Konservatoriai ir krikdemai apsisprendė Seimo

Konservatoriai ir krikdemai apsisprendė Seimo rinkimuose tarpusavyje nekonkuruoti 44-iose vienmandatėse apygardose.
Kaip penktadienį BNS korespondentui sakė vienas konservatorių lyderių, Seimo kancleris Jurgis Razma, Tėvynės sąjunga nekels savo kandidatų 17-oje vienmandačių apygardų, Krikščionių demokratų partija (LKDP) - 27-iose apygardose.

Tai sutarta ketvirtadienį vykusiose konservatorių ir LKDP vadovybių konsultacijose.

Jis neįvardijo apygardų, nes konservatoriai, nenorėdami palengvinti politinių varžovų sprendimų, stengiasi neatskleisti savo kandidatų "vienmandatininkų" ir jų pasirinktų apygardų.

Pasak J. Razmos, dėl nekonkuravimo likusiose apygardose taip pat bus tariamasi. Kaip žinoma, 71 parlamentaras yra renkamas vienmandatėse apygardose, 70 - pagal partijų sąrašus.

Spalio 8-ąją Seimo rinkimuose stiprią alternatyvą rinkėjams ketina pateikti Algirdo Brazausko socialdemokratinių jėgų koalicija bei vadinamasis naujosios politikos blokas, todėl dešinieji priversti ieškoti išeičių, kad kelių dešiniųjų partijų konkurencija neišblaškytų jų rinkėjų.

Kaip sakė J. Razma, tolesnį pasidalijimą apygardomis ketinama aptarti kartu su Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos (LPKTS) vadovybe.

Anksčiau konservatoriai pranešė, jog baigiama susitarti, kad konservatoriai ir LPKTS tarpusavyje nekonkuruos bent dešimtyje vienmandačių rinkimų apygardų.

Seimo rinkimai įvyks spalio 8 dieną.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Naujoji tvarka atsijojo tikruosius vargšus (18)

Sugriežtinus tvarką gauti socialinį būstą, jo laukiančiųjų eilė Panevėžyje sutrumpėjo daugiau kaip tris kartus. Tad sulaukti stogo virš galvos, kad ir valdiško, dabar galima tikėtis daug greičiau.

Į Vilnių atvežtas T. Matulionio sarkofagas (24)

Šeštadienio vakarą Vilniaus arkikatedroje iškilmingai sutiktos Teofiliaus Matulionio, kurį rengiamasi skelbti palaimintuoju, relikvijos – sarkofagas su jo palaikais.

Biudžetininkų kantrybė senka: sako, kad pravalgome valstybės pinigus, o mes nesuduriame galo su galu (374)

Vyriausybė neskuba apsispręsti, ar pridėti pusantro euro prie bazinio dydžio, nuo kurio priklauso biudžetinių įstaigų darbuotojų ir valstybės tarnautojų atlyginimai. Biudžetininkai pyksta: jeigu jie ir toliau bus ignoruojami, iš kitų šalių teks kviestis ne tik statybininkus, bet ir tarnautojus.

Kaune į diakonus pirmą kartą įšventinti penki vedę vyrai (44)

Šeštadienį Kauno Šventųjų apaštalų Petro ir Povilo arkikatedroje bazilikoje, susirinkus gausiai tikinčiųjų miniai, penki vedę įvairių profesijų vyrai įšventinti diakonais.

Pasaulį sudrebinęs desertas – jau Lietuvoje: už porciją ledų moka 4 eurus ir dar stovi eilėse (452)

Nors mūsų pokalbio metu Laurynas Rimavičius naujai įkurtoje ledų kavinėje dirbo tik antrą dieną, jo veidą jau puošė plati šypsena – Palangoje pristatęs naujovę jis kaipmat susilaukė stulbinančio poilsiautojų dėmesio.