Galimas grėsmės valstybės saugumui tyrusios laikinosios Seimo komisijos išvados yra teisėtos ir patvirtintos dokumentais bei kitokiais įrodymais, kaip to reikalauja įstatymas. Tai ketvirtadienį pripažinęs Seimo Teisės departamentas paneigė Liberaldemokratų partijos eskaluotas ir Prezidento samdytos advokatų kontoros "Baublys ir partneriai" šią savaitę pareikštas abejones dėl komisijos išvadų pagrįstumo ir teisėtumo.
Seimo laikinoji tyrimo komisija dėl galimų grėsmių nacionaliniam saugumui
© ELTA
"Seimo laikinoji tyrimo komisija dėl galimų grėsmių Lietuvos nacionaliniam saugumui pateikė teisinį situacijos įvertinimą, kaip to reikalauja Seimo laikinųjų tyrimo komisijų įstatymo 8 straipsnio 1 dalis. Įgyvendintas ir Seimo laikinųjų tyrimo komisijų įstatymo 3 straipsnio 1 dalies reikalavimas, kad "Komisijos nustatytos aplinkybės turi būti patvirtinamos dokumentais ar kitais įrodymais", - teigiama Teisės departamento išvadoje.

"Komisija situacijos įvertinimą pateikė, remdamasi Konstitucija, Seimo statutu, Seimo laikinųjų tyrimo komisijų įstatymu, Baudžiamojo proceso kodeksu, Pilietybės įstatymu, Operatyvinės veiklos įstatymu, Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymu, Nacionalinio saugumo pagrindų įstatymu, Nacionalinio saugumo strategija, Seimo nutarimu "Dėl laikinosios tyrimo komisijos dėl galimų grėsmių Lietuvos nacionaliniam saugumui sudarymo", kitais Lietuvos Respublikos įstatymais bei kitais teisės aktais", - pažymi išvadą teikę teisininkai.

"Komisija iš Valstybės saugumo departamento, Generalinės prokuratūros, Policijos departamento ir Muitinės departamento gavo patvirtinimus, kad visi šių institucijų vykdyti telefoninių pokalbių pasiklausymai buvo sankcionuoti, laikantis Lietuvos Respublikos teisės aktų reikalavimų.

Kadangi pagal Konstitucijos 109 straipsnio 1 dalį "Teisingumą Lietuvos Respublikoje vykdo tik teismai", Komisijos išvadose pateiktas teisinis vertinimas negali prilygti teisiniam vertinimui, kurį įgaliotas pateikti tik teismas. Priešingu atveju Komisijos išvados galėtų pažeisti Konstitucijos 31 straipsnio 1 dalyje įtvirtintą nekaltumo prezumpcijos principą ir sudarytų prielaidas pažeisti konstitucinę asmenų teisę į bešališką teismą (Konstitucijos 31 straipsnio 2 dalis). Todėl Komisijos išvadoje yra pabrėžta, kad "Komisija pateikia savo vertinimus ir išvadas, kurios nekonkuruoja su teisinių institucijų vertinimais".

Seimo laikinųjų tyrimo komisijų įstatymo 8 straipsnio 2 dalyje taip pat numatyta, kad komisija gali pasiūlyti valstybės valdymo, savivaldos institucijoms patraukti pažeidimus padariusius asmenis drausminėn atsakomybėn arba spręsti, ar šie asmenys tinka einamoms pareigoms", - rašoma Teisės departamento išvadoje. Joje pažymima, kad šios įstatymo nuostatos taip pat įgyvendintos.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Taikinyje atsidūrusioje Lietuvos darbo biržoje vyksta tikrai keisti dalykai (103)

Lietuvos darbo biržoje vyksta keisti dalykai. Ši svarbi institucija, turinti rūpintis šalies...

Nors mirk iš juoko: lietuvė surinko absurdiškiausius darbo pasiūlymus (183)

Minimalus atlyginimas už pilną darbo dieną penkerių metų darbo patirtį turinčiam buhalteriui,...

Prokurorai nesnaudžia: po šaudynių pasislėpusiam J. Baronui paruošta „staigmena“ nauja O.Pikul-Jasaitienės reakcija (56)

Aiškėja naujos detalės šaudynių sostinės Antakalnio mikrorajone byloje – vos tragiškai...

Lyg filme: lietuvis asmens sargybinis iš degančio autobuso Londone išgelbėjo keleivius (15)

Asmens sargybiniu Londone dirbantis 27-erių Marius Asteika per akimirksnį tapo miesto didvyriu,...

D. Trumpas žengė pirmą žingsnį prekybos konflikto su Kinija link (3)

JAV administracija tiek įtikinėja, tiek spaudžia Kiniją bendradarbiauti dėl Šiaurės Korėjos,...

A. Vaišnys. Tarp rugpjūčio vardų ir ženklų – apie dramą, kuri nestatoma (4)

„ Kultūros ministerija skelbia Dalios Tamulevičiūtės lietuvių autorių scenos meno kūrinių...

Bet kuri infekcija gali komplikuotis sepsiu – kaip jo išvengti

Sepsis yra gerai žinomas medikams, bet mažokai girdėtas ir suprantamas su sveikatos problemomis...

Studija: nervingi žmonės gyvena ilgiau už atsipalaidavusius (4)

Jei ištisomis dienomis nervingai bumbate kaip Woody Allenas , graužiate savo nagus ir nuolat...

Didmiesčiuose, išskyrus Kauną, butų pardavimai stabtelėjo (17)

2017 metų antrojo ketvirčio butų sandorių kiekis, palyginti su praėjusiais metais, iš trijų...

Kaip dėvėti midi sijoną ir atrodyti stilingai? (2)

Prisižiūrėjusi podiumo ar gatvės mados nuotraukų aš visada iš karto įsivaizduoju, kaip tai...