Konservatoriai, siūlę labiau kontroliuoti žiniasklaidą, atsitraukia

 (3)
Seimo Konservatorių frakcija pareiškė, jog Visuomenės informavimo įstatymo pataisų projektas nėra tobulas.
Kaip teigiama Konservatorių frakcijos pranešime spaudai, trečiadienį problemos, susijusios su įstatymo pataisų svarstymu, aptartos frakcijos valdybos posėdyje. Pasak pranešimo, frakcijos vadovybė mano, jog dabartinis Visuomenės informavimo įstatymas yra taisytinas.

Konservatoriai žada dėl pataisų diskutuoti su visomis suinteresuotomis žiniasklaidos verslo grupėmis, kitų visuomenės sluoksnių atstovais.

Frakcijos valdyba sudarė darbo grupę, vadovaujamą Seimo pirmininko pavaduotojos Rasos Juknevičienės, kuri ragina pateikti savo pasiūlymus ir dalyvauti tobulinant šį projektą.

"Būsimasis įstatymas turėtų skatinti nepriklausomos žiniasklaidos plėtotę", rašoma konservatorių pareiškime.

Nepasitenkinimą Visuomenės informavimo įstatymo pataisomis pareiškė prezidentas Valdas Adamkus, kelios Seimo frakcijos ir partijos.

Įstatymo pataisas kritikavo ir žiniasklaidos atstovai.

Įstatymo pataisose numatoma įsteigti dar vieną žiniasklaidą kontroliuojančią instituciją, kurią pataisų kritikai vadina cenzūros įrankiu.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

A. Jokubaitis. F. Nietzsche tik juokiasi (46)

Norint suprasti dabartines Europos Sąjungos politinės krizės priežastis, reikia suprasti šios politinės organizacijos istoriją. Europos Sąjunga turi du skirtingus savo istorijos etapus.

Išankstinis balsavimas praėjo sklandžiai (3)

Išankstinis balsavimas Seimo rinkimų antrajame ture praėjo sklandžiai, skundų apie rimtus pažeidimus negauta, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė.

Nori negerti, bet nebegali: kada įvyksta lemtingas pokytis (199)

Dar tik pusė aštuntos, o prie kioskelio būriuojasi kompanija. „Baltus arklius reik baidyt“, – į labo ryto palinkėjimą atsako gyviausias.

Kur dingsta rinkimų atlyginimams skirti pinigai: pirmininkai apšvarino savo narius? (180)

Rinkimų apylinkių komisijų nariai neseniai gavo atlyginimą už rugsėjo mėnesį. Atlyginimai, žinoma, nedideli, tačiau kai kurių komisijų nariai skundžiasi, kad dėl to kaltas ne tik mažas finansavimas, tačiau ir nesąžiningi komisijų pirmininkai, kurie sau išsimoka daug didesnes algas.

Seimas svarstys siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams (15)

Seimas svarstys kelių parlamentarų siūlymą riboti kadencijas Teisėjų tarybos nariams – tokioms pataisoms po pateikimo pritarta šią savaitę.