.

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas konservatorius Žibartas Jackūnas BNS korespondentui sakė užsiminęs savo frakcijos vadovybei, jog reikia apsispręsti dėl kandidatų į LRT tarybą, tačiau kol kas tai nėra padaryta.

Prieš savaitę prezidentas Valdas Adamkus į LRT tarybą paskyrė keturis savo atstovus. LRT tarybos nariais šešeriems metams prezidentas paskyrė Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto docentą Marcelijų Martinaitį, dienraščio "Lietuvos rytas" vyriausiojo redaktoriaus pavaduotoją Rimvydą Valatką, Tautinių mažumų ir išeivijos departamento generalinio direktoriaus pavaduotoją Stanislavą Vidtmann bei Atviros Lietuvos fondo direktorę Dianą Vilytę.

Lietuvos mokslo taryba savo atstovu LRT taryboje siūlo skirti tarybos narį profesorių Laimutį Telksnį, Švietimo taryba - Botanikos instituto direktorių Romą Pakalnį, Vyskupų konferencija - teologą Vytautą Ališauską, Lietuvos meno kūrėjų asociacija - kino režisierių Gytį Lukšą.

Seimo opozicija yra pasiūliusi savaitraščio "Atgimimas" redaktorių Eduardą Eigirdą ir Nepriklausomybės akto signatarą, buvusį LRT tarybos pirmininką Gediminą Ilgūną.

Centristai taip pat siūlė ir Seimo narį Virginijų Martišauską, tačiau jis, kaip parlamentaras, negali būti LRT tarybos nariu.

Pagal kovą priimtas Visuomenės informavimo įstatymo pataisas, 4 LRT tarybos narius teikia prezidentas, 4 - visuomeninės organizacijos, po du - Seimo dauguma ir opozicija.

Dabartinės LRT tarybos įgaliojimai formaliai pasibaigė praėjusių metų pabaigoje, tačiau taryba neatsistatydino, o per tą laiką laikinuoju generaliniu direktoriumi paskyrė Vaidotą Žuką.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Seimas svarstys siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams

Seimas svarstys kelių parlamentarų siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams – tokioms pataisoms po pateikimo pritarta šią savaitę.

„Baltosios pirštinės“ׅ: per pastarąsias 2 dienas – apie 40 pranešimų apie rinkimų pažeidimus (17)

Vos apie 20 pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus buvo gauta antrąją išankstinio balsavimo antrajame Seimo rinkimų ture dieną. Lygiai tiek pat skundų buvo gauta ir trečiąją, kai balsavimas buvo vykdomas tik specialiuosiuose paštuose ir namuose, praneša „Baltosios pirštinės“

Buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą teisiamas už neapykantos prieš Lietuvą kurstymą (31)

Lenkijoje prieš teismą stojo buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą Alekxanderis Kossas, kuris kaltinamas, kad savo rinkimų programoje kurstė neapykantą prieš Lietuvą.

STT kurs Lietuvos korupcijos žemėlapį (43)

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas skyrė finansavimą Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) parengtam projektui, pagal kurį bus kuriamas Lietuvos korupcijos žemėlapis ir vykdoma antikorupcinė kampanija.

Mirė profesorius A. Čižas (11)

Penktadienį, spalio 21 dieną, eidamas 88-uosius metus, Vilniuje mirė Algirdas Eduardas Čižas - habilituotas mokslų daktaras, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius emeritas ir vienas jo aktyvių kūrėjų.