Konservatoriai mėgino pasislėpti. Neišdegė

 (5)
Užvakar,saulėtą šeštadienio popietę, į Seimui priklausančią poilsinę prie Didžiojo Siaurio ežero (Švenčionių r.) ėmė rinktis jaunieji konservatorių sekėjai - Konservatizmo klubo nariai. LŽ jau išvakarėse pavyko sužinoti, kad poilsinę susirinkimui Seimo kanceliarijoje užsakė Konservatorių frakcijos atstovai.

Konservatizmo klubui (KK), įsikūrusiam prieš porą metų, vadovauja laikraščio "Tėvynės sąjungos žinios" redaktorius, Tėvynės sąjungos (Lietuvos konservatorių) politinės valdybos narys Vladimiras Laučius.

Neoficialiomis žiniomis, ši kol kas ne itin žinoma organizacija po prognozuojamo konservatorių pralaimėjimo rudenį per Seimo rinkimus turėtų tapti opozicijos ruporu, nuolat atakuojančiu galimas kairiųjų vyriausybes.

Apie KK susirinkimą prie Siaurio ežero niekam, išskyrus KK narius ir kai kuriuos Seimo konservatorius, nebuvo pranešta. Kalbėta, kad susirinkimo dalyvius aplankys pats partijos vadovas V.Landsbergis. Susirinkimo turėta būti išties slapto - į Seimo poilsinę pasižvalgyti atvykę LŽ žurnalistai buvo kuo skubiausiai išprašyti lauk. Atokesnėse poilsiavietės kertelėse visą dieną kantriai budėjo tvirto kūno sudėjimo vyrukai, panašūs į šalies valdovų apsauginius. Laukdami TS (LK) lyderio, klubo nariai visą dieną posėdžiavo. Galiausiai pavakarę prie Siaurio ežero atvažiavo ir Seimo pirmininko automobilis.

Politizuotą puotą KK nariai bei jų garbusis svečias pradėjo lietuvių liaudies dainomis. "Žemėj Lietuvos ąžuolai žaliuos" bei "Kas man iš tos laimės..." LŽ žurnalistams tą vakarą išgirsti nepavyko. Iškylauta buvo iki pat sutemų. Vakar LŽ ne kartą skambino V.Laučiui, ketindamos paklausti, apie ką gi buvo diskutuota su V.Landsbergiu. Telefonas buvo išjungtas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

G. Landsbergio ir R. Šimašiaus konfliktas: nenori būti jaunesniuoju broliu ir aptarnauti konservatorius

Liberalų sąjūdžiui gerokai naudingiau likti opozicijoje ir konfliktuoti su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).

V. Andriukaitis: atrodė jau visai blogai, bet po antro turo laukė dar baisesnis smūgis (38)

Lietuvos deleguotas Europos Komisijos narys, socialdemokratas Vytenis Povilas Andriukaitis palaukė rinkimų pabaigos, kad pasakytų viską, ką galvoja, apie savo kolegas, partijos rinkimų strategiją, partijos lyderį Algirdą Butkevičių bei galimą koaliciją su Valstiečių žaliųjų sąjunga.

Europos žmogaus teisių teismas panaikino nuosprendį už genocidą nuteistam Vytautui Vasiliauskui (9)

Po Strasbūro sprendimo, kuriame pasisakyta dėl genocido sąvokos taikymo nagrinėjant su okupacija kovojusių partizanų naikinimu susijusias bylas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo plenarinė sesija ketvirtadienį paskelbė, kad panaikina apkaltinamąjį nuosprendį už genocidą nuteistam buvusiam sovietų saugumo karininkui Vytautui Vasiliauskui.

KAM pristato leidinį apie pasipriešinimą okupuotoje teritorijoje (12)

Krašto apsaugos ministerija (KAM) parengė trečią leidinį pilietinio pasipriešinimo tema. Trečioje dalyje „Ką turime žinoti apie pasipriešinimą: aktyvių veiksmų gairės“ dėmesys skiriamas piliečių elgesiui, kurie atsiduria agresoriaus okupuotoje teritorijoje.

Siūlo perpus mažinti Seimo vicepirmininkų skaičių (10)

Seimo narys konservatorius Jurgis Razma siūlo mažinti Seimo pirmininko pavaduotojų skaičių nuo septynių iki trijų.