Kongrese - komunizmo pasmerkimas

 (1)
Kitą savaitę Vilniuje vyksiančio tarptautinio kongreso dalyviai ketina kreiptis į visas pasaulio šalis, ragindami valstybiniu lygiu įvertinti komunizmo režimų padarytus nusikaltimus bei žalą.
Spaudos konferencijoje antradienį Seimo Pasipriešinimo okupaciniams režimams dalyvių ir nuo okupacijos nukentėjusių asmenų teisių reikalų komisijos pirmininkas Antanas Stasiškis teigė, kad birželio 12-14 dienomis Vilniuje vyksiantį kongresą reikėjo surengti jau senai. Jame bus siekiama pasmerkti komunistinių režimų nusikaltimus,

"Nacizmas buvo griežtai pasmerktas po karo, o komunizmas sugriuvo, supuvo iš vidaus, tačiau jo istorinis ir moralinis įvertinimas tebėra iki šiol nepadarytas, ir iki šiol pasaulyje egzistuoja įvairios jo atmainos, kurios tebeturi šios santvarkos kuo bjauriausius bruožus", teigė jis.

Pasak A. Stasiškio, nors komunizmo ideologija yra paremta neapykanta, pavydo, keršto ir pykčio skatinimu, šio renginio tikslas - ne tik pasmerkti konkrečius asmenis, o duoti istorinę pamoką žmonijai, civilizacijai ir demokratijai.

"Aš manau, kad pagrindinis kongreso tikslas - atskleisti ryšį, vidinę išklotinę, kokios sąlygos leidžia susiformuoti tokiam režimui, kuris paremtas neapykantos kurstymu ir smurtu, kodėl tokie režimai gali egzistuoti dešimtmečiais", sakė Seimo narys.

Kongreso metu numatoma surengti visuomeninį komunizmo teismą - tribunolą, sąlygiškai vadinamą "Niurnbergu - 2".

Tokiu pavadinimu norima pabrėžti nacizmo ir komunizmo nusikaltimų žmoniškumui paraleles - Niurnberge buvo tarptautiniu mastu pasmerktas nacizmas, nubausti svarbiausi nacistiniai nusikaltėliai. Kongreso rengėjai siekia, kad lygiai taip pat būtų pasielgta ir su komunistiniais nusikaltėliais.

Rengėjai laukia kaltinamųjų aktų iš daugiau nei 20 valstybių, kurių gyventojai kentėjo komunistų terorą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

V. Landsbergis: nežinau, ar partijos lyderis nebus verčiamas daryti kitaip, negu jis galvoja (81)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų gretose galimai koalicijai su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga priešinasi šios partijos patriarchas Vytautas Landsbergis, neoficialiai teigia partijos politikai.

P. Urbšys: dalis konservatorių siekia į intrigas įtraukti D. Grybauskaitę (4)

Dalis konservatorių, nenorintys dalyvauti koalicijoje su „valstiečiais“, su pažymų iš Valstybės saugumo departamento (VSD) reikalavimu bando į politines intrigas įtraukti specialiąsias tarnybas bei šalies vadovę, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) derybininkas Povilas Urbšys.

A. Kubilius apie „valstiečius“: žinote tokią pasaką apie Buridano asilą? (562)

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) bent artimiausiu metu neketina priimti jokių sprendimų dėl tolesnių konsultacijų su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) formuojant galimą valdančiąją koaliciją.

D. Grybauskaitė: Rusijos kariniai veiksmai regione - agresijos demonstravimas prieš Europos sostines (32)

Intensyvėjantis Rusijos karinės galios demonstravimas regione kelia grėsmę ne tik regiono, bet ir visos Europos saugumui, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

G. Landsbergis prabilo apie tolesnius scenarijus (930)

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis prakalbo apie tai, jog jeigu valstiečių ir žaliųjų ultimatumai nepasibaigs bei aiškios pozicijos nebus sudėliotos, konservatorių partija bus opozicijoje bei palaikys tik tuos sprendimus, kurie, jų nuomone, bus naudingi Lietuvai.