Alytaus griežtojo režimo pataisos darbų kolonijos vadovai tikina, kad kvaišalų srautai į įkalinimo įstaigą pristabdyti, tačiau vos per keliasdešimt minučių kolonijoje dienraščio korespondentui pavyko įsigyti psichotropinių medžiagų.
Praėjus kone dviem mėnesiams po to, kai buvo užfiksuoti pirmieji žmogaus imunodeficito viruso atvejai Alytaus griežtojo režimo pataisos darbų kolonijoje, iš esmės niekas nepasikeitė.

Per keliasdešimt viešnagės įkalinimo įstaigoje minučių “Kauno dienos” žurnalistams, nuteistiesiems pasiūlius, pavyko įsigyti kelis gramus, kaip spėja VPK Narkotikų kontrolės skyriaus pareigūnai, amfetamino.

Tuo tarpu kolonijos pareigūnams per šių metų pirmąjį pusmetį pavyko konfiskuoti vos 23 gramus narkotinių medžiagų. Kai kurie kaliniai daro prielaidą, kad kvaišalus į Alytaus giežtojo režimo pataisos darbų koloniją gali gabenti prižiūrėtojai.

Pasak kolonijos vadovų, pastaruoju metu buvo imtasi konkrečių priemonių, kad kuo mažiau narkotikų patektų į įkalinimo įstaigą. “Manau, kad kolonijoje šiuo metu yra gerokai mažiau narkotinių medžiagų, - teigė direktoriaus pavaduotojas auklėjamajam darbui Jonas Muzikevičius. - Prie kolonijos sienos, kuri ribojasi su miestu, nuolat patruliuoja pareigūnai ir kariškiai”. Todėl, manoma, kad per minėtą sieną gerokai sunkiau į kolonijos teritoriją įmesti ryšulius su kvaišalais.

Panašias mintis dėsto ir laikinai Kalėjimų departamento direktoriaus pareigas einantis Skirmantas Agurkis. “Pakeista kolonijos administracija, sustiprinta į koloniją patenkančių žmonių ir prižiūrėtojų kontrolė. Narkotikų kolonijoje gerokai sumažėjo, kyla jų kainos”, - aiškino S.Agurkis.

Tačiau “Kauno diena” išsiaiškino, kad situacija iš esmės nepasikeitė, kolonijoje, kaip ir prieš kelis mėnesius, narkotikų dozė kainuoja vos penkis litus, o psichotropinių medžiagų čia gali įsigyti visi norintieji. “Kvaišalų kolonijoje gauti lengviau nei laisvėje geros lietuviškos duonos”, - ironizavo kaliniai.

“Kauno dienai” vos pradėjus bendrauti su nuteistaisiais apie narkotikų gabenimą į koloniją, nuteistasis Nikolajus Rusakovas pasakojo, kad kvaišalus į įkalinimo įstaigą atgabena net patys prižiūrėtojai. “Ne visiems užtenka legaliai uždirbtų pinigų, todėl buvo ir bus prižiūrėtojų, kurie atneša narkotikų”, - sakė N.Rusakovas.

Nuteistieji tvirtino, kad kolonijoje, kaip ir iki šiol, tvyro netvarka. “Susitvarkome tik tuomet, kai į įkalinimo įstaigą atvyksta įvairios komisijos ar žurnalistai. Iš tiesų mums sudarytos itin prastos sąlygos, net invalidai ir pensinio amžiaus žmonės negauna jokių vitaminų ar vaistų”, - tvirtino mėlyną palaidinę vilkėjęs kalinys ir pasiūlė per keletą minučių už dešimt litų “suveikti narkotikų”.

Abejodami, kad kalinys dieną, stebint prižiūrėtojams, sugebės tai padaryti, davėme dvidešimt litų, nes neturėjome smulkesnės kupiūros. “Po kokių dešimties minučių atnešiu jūsų prekę”, - paaiškino plikai apsikirpęs nuteistasis, drąsindamas, kad prižiūrėtojai į tokios sandėrius nekreipia net menkiausio dėmesio.

Kartu su mus lydėjusiu pareigūnu aplankėme kolonijos valgyklą ir pabendravome su ten pietavusiais kaliniais, tuo metu paėmęs pinigus nuteistasis atėjo prie valgyklos durų. Kai išėjome iš maitinimo įstaigos, jis iš pradžių už savo paslaugą paprašė dar dešimties litų. “Suprantu, kad mane apgavote, juk dieną kolonijos kieme pardavinėti narkotikų neįmanoma”, - neabejodamas, kad esu teisus, paaiškinau. Kalinys šiek tiek įsižeidė ir pažadėjo sugrįžti po kelių minučių. Kol fotokorespondentas fotografavo pietauti einančius kalinius, prie manęs dar sykį priėjo pinigus paėmęs nuteistasis.

