Kompiuterizuojami pasienio kontrolės punktai

 (1)
Šią vasarą visuose Lietuvos pasienio kontrolės punktuose pradės veikti bendra kompiuterinė - informacinė sistema, leisianti pasienio kontrolės punktuose atsisakyti apskaitos knygų.
Šios sistemos įdiegimą, projekto "Pasienio policijos departamento informacijos sistema" eigą trečiadienį aptarė vidaus reikalų viceminstras Juozas Galginaitis su "Siemens" atstovais.

Susitikimo metu konstatuota, kad projektas realizuojamas pakankamai sėkmingai, parnešė VRM.

Viceministras buvo informuotas apie jau veikiančius bandomuosius terminalus Medininkų, Vilniaus oro uosto pasienio kontrolės punktuose bei šiuo metu ruošiamą tokį pilotinį projektą Klaipėdos pakrančių apsaugos pasienio policijos rinktinėje ir jos padaliniuose.

Įgyvendinus šį projektą, veiks bendra kompiuterinė - informacinė sistema, kuri leis pasienio kontrolės punktuose atsisakyti apskaitos knygų.

Apskaitos knygas pakeis visuose pasienio kontrolės punktuose ir kituose pasienio policijos padaliniuose įrengti pasienio policijos informacinės sistemos terminalai.

Anot pranešimo, naujoji visai šaliai skirta sistema turėtų labai pagerinti transporto ir piliečių pralaidumą per Lietuvos sienas.

Naujojoje sistemoje numatyta galimybė tiesiogiai keistis duomenimis su centriniais duomenų bankais, perduoti visų rūšių žinutes. Per sieną vykstančių piliečių duomenys bus automatiškai registruojami "Travel Doc" pasų skaitytuvais.

Sistema visuose pasienio kontrolės punktuose turėtų būti įdiegta šią vasarą.

Sutartis su "Siemens Nixdorf Informationssysteme AG" buvo pasirašyta 1997 metų rugsėjį. Bendra projekto "Pasienio policijos departamento informacijos sistema" vertė - 18 mln. 420 tūkst. Vokietijos markių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

D. Grybauskaitė: Rusijos kariniai veiksmai regione - agresijos demonstravimas prieš Europos sostines (20)

Intensyvėjantis Rusijos karinės galios demonstravimas regione kelia grėsmę ne tik regiono, bet ir visos Europos saugumui, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

G. Landsbergis prabilo apie tolesnius scenarijus (543)

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis prakalbo apie tai, jog jeigu valstiečių ir žaliųjų ultimatumai nepasibaigs bei aiškios pozicijos nebus sudėliotos, konservatorių partija bus opozicijoje bei palaikys tik tuos sprendimus, kurie, jų nuomone, bus naudingi Lietuvai.

Sukrečiančio žiaurumo istorija: kaunietė kaltinama pati marinusi savo sūnų ir rinkusi paramą TV laidose (78)

„Be jokios abejonės – tai viena keisčiausių ir sudėtingiausių bylų, kurias teko tirti“, - DELFI sako Kauno apygardos prokurorė Auksė Lipkevičienė.

Dėl feisbuko įrašo užsitraukė Ž. Pinskuvienės rūstybę: jau sulaukė policijos skambučio (203)

Širvintose vėl verda aistros. Apie galimus rinkimų pažeidimus, kuriuose galbūt dalyvavo ir Širvintų mere Živilė Pinskuvienė, socialiniame tinkle parašiusi moteris sulaukė policijos skambučio. Ž. Pinskuvienė kaltina moterį šmeižtu ir teigia, kad ji už savo žodžius turės atsakyti.

D. Grybauskaitė: saugumo iššūkiai regione padidėję (28)

Saugumo iššūkiai rytinėje Europos dalyje nuolat didėja, o jei pasitvirtins pranešimai, kad nauji Rusijos karo laivai plaukia į Baltijos jūrą, tai būtų dar vienas įrodymas, kad Maskva eskaluoja situaciją tarp Rytų ir Vakarų, sako Prezidentė Dalia Grybauskaitė.