Konservatoriai nedalyvaus diskusijoje apie savivaldos plėtrą

Konservatoriai, "sužinoję pasitarimo savivaldos plėtros klausimais sudėtį", atsisako jame dalyvauti.
Trečiadienį Lietuvos liberalų sąjunga (LLS) pakvietė dešiniąsias ir centro politines jėgas diskusijai savivaldos plėtros klausimais.

"Kviečiamos dešiniosios ir centro partijos, tačiau, sužinoję apie būsimo pasitarimo sudėtį, manome, jog tai daugiau kairiojo sparno partijų pasitarimas, ir nenorėdami klaidinti visuomenės, negalėsime jame dalyvauti", atsakyme LLS pirmininkui Rolandui Paksui rašo konservatoriai.

Konservatorių pirmininko pirmojo pavaduotojo Antano Stasiškio pasirašytame pranešime teigiama, jog Tėvynė sąjungos Tarybos pareiškime yra išsakyta konservatorių pozicija dėl dešiniojo centro partijų bendradarbiavimo, kur pabrėžiama atsakymų į kai kuriuos klausimus svarba.

Todėl, neatsisakantys bendradarbiavimo galimybės, konservatoriai mano, kad "tokio bendradarbiavimo paieškos būtų prasmingesnės turint atsakymus į pareiškime išdėstytus klausimus".

Be to, konservatoriai primena, jog remia nuostatą, kad centro dešiniosios partijos neturėtų bendradarbiauti su ekstremistinėmis partijomis.

Konservatoriai nesutinka ir su LLS teigimu, jog "savivaldos plėtros problemos politikų įvardijamos kaip neišsprendžiamos".

Anot pranešimo, netrukus Seimas turėtų priimti naują Vietos savivaldos įstatymą, vyriausybinės "Saulėlydžio" komisijos bei kitų parengtus teisės aktus, kuriais bus plečiamos savivaldybių teisės ir kur konservatoriai tikisi "aktyvesnio negu iki šiol liberalų atstovo Seime dalyvavimo".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

A. Butkevičius: socialdemokratai greičiausiai derėsis su „valstiečiais“ dėl koalicijos (11)

Socialdemokratai greičiausiai apsispręs toliau derėtis su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga dėl galimybės formuoti valdančiąją koaliciją, BNS sako šios partijos pirmininkas premjeras Algirdas Butkevičius. Jis teigia pats dalyvausiantis derybų grupėje.

Socialdemokratai neatsilieka nuo konservatorių: blaškosi ir ieško kaltų (14)

Socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius turėtų dirbti iki pavasario, teigia LRT.lt kalbinti šios partijos jaunosios kartos politikai, minimi tarp kandidatų į pirmininko postą – Mindaugas Sinkevičius ir Andrius Palionis.

Maskvos arbitražas nutraukė V. Antonovo bylą prieš Lietuvą (14)

Maskvos arbitražas penktadienį nutraukė 40 mlrd. Rusijos rublių vertės (apie 557 mln. eurų) buvusio bankrutavusio banko „Snoras“ didžiausio akcininko Vladimiro Antonovo inicijuotą bylą prieš Lietuvą.

Su vienu konservatorių reikalavimu „valstiečiai“ sutiko (715)

Valstiečių ir žaliųjų sąrašo lyderis Saulius Skvernelis penktadienį susitiko su Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininku Gabrieliumi Landsbergiu. Politikas teigia, kad konkretus siūlymas nebuvo išsakytas, bet durys deryboms lieka atviros.

Teisėjų taryba pritarė teisėjo V. Paškevičiaus atleidimui (12)

Teisėjų taryba penktadienį vienbalsiai nusprendė patarti prezidentei atleisti iš pareigų galbūt neblaivų vairavusį teisėją Valerijų Paškevičių. Teisininkas iš pareigų atleidžiamas kaip pažeminęs teisėjo vardą.