“Štai, imkite”, - iš burnos traukdamas juodos spalvos lipnios juostos ritinėlį sakė atletiško kūno sudėjimo vyriškis ir paketėlį padėjo ant juodo segtuvo, kuriame pasižymėjau svarbiausias pokalbio detales. “Suveikite”, dar dešimt litų”, - dar kelis sykius paprašė. “Tiek pinigų neturiu. Be to, reikia eiti apžiūrėti kalėjimo parduotuvę. Be kita ko, apskritai abejoju, ar čia narkotikai”, - nukirtau ir juodos spalvos ritinėlį, norėdamas, kad susigertų seilės, užklojau segtuve buvusiai lapais.

Grįžę į redakciją įdėmiai apžiūrėjome paketą. Susidarė įspūdis, kad ritinėlio viduje, ko gero, yra narkotinių medžiagų. Jį išvynioję ritinėlį įsitikinome, kad spėjimai buvo teisingi. Sunku patikėti, kad minėtas kalinys, stebint prižiūrėtojams, žurnalistui vis dėlto pardavė kvaišalų. Nedelsdami kreipėmės į Vyriausiojo policijos komisariato Narkotikų kontrolės skyrių.

Įtartinus miltelius apžiūrėjęs šio skyriaus operatyvinis darbuotojas Stasys Aleksandravičius spėjo, kad pakuotėje - amfetaminas. “Vis dėlto reikia atlikti ekspertizę, tuomet tiksliai bus žinoma šios medžiagos sudėtis”, - paaiškino operatyvinis darbuotojas, negalėjęs pasakyti, ką galėtų reikšti ant narkotikų popierinės pakuotės užrašytas skaičius “3”.

Juodos spalvos lipnią juostą, iš cigarečių pakelio, matyt, išimtą aliuminiu dengtą popierėlį, į kurį buvo suvynioti narkotikai, operatyvinis darbuotojas sudėjo į voką ir išrašęs poėmio protokolą aiškinosi įvykio aplinkybes. “Sunku patikėti, kad prižiūrėtojai nepastebėjo, kai buvo parduodami narkotikai”, - stebėjosi operatyvinis darbuotojas.

Sunkiai suprantamas jam buvo ir tas faktas, kad “Kauno dienai” per keliolika minučių, kaliniams pasiūlius, pavyko įsigyti kelis gramus kvaišalų, tuo tarpu Alytaus griežtojo režimo pataisos darbų kolonijos pareigūnai per pirmąjį šių metų pusmetį iš kalinių sugebėjo konfiskuoti vos 23 gramus narkotinių medžiagų, nors, pasak nuteistųjų, narkotikai į koloniją plūsta kilogramais. Oficialiai skelbiama, kad kolonijoje - 340 narkomanų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Į populiarumo viršūnes braunasi primiršta šventė: išleidžia tūkstančius eurų (238)

Jei anksčiau prabangiausia šeimos švente buvo įvardijamos vestuvės , tai pastaruoju metu į...

R. Bogdanas. Iš ko Šiaurės Korėja gavo ukrainietiškus variklius raketoms? (249)

Vienas tarptautinis detektyvas artėja prie finišo tiesiosios. Įvyks teismas Hagoje, kuris paskelbs...

Joniškio rajone iš voljero pabėgusi meška jau surasta atnaujinta 08.16 (121)

Penktadienį Joniškio rajone esančiame Kirnaičių kaime iš kavinėje „Plūgo broliai“ esančio...

Naktis Vilniuje: netikėtai atpažintas kelių erelis ir vienas už kitą įdomesni pažeidėjai (94)

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Vilniaus policijos pareigūnai surengė reidą. Pylimo...

Tokio ažiotažo nebuvo jau seniai, bet K. Porzingio žvaigždė lietuvių negąsdina specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (62)

Lengvas pasivaikščiojimas draugiškose rungtynėse Rygoje Lietuvos rinktinei išėjo į naudą –...

Kodėl Kembridžo kunigaikštienė niekada nedalija autografų? (1)

Kate Middleton – viena iš dažniausiai fotografuojamų moterų visame pasaulyje ir galbūt...

Gyvai / Lietuvos triatlono taurės 4-as etapas Veisiejuose (1)

Rugpjūčio 19-ąją šeštadienį vienas gražiausių Pietų Lietuvos krašto miestelių Veisiejai...

Orai: įspūdingą karštį nuplaus liūtys (25)

Panašu, kad šį savaitgalį vėl sulauksime panašios karščio kulminacijos kaip ir praėjusį:...

Laisvalaikio veikla lietuviui atnešė milijonus: atskleidė sėkmės formulę (28)

Vienas iš „ Vinted “ įkūrėjų Justas Janauskas , atsimindamas studijų laikus Vilniaus...

Sutemus į „Karklę“ sugūžėjo minios: konfiskuoja ir alkoholį, ir narkotikus papildyta 23:40 (117)

Penktadienio vidurdienį duris atvėrusio festivalio „ Karklė “ apsaugos darbuotojai nesnaudžia...