Konservatoriai norėtų koalicijas sudaryti ir su kairiosiomis partijomis

 (3)
J. Razma sakė nesistebėsiąs, jei į šias koalicijas įeitų ir LDDP bei socialdemokratų atstovai.

"Savivaldybių lygmeniu ideologijų bei partinių nuostatų skirtumai ne tokie reikšmingi, kaip Seimo lygmeniu", sakė J. Razma.

Pasak jo, bendradarbiavimas priklausys ir nuo kitų partijų požiūrio į konservatorius.

J. Razma savivaldybių tarybų rinkimų rezultatus įvertino kaip "normalius, lauktus ir mūsų pačių prognozuotus".

Jis pripažino, kad konservatoriai rinkimuose galėjo pasirodyti geriau, nes už juos balsavo tik trečdalis buvusio elektorato.

Tačiau J. Razma pažymėjo, kad konservatoriai rinkimuose užėmė pirmąją vietą tarp parlamentinių partijų, o dešiniajame politiniame spektre išliko lyderiais.

"Tai mes priimame kaip atsakomybę, ir tai verčia mus pagerinti savo darbą tiek Vyriausybėje, tiek partijoje", sakė jis.

J. Razma mano, kad jei rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose pasikartos savivaldybių tarybų rinkimų scenarijus, Lietuvos integracija į NATO ir Europos Sąjungą gali pasunkėti.

"Tačiau rezultatai rudeniop gali pakrypti ir į kitą pusę. Matau rezervų ir mums patiems, nes dalis elektorato nutarė mus pamokyti, tačiau, manau, bus pasitenkinta bausme tik per šiuos rinkimus", sakė vienas partijos lyderių.

1997 metais per savivaldybių rinkimus konservatoriai gavo 493 mandatus miestų ir rajonų tarybose ir turėjo 25 merus.

Šiuose rinkimuose konservatoriai pretenduoja į 168 tarybų narių mandatus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

F. Kukliansky: Vilniaus merai keičiasi, bet niekas neranda vietos žydų gelbėtojų paminklui (1)

Rugsėjo 23-ąją minima Lietuvos žydų genocido diena. Ilgus metus Holokausto tema Lietuvoje buvo nutylima, o prezidentas Algirdas Brazauskas, atsiprašęs žydų tautos, toli gražu ne vien pagirtas buvo. Šiandien jau net vokiečiai mano, kad Lietuva yra pirmoji Rytų Europos valstybė, kuri atvirai kelia savo gyventojų kaltės klausimą. Maždaug prieš mėnesį solidžiausiame Vokietijos dienraštyje „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ publikuotas straipsnis apie Lietuvos pastangas atvirai kalbėti apie Holokausto istoriją.

Kaip vakarais laiką leido Maironis? (23)

Rugsėjo 16-ąją Maironio lietuvių literatūros muziejuje lankytojams bus atvertas literatūros klasiko, prelato Maironio memorialinis butas, kuris per pastaruosius metus restauruotas visiškai tiksliai.

Vilniuje siūloma įkurti Pasaulio litvakų muziejų ir atkurti žydų institutą (26)

Puoselėjant žydų paveldą, Vilniuje siūloma įkurti Pasaulio litvakų muziejų, atkurti žydų mokslinį institutą, o Vyriausybės rūmuose įamžinti prie Lietuvos valstybės atkūrimo prisidėjusių žydų atminimą.

Emigracija: buvo išsigelbėjimas, tapo tragedija (408)

Per dešimtmetį mūsų padaugės iki 3,5 mln. Tokiais nerealiais tikslais ir bendromis frazėmis grįsta politikų kol kas tik popierinė kova su didžiausiu mūsų valstybės iššūkiu – demografiniu nuosmukiu.

Tokių stebuklų dar nėra buvę: kuo gali virsti karinė slėptuvė (143)

Pajūrio regioniniame parke – nemažai įvairių „stebuklų“, kai draustiniuose visais būdais stengiamasi įrodyti buvusios sodybos faktą ir pasinaudoti vienintele galimybe ten statyti namus. Pavyzdžiui, oficialiai kaip rūsį bandoma įregistruoti ir buvusius karinius įtvirtinimus arba slėptuvę.