Konservatoriai ieškos paramos

 (5)
Spaudos konferencijoje pirmadienį Seimo konservatorių frakcijos seniūnas Arvydas Vidžiūnas apgailestavo, kad "partijų brendimas, raida, tobulėjimas eina ne naujos programinės, ideologinės kokybės, o mechaninės kiekybės kūrimo kryptimi".

Anot jo, tokią tendenciją patvirtina "Socialdemokratija 2000", Lietuvos liaudies partija, modernieji krikščionys demokratai ir nuosakieji konservatoriai.

A. Vidžiūnas apgailestavo, kad "bet koks rimtesnis susikirtimas partijoje iš karto gimdo naują partiją", o tokie nuskilimai "garantuoja tik kokią vieną ar dvi vietas per savivaldybių rinkimus".

Konservatorių frakcijos seniūnas teigė, kad tartis dėl "dalykiškai sutartinio Seimo darbo iki Seimo rinkimų" bei dėl paramos Andriaus Kubiliaus Vyriausybei artimiausiu metu bus kviečiamos "visos nuskilusios grupės ir visi dešinieji iki pat centro".

"A. Kubiliaus Vyriausybė turi dirbti, ir per tą laiką mes turime padaryti svarbiausius negrįžtamus sprendimus. Oponavimas oponavimu, o darbus reikia daryti ateičiai", pabrėžė A. Vidžiūnas.

Kaip savo potencialius partnerius konservatorių frakcija vertina krikščionis demokratus, Politinių kalinių ir tremtinių sąjungą, Lietuvos liaudies partiją, Liberalų sąjungą bei Centro sąjungą.

"Vieni mes neturėtumėm likti. Jeigu nesugebėsime tartis ir susitarti, tai mūsų partijos ateitis yra prasta", teigė A. Vidžiūnas.

Jis pareiškė, kad Tėvynės sąjungos frakcija dėl visų sprendimų žada tartis ir su atskilusiais Gedimino Vagnoriaus šalininkais.

"Visiškai tokios reakcijos ir tokio paties atsakymo mes laukiame iš naujosios frakcijos", kalbėjo A. Vidžiūnas, vildamasis, kad nuosaikieji konservatoriai nebalsuos kartu su socialdemokratais, LDDP ir "kitais nesutaikomais opozicionieriais".

Kartu A. Vidžiūnas baiminasi, kad G. Vagnoriaus vadovaujami nuosaikieji konservatoriai nenueitų lengvų pažadų dalijimo ir ne visai atsakingo kalbėjimo keliu.

Jis pastebėjo, kad "kolegų nuosaikiųjų lūpose jau daugoka populistinio kalbėjimo".

Ketvirtadienį 13-kai Seimo narių "vagnorininkų" paskelbus apie Nuosaikiųjų frakcijos formavimą, Seimo konservatorių frakcija sumažėjo nuo 61 iki 51 parlamentaro. Kartu su 12 krikščionių demokratų frakcijos narių bei frakcijoms nepriklausančiu Seimo pirmininku valdančioji grupuotė turi tik 64 balsus iš 138 esamų parlamentarų. Toks balsų išsidėliojimas gali būti vertinimas kaip buvusios daugumos virtimas mažuma.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Mėgstantiems išgerti – perspėjimas: bauda grės, net jei nesėsite prie vairo (99)

Siekiama didinti baudas už alkoholio vartojimą viešose vietose ar neblaivaus asmens pasirodymą viešai, įžeidžiant žmogaus orumą ir visuomeninę dorovę.

Kandidatų į Seimą piniginių paslaptys: skolos, turtai ir prabangios moterų dovanos (291)

Kandidatų į Seimą turto deklaracijos užminė ne vieną mįslę. Kai kurie kandidatai per metus turėjo itin daug neapmokestinamų pajamų ir nuo savo gautos pajamų sumos sumokėjo gana mažai mokesčių. Vienas iš tokių politikų – krašto apsaugos ministras Juozas Olekas.

A. Nikžentaitis – apie Lietuvos kaimynę, kurios vertinti be emocijų neįmanoma: keista situacija (272)

Profesorius, habilituotas daktaras Alvydas Nikžentaitis sako, kad į visiško tarpusavio supratimo laikus Lietuva ir Lenkija veikiausiai niekada nebesugrįš, tačiau palikti dvišalius santykius tokioje kalno papėdėje, į kokią jie yra nusiritę šiandien, būtų mažiausiai neišmintinga.

Kaunas baigia spręsti darželių problemą (15)

Spręsdama opią vaikų darželių trūkumo problemą, Kauno rajono savivaldybė tikisi šiemet pasiekti lūžį. Pirmadienį bus atidarytos naujos patalpos Noreikiškių lopšelio-darželio „Ąžuolėlis“ filiale Akademijos miestelyje – čia įkurdinta daugiau kaip 200 darželinukų.

Baltijos šalys smarkiai išsiskiria pagal rusų kalbos mokymąsi (95)

Anglų kalbos mokymasis tarp Lietuvos moksleivių paplitęs tiek pat, kiek vidutiniškai Europos Sąjungoje (ES). Pagal rusų kalbos mokymąsi Baltijos šalys smarkiai lenkia kitas Europos valstybes.