Kompensuojamieji vaistai - už pinigus

Prie vienos didžiausių šalies ligoninių - Vilniaus universiteto Santariškių klinikų - veikiančios vaistinės darbuotojai "Lietuvos rytui" teigė, kad ligonių veidai tapo liūdnesni.

"Manau, kad nedaug kas keisis, nes tie žmonės, kurie neturėjo pinigų vaistams anksčiau, neturės jų ir dabar, o tie, kam žūtbūt reikia vaisto, nes kamuoja skausmai, juos vis tiek pirks", - apie naujos vaistų kainų kompensavimo tvarkos įsigaliojimo pradžią kalbėjo Vilniaus "Aušlavio" vaistinės provizorė Asta Masiliūnienė.

Pagal naująją tvarką kompensuojama 100, 80 ir 50 proc. vaistų kainos. Tačiau ligoniams reikia primokėti net už 100 proc. kompensuojamus vaistus.

Priemoka gali būti nuo 2 centų iki 5 litų. Už vaistus, kurių kainos kompensuojamos 80 ir 50 procentų, tenka primokėti ir daugiau nei 5 litus.

Naujoji vaistų kainų kompensavimo tvarka dar prieš jai įsigaliojant buvo sukėlusi sunkiomis ligomis sergančių žmonių nepasitenkinimą. Šiems žmonėms atstovaujančios organizacijos piktinosi, kad už kompensuojamuosius vaistus pagal naująją tvarką reikės primokėti.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: prasidės rudeninis lietaus ir vėjo šėlsmas (2)

Savaitei įpusėjus daug kur nušniokš lietus. Paskutinėmis darbo dienomis vyraus šiltesnis oras, tačiau bus vėjuota. Danguje numatoma tikra sumaištis: saulę keis debesys ir atvirškčiai, o protarpiais dar ir lietus pasipils.

Seimo rinkimuose jau balsuoja užsienyje gyvenantys lietuviai (67)

Nuo antradienio Lietuvos ambasadose užsienyje jau galima balsuoti Seimo rinkimuose. Savo valią tautiečiai gali išreikšti ambasadose, konsulatuose arba internetu. Jei balsuos 35 000 užsienyje gyvenančių lietuvių, jie galės turėti savo rinkimų apygardą ir rinkti savo kandidatą į Seimą.

Kauno meras – „išrinktųjų“ koziris rinkimų kampanijoje (180)

Kaip ir visuose žaidimuose, kozirius turi ne visi. Panašiai ir su Seimo rinkimais Kaune. Kai kurie kandidatai iš reklaminių plakatų žvelgia vieniši ar su su partijos kolegomis.

Kariuomenė: sutartys su „Nota Bene“ buvo pildomos (15)

Kariuomenė patvirtina, kad atsarginės lauko virtuvės įrangos pirkimo sutartys buvo papildytos jau po to, kai „Nota Bene“ pristatė prekes, tačiau tikina, kad nebuvo keičiamos ar išbraukiamos jokios nuostatos, susijusios su prekių techninėmis specifikacijomis.

Siūloma leisti kartu gauti dvi pensijas (102)

Siūloma senatvės pensijas mokėti kartu su netekto darbingumo (invalidumo) ir kitomis pensijomis.