Konservatoriai prisijungė prie Liberalų sąjungos ir Lenkų rinkimų akcijos Vilniuje

 (10)
Apie tai pranešė Lietuvos liberalų sąjungos atstovas spaudai.

Tokia sąjunga miesto taryboje turės 30 mandatų iš 51 ir taip sudarys valdančiąją daugumą Vilniaus miesto taryboje.

Už koaliciją sudariusias partijas kovo 19 dieną balsavo 59 proc. vilniečių.

Penktadienį Naujoji sąjunga, socialdemokratai, centristai ir LDDP sutarė sudaryti "antiliberalinę" sąjungą Vilniaus miesto taryboje, tačiau jie turės tik 21 mandatą.

Susitarime sakoma, kad koaliciją sudariusios dešiniosios ir centro politinės jėgos sieks bendrų strateginių tikslų, įgyvendinant modernaus europinio miesto viziją, užtikrinant sostinės gyventojų gerovę ir saugumą.

Susitarime pasižadama diskusinius klausimus Vilniaus miesto taryboje spręsti laikantis koalicijos vienybės principo, siekiant visoms pusėms priimtino kompromiso, skirti miesto pareigūnus, atsižvelgiant į jų dalykines savybes, kompetenciją bei siekiant bendro koalicijos partnerių sutarimo.

Liberalai Vilniaus mieste laimėjo daugiausiai mandatų - 18, dar 7 mandatus Vilniaus taryboje laimėjo konservatoriai, o Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) - 5 mandatus.

Manoma, kad Vilniaus miesto meru taps liberalų lyderis Rolandas Paksas. Mažiau mandatų Vilniaus miesto taryboje turinti "antiliberalinė" LDDD, socialdemokratų, centristų sąjunga greičiausiai negalės sutrukdyti R. Paksui tapti sostinės meru.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Prezidentūra siūlo atsisakyti neskaidrių vidaus sandorių viešuosiuose pirkimuose

Prezidentūra siūlo atsisakyti galimybės bendrovėms pirkti paslaugas iš joms pavaldžių įstaigų be viešojo pirkimo konkursų.

M. Lingė: iki rinkimų sumažinti Seimo narių skaičiaus neįmanoma (2)

Seimo kadencijai einant į pabaigą užregistruota „darbiečių“ iniciatyva mažinti parlamentarų yra rinkiminė ir neįgyvendinama, konstatavo Prezidentės patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė.

M. Mažvydo bibliotekos atstovai: baldai pirkti pagal ekonominio naudingumo kriterijų (1)

Neseniai po rekonstrukcijos duris atvėrusi nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka teigia, kad nestandartinius baldus pirko remiantis ekonominio naudingumo kriterijumi ir tariantis su Viešųjų pirkimų tarnyba.

DELFI debatuose – G. Paluckas prieš L. Kasčiūną (10)

Antradienį nuo 11 val. DELFI konferencijoje diskutuos Vilniaus vicemeras socialdemokratas Gintautas Paluckas ir konservatorius, kandidatas į krašto apsaugos ministrus Laurynas Kasčiūnas.

Seime – siekis užnerti apynasrį paramos ir labdaros teikėjams (1)

Seimas apsispręs, ar užkirsti kelią galimiems interesų konfliktams valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse teikiant paramą ir labdarą – ketinam priimti šią veiklą sugriežtinančias pataisas.