Konservatoriai nutarė atsipūsti

 (1)
Konservatoriai mažą jų atstovų merų skaičių sieja su tuo, kad partija buvo politiškai nuosekli ir atsisakė dalyvauti varžybose su kitomis politinėmis jėgomis.
"Mes elgėmės šiek tiek kitaip, negu kitos partijos - mes buvome politiškai nuoseklūs ir nesistengėme, susijungdami su kairiaisiais, išsikovoti daugiau merų ar vicemerų postų", BNS korespondentui sakė konservatorių partijos rinkimų štabo vadovas, Seimo kancleris Jurgis Razma.

Per savivaldybių rinkimus laimėję 199 mandatus, konservatoriai buvo treti, tačiau tik du konservatoriai tapo merais, ir pagal šį rodiklį konservatoriai nukrito į 7-9 vietą.

"Mes tose varžybose neturėjome galimybių dalyvauti, nebent būtumėme visiškai atsisakę savo programos ir būtumėme metęsi į bet kokias derybas dėl postų", sakė J. Razma.

Jis pastebėjo, kad jei kiekvienoje savivaldybėje būtų įvertinti dešiniųjų ir kairiųjų gauti mandatai, būtų aiškiai matyti, kad visur kairiųjų yra daugiau kaip pusė.

"Merų skaičiuose yra viskas dėsninga, nes po to, kai centras, valstiečiai ir socialliberalai pasakė, kad jie eina su kaire puse, dėl balanso tapo viskas aišku", kalbėjo J. Razma.

Anot jo, jei Centro sąjunga būtų pasisakiusi už jungimąsi su dešiniaisiais, merų santykis galėjo būti kitoks.

Pati Centro sąjunga turi 8 merus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Sprendimas dėl Pilaitės bažnyčios supriešino Vilniaus valdančiuosius (29)

Vilniaus savivaldybė trečiadienį nusprendė skirti 50 tūkst. eurų Pilaitės bažnyčios statyboms - sprendimas, kurį palaikė opozicija ir valdantieji konservatoriai, sukėlė likusių valdančiųjų pasipiktinimą.

R. Karbauskis jau svarsto scenarijų Nr. 3 (565)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako suprantantis, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai jau priėmė sprendimą į koaliciją su valstiečiais žaliaisiais neiti, tik ieško preteksto, kaip tai pasakyti.

NATO vadovas J. Stoltenbergas ramina Baltijos šalis (205)

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas ketvirtadienį ramino Baltijos šalis sakydamas, jog Aljansui svarbiausia yra atgrasyti, o ne kopijuoti Rusijos veiksmus, vėl kylant įtampai tarp Vakarų ir Rusijos dėl jos karinio aktyvumo Baltijos jūros regione.

S. Skvernelis planuoja susitikimą su G. Landsbergiu (54)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) rinkimų sąrašą vedęs Saulius Skvernelis planuoja susitikimą su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininku Gabrieliumi Landsbergiu.

Bėga iš Lietuvos: iš Ruklos centro paspruko dvi pabėgėlių šeimos (211)

Pabėgėlių priėmimo centrą Rukloje paliko dvi šeimos, kurios bandė išvykti iš Lietuvos.